Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Błędnie podane czasy produkcji.

  1. #1
    Osadnik Awatar mnlf
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    82
    Serwer
    Nowy Świat

    Błędnie podane czasy produkcji.

    Mam kilka gospodarstw, w zakładce szczegóły mają one podany czas produkcji oraz czas transportu do magazynu.

    W tych które znajdują się bliżej magazynu mam
    Całkowity czas produkcji 12 minut 28sekund
    w nieco dalszych
    Całkowity czas produkcji 12 minut 32sekundy
    w najdalszym
    Całkowity czas produkcji 12 minut 36sekundy

    Jednak jak się okazuje w praktyce nie jest to prawdą bo cykl produkcji we wszystkich gospodarstwach trwa dokładnie tyle samo.

    Każde gospodarstwo ma swoje własne pole (bezpośrednio przed nim), gdy wszystkie gospodarstwa startują w tym samym czasie to gospodarstwa znajdujące się bliżej magazynu powinny zużyć swoje średnie pole zboża o ponad 50minut szybciej niż to najdalsze (8 sekund różnicy razy 400 cykli) jednak tak się nie dzieje, wszystkie pola kończą się w tym samym czasie.

    Wynikało by z tego, że odległość od magazynu nie ma wpływu na szybkość pracy gospodarstwa a te całe wyliczenia z zakładki szczegóły są tylko do stroju i nie mają żadnego związku z rzeczywistym czasem pracy i transportu.

    --edit--
    Zauważyłem jeszcze coś.
    Obserwując jak biegają ludziki na ekranie widać, że ten który ma bliżej dociera do magazynu szybciej i w następnym cyklu szybciej startuje jednak po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu wypracowana przewaga szybszego znika, tak jak by wylogowanie się powodowało zsynchronizowanie ich pracy.
    Ostatnio edytowane przez mnlf ; 09.04.2012 o 17:38

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No wlasnie

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    JA MIERZYŁEM PIEKARNIE PRZED CHWILA I ZAUWAŻYŁEM POWAŻNY BŁĄD, Piekarnia która ma na pasku produkcji czas wykonania jednej jednostki chleba 3:32 minuty w rzeczywistości po mierzeniu stoperem produkuje 5:42 minut.... Czy ktoś z was ma podobny problem??? a to z gospodarstwami rolnymi zaraz sprawdzę... PS: spróbujcie zatrzymac wszystkie gospodarstwa rolne i ponownie uruchomić...czytałem na niemieckiej Wikipedii (siedlerwiki) ze to działa (CO DO MOJEGO PISMA PROSZĘ NIE WNIKAĆ)

  4. #4
    Osadnik Awatar mnlf
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    82
    Serwer
    Nowy Świat
    Próbowałem zrobić jeszcze inaczej.

    Mam obok siebie producenta brązu i narzędzi, pracują dokładnie w tym samym tempie (nawet widać, że ludziki wychodzą z obu jednocześnie i idą zawsze razem obok siebie).
    Zatrzymałem ich na chwilę (odczekałem aby być pewnym, że już faktycznie się zatrzymali bo jak wiadomo rzeczywiste zatrzymanie następuje dopiero pod koniec cyklu) a następnie uruchomiłem ich z 3 minutowym przesunięciem. Od tej pory jeden powinien przychodzić zawsze 3 minuty przed drugim. Po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu już tak nie jest, znowu chodzą razem.

    Naprawdę dziwne jest zachowanie tej gry czasami.
    Myślałem co by to mogło powodować i możliwe, że serwer w ogóle nie śledzi tego co się dzieje gdy jesteśmy wylogowani tylko zapamiętuje ostatni stan a potem przy ponownym logowaniu oblicza ile się powinno wyprodukować gdy nas nie ma - tyle że ktoś zapomniał o tym, że trzeba zapisać nie tylko stany magazynowe i jakie mamy budynki ale i na jakim etapie była produkcja w każdym budynku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.