Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Walka

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Walka

    Moim zdaniem fajniejsze by było sterowanie settlersami o tak


    Podałem przykład gry Heroes might and magic 5 ,a teraz jak to będzie rozmieszczone:
    -ten na koniu po lewej (generał),
    -postacie przed nim (jednostki),
    -na przeciwko ich (przeciwnicy).
    Ten pasek na dole to może być kto atakuje ,ale chyba będzie niepotrzebny.

    POZDRO
    vidmon

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dobry pomysł! W tstary sposób walka to gromadzenie wojska według poradników. To wprowadzi chociaż trochę taktyki.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    Settlers =/= Heroes według mnie nie zbyt pasowało by do klimatu. IMO nie

  4. #4
    Osadnik Awatar Gardios
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Robax Zobacz posta
    Settlers =/= Heroes według mnie nie zbyt pasowało by do klimatu. IMO nie
    lepsze to niż walka polegająca na przewadze liczebnej/przewadze punktow ataku i 0 prawdziwej taktyki

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    The Settlers od zawsze kojarzy mi się z taktykami w ekonomi jeżeli można to tak nazwać niż bardziej militarne taktyki (może dlatego że grałem tylko w 1 i 2)

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam nadzieje ,że mój pomysł będzie wprowadzony w grę.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    System walki w Settlersach rzeczywiście kuleje. Ale wydaje mi się, że ten system z herosow niezbyt pasuje tutaj. Usprawnienie systemu wg mnie powinno wyglądać tak:
    - ustalić 1 linie , 2 linie , flanki ( ładnie to popodpisywać lub zobrazować to w powtórkach tak żeby gracz wiedział co gdzie się znajduje )
    - do poprawki muszą iść jednostki takie jak : konnica/hajduk oraz łucznik. Już tłumacze dlaczego. Konnica/Hajduk maja inicjatywę: Pierwszy atak oraz um. : Ataku najsłabszej jednostki w armii przeciwnika. Natomiast Łucznicy maja um. Ostrożność która nie pozawala na uderzenie łucznika jeśli w armii są jeszcze jednostki, które walczą wręcz. I teraz jedno z drugim się gryzie. Na dobra sprawę Łucznicy mogliby w ogóle nie posiadać tej umiejętności i mielibyśmy to samo.
    - przy powtórkach powinny zajść następujące zmiany: z sytemu turowego, który jest niejasny i trzeba czytać forum żeby dowiedzieć się jak rzeczywiście wygląda walka , bym nie rezygnował. Należy natomiast zupełnie inaczej pokazywać powtórki. Żeby uniknąć problemów i niezrozumienia spowodowanego tym, że jednostki atakują kiedy są niby " martwe ".
    - wg. mnie statystyki jednostek powinny zostać poszerzone o statystyke "obrona". Mamy pkt. zdrowia , zakres siły ataku ,celność , inicjatywę oraz inne specjalne um. ( warto też zastanowić się nad dodaniem nowych budynków. Rekruci rozumiem, że w samych majtkach latają i mieczem , ale żołnierz powinien już posiadać jakiś pancerz. Podobna sytuacja jest z łucznikami oraz konnica. Aby wykonać lekkie i średnie pancerze można dodać np farmę ze świnkami ( farmą zajmowałoby się gospodarstwo żeby nie wprowadzać zbyt dużego zamętu). Dodać zakład garbarza/ zakład garbarski żeby przetwarzać skóry zdobyte ze świnek. Sytuacja z cięższymi pancerzami powinna być podobna. Należałoby zmniejszyć zapotrzebowanie węgla i przetworzonej rudy do wykonania oręża i dodać zakłady płatnerskie które również korzystały by z węgla i przetworzonej rudy.

    p.s odnośnie samego systemu walki to przychodzi mi do głowy Ikariam , gdzie ta walka była zrobiona wg mnie na wysokim poziomie. Póki co Settlersów nazwałbym przeglądarkowym singleplayerem. Jedynym co łączy ludzi jest handel. Jeśli twórcy myślą o dodaniu elementu walki miedzy graczami i podbijaniu wysp czy ziem to należy się głęboko zastanowić nad tą walką.
    Ostatnio edytowane przez Neutra ; 04.04.2012 o 11:36

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Też warte rozpatrzenia, ale nie wiem czy będzie im się chciało komplikować sobie życie. Może słusznie, a może nie. Tak w ogóle chodzi ci o to żeby lepiej to zobrazować w powtórkach czy, żeby gracz ustawiał sobie żołnierzy?

  9. #9
    Osadnik Awatar Dondarrion
    Dołączył
    20.03.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Czarci Gaj
    Uważam że system walki w settlersach jest po prostu uproszczony do potęgi jak się tylko da. Wszystko jest czarne na białym co i jak i ile. Co nie zmienia faktu że na dłuższa metę ten system nie zda .... tylko zanudzi ludzi.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Chodziło mi o lepsze zobrazowanie pozycji jednostek oraz lepsze zobrazowanie samej walki( bardziej zrozumiałe powtórki dla "widza" ). Ja bym nie ingerował zbytnio w to jak toczą się walki bo zrobi się z tego Heroes albo Disciples. Przede wszystkim to co mnie kole w oczy to ta niespójność miedzy Hajdukami a Łucznikami. Wciąż widzę jak umiejętność: ostrożność u Łuczników nie wnosi nic do walki. Zaobserwujcie, jeśli będzie wam się chciało, walkę armii, w której macie Rekrutów i Łuczników przeciwko armii która posiada Hajduki. Ustawcie ilość Łuczników tak żeby byli najsłabsza jednostka w armii. Wg tego co mówi nam opis Łucznika ( ostrożność bla bla bla itd itd ) nasz Łucznik pozostaje bezpieczny tak długo jak długo posiadamy jednostki walczące wręcz. Niestety sytuacja z życia jest zupełnie inna.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.