Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [G] Relatywny koszt produkcji wojska

  1. #1
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia

    [G] Relatywny koszt produkcji wojska

    W związku z tym, że wiele osób ma jeszcze lekko wypaczone poglądy na temat tego, jak gra działa, i kierując się jakąś dziwną logiką liczy, że na pewnym etapie będzie zastępować jeden typ wojska drugim powstał niniejszy tekst, który ma za zadanie wątpliwości wyjaśnić i poglądy wyprostować.

    1. Normalizacja

    Dla poprawienia wiarygodności obliczeń stosujemy dwa podstawowe typy normalizacji:

    - kryterium HP - nie porównujemy możliwości produkowania jednostek per se, tylko biorąc poprawkę na ilość ich HP, czyli to co stanowi o ich przydatności w walce. Dmg i celność pomijamy, dlatego, że mamy na myśli sytuację w której używamy jednostek do bloku, a więc do absorbowania obrażeń a nie ich zadawania.

    w związku z powyższym: 1 ochotnik jest warty 1.5 rekruta, 1 soldier - 2.25 rekruta.

    - dla lepszej klarowności pomijamy efekt buffów na budynkach produkcyjnych każdego z łańcuchów.

    2. Koszt podstawowy budynków

    - wariant niskolevelowy - arbitralnie wybrana ilość 60 mieczy produkowanych na godzinę (40 dla ochotników, 25 dla soldierów po uwzględnieniu kryterium HP)

    Brąz:

    2x budynek miecznika lv3, 2x budynek huty lv3.

    Całkowity koszt - 220 desek iglastych, 280 kamienia, 60 narzędzi, 1680 desek liściastych, 1000 marmuru.

    Żelazo:

    4x budynek miecznika lv2, 8x budynek huty lv2

    Całkowity koszt - 4000 desek lisciastych, 6400 marmuru, 2800 narzędzi, 1200 monet

    lub jeśli chcemy podobną wydajność uzyskać poprzez upgradowanie budynków:

    2x budynek miecznika lv3, 1x budynek miecznika lv2, 4x budynek huty lv3, 2x budynek huty lv2

    Całkowity koszt - 3000 desek liściastych, 7500 marmuru, 2800 narzędzi, 2600 monet

    Stal:

    5x budynek miecznika lv2, 5x budynek stalowni lv2, 10x hut zelaza lv2

    Całkowity koszt - 12000 desek liściastych, 20000 marmuru, 9500 narzędzi, 4000 monet

    Upgrady stalowni i miecznika na lv3 kosztują po 800 monet, więc przy takiej ich ilości w ogóle chyba nie ma sensu ich rozpatrywać.

    3. Koszt wytworzenia jednostki

    przy zachowaniu takich samych proporcji ilościowych jak powyżej; koszt węgla zaniedbujemy ze względu na to, że nie jest on integralną częścią żadnego z tych łańcuchów produkcyjnych i może być np efektem ubocznym produkcji narzędzi/ monet lub być produkowany w warsztatach smolarza (wtedy trudno oszacować jego jednostkowy koszt).

    koszt wytworzenia 60 mieczy czyli 6 rekrutów:

    60 sztabek miedzi < 60 rudy miedzi ( 1/12 zawartosci jednej kopalnii miedzi ), koszt w przeliczeniu na surowce wykorzystywane do budowy kopalnii - w przyblizeniu 3 deski i 4 kamienie na 6 rekrutów.

    koszt wytworzenia 40 mieczy z żelaza czyli 4 ochotników:

    80 sztabek żelaza < 320 rudy żelaza ( 0.6 zawartości jednej kopalnii żelaza ), koszt w koszt w przeliczeniu na surowce wykorzystywane do budowy kopalnii - w przybliżeniu 150 desek liściastych, 150 marmuru, 120 narzędzi. W granicach 40 desek, 40 marmuru i 30 narzędzi na ochotnika.

    koszt wytworzenia 25 mieczy ze stali:

    100 sztabek żelaza < 400 rudy żelaza ( prawie 0.75 zawartości kopalnii żelaza), w przeliczeniu na surowce wykorzystywane do budowy - 180 desek liś, 180 marmuru, 145 narzędzi. W przeliczeniu na żołnierza - 72 desek i marmuru, 58 narzędzi na żołnierza.

    ================================================== ===
    fin

    miałem jeszcze dodać wariant wysokolevelowy z porównaniem budynków na 4-5 levelu, ale różnica może być tylko jeszcze bardziej drastyczna, więc nie wiem czy jest sens to liczyć.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 12.03.2012 o 08:13
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #2
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    super, sam się zastanawiałem jak konkretne koszty się rozkładają tylko że nie chciało mi się liczyć

    jeszcze dodatkowym elementem na jaki trzeba zwrócić uwagę (napisałeś o tym tylko chyba nie wprost) jest czas produkcji, żeby nadążyć z produkcją żołnierzy trzeba naprawdę dużo budynków a wiadomo pozwolenia są cenne, podczas gdy do rekrutów wystarczy ze dwóch meiczników

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    ale jeszcze koszt ludzików i ich czas któr jest ogromny 15 min jeden lub koszt chleba trzeba uwzględnic...

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z kosztem chleba jest tak samo jak z kosztem wegla - po pierwsze - chleb i tak produkujesz na uzytek buffow, wiec niewielkim kosztem mozesz sobie stworzyc nadwyzke ktora wyrowna niewielkie roznice w kosztach ludzi na rekrutow i inne typy wojska. Po drugie - tracac wojsko i tak musisz miec caly lancuch pracujacych piekarnii, wiec dla zrekompensowania mozesz podbic levele piekarnii o 2-3 w stosunku calosciowym, co na realny koszt produkcji wojska nie ma wielkiego wplywu.

    Wiekszosc kosztu siedzi w szybkosci produkcji wojska i w tym, ze zeby ta szybkosc podwyzszac trzeba wydawac absurdalne ilosci surowcow i zlota na upgrady budynkow z 3 zakladki.

    edit:

    Na wypadek gdyby ktos zarzucil mi, ze tego nie uwzglednilem:

    Uzycie ochotnikow w walce zamiast rekrutow wymaga mniejszej ich liczby, zatem zwieksza miejsce dla jednostek zajmujacych sie DPSem, zatem powinno przynajmniej w teorii przyspieszyc walke i zredukowac straty ponizej poziomu wynikajacego z HP. Otóż - nie, okazuje się, że w większości walk i tak nie uda nam się skrócić walki o turę i zginie dokładnie tyle, albo prawie tyle ochotników co wg powyższych obliczeń.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 12.03.2012 o 08:24
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dla mnie masakra jest z tym marmurem. Gdzieś wyczytałem że można mieć tylko jedną kopalnię tego surowca - czy to prawda?

    Proponował bym wobec tego koszt upgradowania jeśli chodzi o marmur obniżyć o 50%, albo dodać możliwość budowy drugiej kopalni.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    możesz mieć dowolną ilość ja mam na chwilę obecną ze 3/4 odnalezione złoża i 3 kamieniarzy marmurowych i nadążam z budową i rozbudową budynków.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowy Świat
    ilośc kamieniołomów - marmuru zależy od tego jakie włości podbiłeś , można mieć więcej niż jeden , ja mam obecnie 4 kamieniołomy i odpowiednią ilość warsztatów kamieniarza marmuru , Co do kosztów wyszkolenia jednostek , to podobnie jak z upgredowaniem budynków, w większości nieopłacalne, wszystkie łatwe obozy bandytów i ich dowódców najtaniej i najlepiej pokonać samymi rekrutami, w przypadku obozów średnich również najbardziej opłaca sie atakować rekrutami , tylko w przypadków dowódców na poziomie średnim warto zaangażować konnych i łuczników. Wszystkie obozy pokonałem przy użyciu wyłącznie rekrutów.Obecnie zostały mi do pokonania dwa obozy dowódców na średnim poziomie i poziom trudny cały, więc będę szkolić konnych na 1 atak , dokładnie Żelaznozębny 95 koni na 1 i 20 konnych na 2, Chuck 115 konicy na 1-szy atak. do tego ciut ochotników i łuczników na kolejne ataki > Cytat z innego działu - Pokonanie Chucka - 1: 115K , 2:85R, 40 O , 75 Ł, 3: 200R Pokonanie Żelaznozębnego - 1: 105R , 95K 2: 60R, 50 O, 20 K , 70 Ł .

  8. #8
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dzięki !

    Rzeczywiście po zajęciu odpowiedniej prowincji mogę mieć więcej kopalń marmuru Mam teraz trzy kopalnie.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Nowy Świat
    Dodam małe porównanie wartości bojowej: 200 rekrutów = 142 ochotników = 116 żołnierzy

  10. #10
    Osadnik Awatar Gardios
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowy Świat
    Może ktoś pokusi się o małe podsumowanie tematu, które jednostki produkowac?
    Sry po ciężkim dniu już nie myślę

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.