Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Pomysł na PvP

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez ShirQ Zobacz posta
    Czy ten dział czyta w ogóle ktoś z administracji? Prosiłbym ich o odpowiedz Takie gdybanie nie ma sensu może oni już mają własny plan na PvP.
    Dobre pytanie, trzeba zwolnić i poczekać na odpowiedź a nie planować jak by było najlepiej

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zacząłem niedawno grę, więc dużo rzeczy niewiem, ale jeśli chodzi o system PvP to mógłby wyglądać w następujący sposób:
    Trzeba by było zrobić mapke servera, czyli morze, bo rzecz jasna każdy ma swoją wyspę.
    Byłby również potrzebny kalkulator odległości między wyspami. Wchodząc na mapkę gracz by widział kilka wysp innych graczy w swojej okolicy i najeżdzając na nie widział jaka jest odległość. Wiąże się z tym również to, że każdy wojak musiał by mieć określony czas dojścia z punktu A do B, czyli tzw. szybkość marszu na jedno pole.
    . i Teraz tu się pojawi moja niewiedza, bo wiem, że w wioskach barbarzyńskich wojaki mają określoną siłę ataku, obrony, życie itd, a niewidziałem tegu u wojowników gracza, ale jesli jest to całkiem nieźle bo musiało by to być.

    Raczej każdy się domyśla na czym polegało by atakowanie innych graczy. - - Najeżdzasz na jakąś wyspę i ją po prostu atakujesz. Jesli masz więcej wojska, bądź jest one lepsze w jakiś sposób, to wygrywasz i zgarniasz ..no własnie co zgarniasz.. ?
    - PD . to już admini musieli by ustalić ile. wraz z wzrostem lvl broniącego się zwiększa się ilosc zyskanych PD. Natomiast przegrany PD nie traci.
    - Złoto. Mógł by to być jakis procent złota naszego wroga. np 15%
    - surowce. (osobiscie jestem na etapie 17 lvl więc niewiem jakie i ile surowców można by było zgrabić, więc to waszego rozważania) - To również powinien być jakiś procent, chociaż lepszą opcją było by wprowadzenie takiego systemu w ktorym każdy wojak ma określoną wielkość ekwipunku. Np REKRUT zabierał by ze sobą max. 20 sztuk. Wszystko by się rozłożyło na każdy rodzaj surowca mniej więcej po równo.

    Powracając do pierwszych zdań, to mapki nie trzeba całkowicie wprowadzać. Nie wiem jaki to byłby problem ale myślę, że duży. Wiec zamiast mapki - lista graczy, a w tej liscie ogległosc od nas i lvl.

    Każdy ma jedną wyspę, więc wprowadzając opuszczone wyspy można by było je kolonizować.

    TO tyle z mojej strony, naprawde niewiem jak ciężko było by stworzyć coś takiego, ale myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie na walki PvP

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    kilka miesięcy trwała walka, czy potyczka ?
    Zniszczenie gracza myślę że opanowanie wyspy zajmowało by 1 tyg do 1 miesiąca chyba ze spotkali by się gracze o naprawdę podobnych umiejetnościach

    Cytat Zamieszczone przez kojot12333 Zobacz posta
    Zacząłem niedawno grę, więc dużo rzeczy niewiem, ale jeśli chodzi o system PvP to mógłby wyglądać w następujący sposób:
    Trzeba by było zrobić mapke servera, czyli morze, bo rzecz jasna każdy ma swoją wyspę.
    Byłby również potrzebny kalkulator odległości między wyspami. Wchodząc na mapkę gracz by widział kilka wysp innych graczy w swojej okolicy i najeżdzając na nie widział jaka jest odległość. Wiąże się z tym również to, że każdy wojak musiał by mieć określony czas dojścia z punktu A do B, czyli tzw. szybkość marszu na jedno pole.
    . i Teraz tu się pojawi moja niewiedza, bo wiem, że w wioskach barbarzyńskich wojaki mają określoną siłę ataku, obrony, życie itd, a niewidziałem tegu u wojowników gracza, ale jesli jest to całkiem nieźle bo musiało by to być.

    Raczej każdy się domyśla na czym polegało by atakowanie innych graczy. - - Najeżdzasz na jakąś wyspę i ją po prostu atakujesz. Jesli masz więcej wojska, bądź jest one lepsze w jakiś sposób, to wygrywasz i zgarniasz ..no własnie co zgarniasz.. ?
    - PD . to już admini musieli by ustalić ile. wraz z wzrostem lvl broniącego się zwiększa się ilosc zyskanych PD. Natomiast przegrany PD nie traci.
    - Złoto. Mógł by to być jakis procent złota naszego wroga. np 15%
    - surowce. (osobiscie jestem na etapie 17 lvl więc niewiem jakie i ile surowców można by było zgrabić, więc to waszego rozważania) - To również powinien być jakiś procent, chociaż lepszą opcją było by wprowadzenie takiego systemu w ktorym każdy wojak ma określoną wielkość ekwipunku. Np REKRUT zabierał by ze sobą max. 20 sztuk. Wszystko by się rozłożyło na każdy rodzaj surowca mniej więcej po równo.

    Powracając do pierwszych zdań, to mapki nie trzeba całkowicie wprowadzać. Nie wiem jaki to byłby problem ale myślę, że duży. Wiec zamiast mapki - lista graczy, a w tej liscie ogległosc od nas i lvl.

    Każdy ma jedną wyspę, więc wprowadzając opuszczone wyspy można by było je kolonizować.

    TO tyle z mojej strony, naprawde niewiem jak ciężko było by stworzyć coś takiego, ale myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie na walki PvP
    Taki system zastosowano w Ikariamie. Wystarczy odnaleźć Wyspe którą można skolonizować blisko słabszych graczy i oni się już nie rozwiną.

    Cytat Zamieszczone przez TiS_wroc Zobacz posta
    Dobre pytanie, trzeba zwolnić i poczekać na odpowiedź a nie planować jak by było najlepiej
    Zaczekajmy co powiedzą.

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    takich rozwiazań jest mnóstwo w innych grach moze cos innego ?

    lepiej było by stworzyc pojedynczy swiat np. europe/azje w ktorym bedziemy podzieleni na 2 nacje i zdobywanie wrogich granic tak jak w zwyczajnych settlersach chodz jak juz kazdy zdołał zauważyć stworzenie pvp do tych settlersów bedzie dosc trudne i niemal graniczace z cudem by utrzymało klimat naszych dawnych settlersów 2
    Ostatnio edytowane przez MOD_szon30 ; 01.03.2012 o 13:53 Powód: jest taka opcja jak EDYCJA

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Niwans Zobacz posta
    takich rozwiazań jest mnóstwo w innych grach moze cos innego ?

    lepiej było by stworzyc pojedynczy swiat np. europe/azje w ktorym bedziemy podzieleni na 2 nacje i zdobywanie wrogich granic tak jak w zwyczajnych settlersach chodz jak juz kazdy zdołał zauważyć stworzenie pvp do tych settlersów bedzie dosc trudne i niemal graniczace z cudem by utrzymało klimat naszych dawnych settlersów 2
    W jakiej grze masz rozwiązanie podane przeze mnie? ja takiej gry nie znam :? Podaj chętnie w nią zagram

    A co do 2 królestw walczących na 1 mapie to jest często spotykane rozwiązanie w dodatku gracze położeni z tyłu często rezygnują z gry gdyż ich wojska idą za długo.
    Po 2 po pewnym czasie jedna nacja i tak pokonała by 2.

    po 3 gdzie umieszczałbyś nowych graczy? na froncie?


    PS. MOD zajrzał ale się już nie wypowiedział
    Ostatnio edytowane przez ShirQ ; 01.03.2012 o 15:09 Powód: PS.

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wprowadzić statki na morzu transportujące wojsko. W chwili kliknięcia na gracz, że chcemy go atakować (można tylko atakować graczy online) pakujemy wojsko na statki i płyniemy do niego. Fakt, że mało graczy było by online, to czas podróży musiał by być na prawdę krótki. Potem na wyspie wroga tworzymy przy plaży garnizony i atakujemy się nawzajem. Wygrana jest gdy ktoś straci min 70% wojsk

  7. #17
    Osadnik Awatar Łysolek_pl
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Nowy Świat
    nie tak powinna wyglądać walka między graczami !
    ja bym chcial zeby bylo tak jak w normalnych The Settlers

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    też bym chciał.. ale to co, masz walczyc az całą wioche gracza zmieciesz z dymem ? pograj se w normalnych settlersow i tyle. to jest online i nie łatwo wprowadzic tryb PvP, co mam nadzieje ze sie jakos uda i bedzie to ciekawe

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kojot12333 Zobacz posta
    Wprowadzić statki na morzu transportujące wojsko. W chwili kliknięcia na gracz, że chcemy go atakować (można tylko atakować graczy online) pakujemy wojsko na statki i płyniemy do niego. Fakt, że mało graczy było by online, to czas podróży musiał by być na prawdę krótki. Potem na wyspie wroga tworzymy przy plaży garnizony i atakujemy się nawzajem. Wygrana jest gdy ktoś straci min 70% wojsk
    Porównaj w takim przypadku że gracz 30 lvl atakuje 20lvl kto wygra? Odpowiedz jest prosta za to jeżeli obaj znajda wyspę do kolonizacji i na niej wylądują szanse są bardziej wyrównane.

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to wprwadzic takie cos ze nie mozna atakowac zbyt słabszyh graczy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.