Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Pomysł na PvP

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Pomysł na PvP

    Wpadł mi dziś pomysł na PvP Do Gry
    Nie wiem jak Programiści zapatrują się na Walki miedzy graczami ale ja może opisze tu swój pomysł.

    Na Początek ikona Areny lub budynek areny. Coś w stylu Rzymskiego koloseum.
    Wybieralibyśmy tam przeciwnika i stawkę\Punkty Rankingowe o jaki byśmy chcieli walczyć.
    Obaj gracze w danym momencie musieli by być online.

    Tryby Walki PvP
    -Standardowa wojna ( Czyli 1vs1 kto kogo pokona)
    -Utrzymaj Wzgórze (Zajęcie Fragmentu mapy i utrzymanie go przez określony czas)
    -Wyścig z czasem (Zdobywanie Określonych produktów jest punktowane Odpowiednio Np. Brąz 1pkt \ szt Żelazo 2pkt\szt Stal 3pkt\szt Po określonym czasie Podliczeni pkt i gracz z większą ilością wygrywa)
    -Kto pierwszy ten lepszy ( Kto wybuduje pierwszy określony budynek np Złotego Settlersa z xxx Złota xxx Desek Liściastych xxx Stali xxx Narzędzi Wygrywa )

    Dodatkowymi opcjami które mogła by wybrać strona wyzywająca mogły by być :
    -Handel podczas PvP ( Blokuje handel z innymi graczami Lub go Umożliwia, Handel z Członkami Gildii zabroniony gdy Pomoc gildyjna Odznaczona! )
    -Pomoc Gildyjna ( Pozwala otrzymywać pomoc surowcową od gildii lub nie )

    Po Zaakceptowaniu warunków przez obu graczy zostają oni przeniesieni na mapę Przykładowo 3x3 Ich wyspa zostaje zapisana i zamrożona a oni zaczynają walkę miedzy sobą z określonymi surowcami( TU skłaniam się w stronę areny w postaci budynku gdzie moglibyśmy określić ile surowców OGÓŁEM chcielibyśmy ze sobą zabrać np mamy dostępne 2k surki wiec wybieramy 500 desek z igieł 500 kamienia 500 narzędzi 250 marmuru i 250 desek z liści) i swoimi Specjalistami . Znajdują się w przeciwległych sobie Rogach mapy.

    Przykłąd

    ______
    |1|2|3|
    -------
    |4|5|6|
    -------
    |7|8|9|
    -------

    Pola 1.9
    -Gracze

    Zasoby:

    -Drzewa Iglaste
    -Ryby
    -2-3 złóż Kamienia
    -1-2 złóż Miedzi

    Pola 2.4.6.8

    -Zwierzyna
    -Drzewa Liściaste
    -1-2 złoża Marmuru

    Pola 3.7

    - 1-2 złoża Złota
    -Zwierzyna
    -Drzewa Liściaste
    -Drzewa Iglaste
    -Ryby

    Pole 5 (Wzgórze)

    - 1 złoże Żelaza
    -Zwierzyna
    -Dzewa Liściaste
    -Drzewa Iglaste
    -Ryby
    - Ewentualnie dodatkowe złoża innych surowców

    Takie Rozstawienie Pozawala na w miarę Równą walkę Miedzy Graczami wysoko i nisko lvl. Pola na których nie zaczynają gracze były by bronione przez bandytów. Dodatkowo wprowadziłbym budowle zwaną strażnicą ( Wygląd Coś jak Koszary z Settlers 2. Drewniane, Tanie) Stacjonowali by w nich nasi żołnierze i pilnowali naszych włości na zasadzie obozów Bandytów (przez dany Region). Mieściła by do np. 150 żołnierzy. Dopuściłbym ataki na Pojedyncze budowle wroga ale taki atak w celu zburzenia musiałby trwać 4-8h aby nasz przeciwnik miał szanse zareagować na atak. Daje to opcje zatrzymania Gospodarki Przeciwnika. Myślałem też o nowym Specjaliście Tzn. Szpiegu który umieszcza swoją kryjówkę na naszym terytorium i maszeruje do strażnicy w celu podpatrzenia ile nasz przeciwnik ma tam wojska. Do magazynu Dodałbym Namiestnika ( mini Boss Broniący naszych włości) oraz możliwość umieszczenia tam wojska do 100 jednostek , a do do domu władyki naszego avatara (większy boss) oraz max 200 jednostek. Po walce gracze wracają na swoje wyspy.

    Oceniajcie jestem otwarty na krytykę
    Mam też pomył na Szybkie PvP oraz na Walki Gildii ale to w innym wątku.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mi się wstępnie podoba.

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie rozumiem w ogóle sensu rozpatrywania areny, w takiej sytuacji obaj gracze musieliby albo wysylac wojsko na slepo (nie widzac co wysyla przeciwnik) i wygralby ten, ktory ma wiecej szczescia, albo wysylac w oparciu o to co ma przeciwnik (i wpadamy w niekonczaca sie petle dostosowywania swojej armii do przeciwnika).

    Problem z pvp nie polega na tym jak maja wygladac straznice czy mapa na ktorej rozgrywa sie walka, tylko dotyczy tego jak to zrealizowac przy obecnym systemie walki zeby w ogole dalo sie rozgrywac pojedynki, a biorac pod uwage produkcje surowcow - zeby w ogole bylo cokolwiek o co gracze moga walczyc i co usprawiedliwiloby strate wojska (bo wiekszosc tego co gracz potrzebuje jest dostepna z przygod).

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie zrozumiałeś mojej koncepcji Proponuje przeniesienie Graczy na nową mapę tylko z pewnymi surowcami pozostawieni twojej zwyczajnej wioski i wojska dla Ciebie i twojej dyspozycji a wprowadzenie Cię na nową mapę gdzie będziesz mógł pokazać co potrafisz zaczynać tam będziesz z wybranymi przez siebie surowcami BEZ Swojego wojska które zostanie aby chodzić na twoje Przygody. a ci do walki proponuje wprowadzić system Punktów rankingowych. Który także mogę Ci opisać.

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jesli zaczynasz bez wojska, to ile beda trwaly pojedynki ? 5 dni ? samo zrobienie armii zajmie dobe albo dwie, a ponadto nadal nie masz odpowiedzi na moje watpliwosci odnosnie kompozycji tej armii.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    Mój pomysł na PVP wygląda inaczej...
    Nawiązuje troszkę do zwykłych settlersów co oczywiście pasuje do tej gry, budując areny robimy już inną grę i uciekamy od tradycji.
    Jest to proste rozwiązanie, raczej nie powinno być problemów w jego rozumowaniu

    Wygląda to następująco:
    Powstaje budynek "Wrota Wojny" (każdy pamięta bramy w settlersach), kwestią do dyskusji jest czy umieścić go na ostatnim polu do odkrycia czy umożliwić budowę od jakiegoś lvl.
    Plusem jest to iż każdy na nowej wyspie ma takie same szanse na pokonanie przeciwnika, ponieważ zaczynamy od tego samego i liczą się umiejętności.

    Przez wrota wojny będzie można przejechać wozami z surowcami i wojskiem, lecz tylko raz i w pewnych ilościach ustawionych z góry, na nowym terenie zaczynamy budowę nowej osady. Do czasu zakończenia manewrów zbrojnych NIE MOŻNA przesyłać jakichkolwiek surowców, armii, ludzi bonusów między osadami.
    Dopiero po całej wojnie i rozstrzygnięciu zwycięscy wygrane surowce będzie można przenieść do głównej osady.

    Wojnę będzie można stoczyć na kilku poziomach i w zależności jaki poziom wybierzemy tyle będzie trzeba przygotować surowców i wojska na wyprawę.
    Główna w tym wypadku nie umiera z powodu nadmiaru surowców lecz ciągle gracz musi dbać aby móc budować wozy na wojnę.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przez wrota wojny będzie można przejechać wozami z surowcami i wojskiem, lecz tylko raz i w pewnych ilościach ustawionych z góry, na nowym terenie zaczynamy budowę nowej osady. Do czasu zakończenia manewrów zbrojnych NIE MOŻNA przesyłać jakichkolwiek surowców, armii, ludzi bonusów między osadami.
    Skłaniał bym się ku Przesyłania Wszystkiego co można wyprodukować w Magazynie prowiantu (można także dodać nowe Itemy do produkcji) Gdyż można by to wykorzystać tylko i do stworzenia Armii w bardzo szybki sposób przez graczy z wysokimi lvl (przesyłam przykładowo 500 mieczy z Damasc. ) I jedną partie co 12-24h aby nie Nastawić się głównie na to.

    Główna w tym wypadku nie umiera z powodu nadmiaru surowców lecz ciągle gracz musi dbać aby móc budować wozy na wojnę.
    Na ten Pomysł także wpadłem Dzisiaj w pracy dodatkowo Pomyślałem na kilkoma PvP uzależnionymi od poziomu budynku. Na załączniku ukazałem gdzie można By wsadzić zakładkę z PvP i wybór na którą wysp chcielibyśmy się przenieść. I tu pomysł także na zarobek administracji mianowicie dodatkowe sloty na Wyspy PvP mogły by być wykupywane za Klejnoty ( w Końcu gra jest grą Komercyjną a utrzymanie serwera i inne rzeczy kosztują )
    Załączone obrazki  

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar K1pcio88
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowy Świat
    Podoba mi się pomysł ShirQ lecz tylko pierwsze dwa tryby walki.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jesli zaczynasz bez wojska, to ile beda trwaly pojedynki ? 5 dni ?
    W prawie każdej strategi w której grałem Walki pomiędzy graczami nie trwały 1h tylko kilka dni a czasami nawet miesięcy.

    Podoba mi się pomysł ShirQ lecz tylko pierwsze dwa tryby walki.
    To są dostępne tryby, nikt nie kazuje Ci używać wszystkich.

    Czy ten dział czyta w ogóle ktoś z administracji? Prosiłbym ich o odpowiedz Takie gdybanie nie ma sensu może oni już mają własny plan na PvP.

  10. #10
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ShirQ Zobacz posta
    W prawie każdej strategi w której grałem Walki pomiędzy graczami nie trwały 1h tylko kilka dni a czasami nawet miesięcy.
    kilka miesięcy trwała walka, czy potyczka ?

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.