Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Blokada czatu do czasu przejścia samouczka.

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowy Świat
    @goTomek
    Poczytaj sobie o wykładni gramatyczno-leksykalnej, a potem powiedz mi jeszcze raz, że źle to interpretuję. Jeśli już, to źle sformułowany jest regulamin i tu nie mam wątpliwości, ale póki obowiązuje w takiej a nie innej formie, to należy stosować go konsekwentnie a nie wybiórczo.

    @joannadarc
    Nic mi o tym nie wiadomo, ale mając na uwadze, że nie uwzględniono tego w zmianach zapowiadanych na marzec, będziemy musieli jeszcze poczekać.

  2. #22
    Początkujący Osadnik Awatar FINIU
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie jestem zwolennikiem jakiej kol wiek cenzury czy ograniczeń. Człowiek jest na tyle inteligentny (nie wszyscy) żeby i z tym sobie poradzić. Nie widzę przeszkód aby dawać proste bany na wypowiedź typu: "Otrzymujesz 6 godzin bana na wypowiedzi na czacie ogólnym za: i tu jakiś powód lub nr: z regulaminu".

  3. #23
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    po coś zostało stworzone forum i Samouczek aby mieć jakiekolwiek pojecie o grze, a nie spamować co minute jakimiś pytaniami

  4. #24
    Początkujący Osadnik Awatar Sentrosii
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    Popieram, zresztą sam to już pisałem na forum:

    Cytat Zamieszczone przez Sentrosii Zobacz posta
    Wydaje mi się, że dobrym wyjściem byłoby to, aby chat był dostępny dopiero po przejściu samouczka. Wtedy się on przydaje, bo trzeba handlować, wchodzi się w gildie i inne wiadome rzeczy. Kolejnym argumentem wprowadzenia tej opcji (pomysł rrmonika) jest taki, że ludzie zamiast się pytać na chat'cie "Jak wybudować budynek" zaczęliby sami czytać samouczka, FAQ i forum. A co za tym idzie:
    - moderatorzy nie mieliby rąk pełnych roboty
    - byłoby mniej skarg na to, jaki się czasami syf robi na tym chat'cie
    - na chat'cie udzielaliby się tylko ludzie, którzy już wiedzą z czym mają do czynienia i o czym chcą rozmawiać (a nie takie rozmowy, jaki przykład mamy wyżej)
    - i wiele innych (nie chce mi się pisać po prostu, bo im dłuższa wypowiedź tym mniej ludzi przeczyta)

  5. #25
    Osadnik Awatar goTomek
    Dołączył
    25.01.2012
    Posty
    87
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kawaldrania Zobacz posta
    @goTomek
    Poczytaj sobie o wykładni gramatyczno-leksykalnej, a potem powiedz mi jeszcze raz, że źle to interpretuję. Jeśli już, to źle sformułowany jest regulamin i tu nie mam wątpliwości, ale póki obowiązuje w takiej a nie innej formie, to należy stosować go konsekwentnie a nie wybiórczo.
    Jeśli Ty do mnie tak, to powiem Ci jeszcze raz, że źle interpretujesz. Bo jeśli tak wnikamy w szczegóły, to napisane jest jeżeli potrzebujesz pomocy, swoje pytania zadaj... a co, jeśli nie potrzebuję pomocy? Mogę zadać, czy nie mogę? ;P
    I wiem, że może być poprawność gramatyczna i leksykalna, a czy ta wykładnia gramatyczno-leksykalna to jakiś usankcjonowany termin prawniczy/urzędniczy, czy po prostu zwykła retoryka, żeby nie powiedzieć manipulacja? Serio pytam, nie mam o tym pojęcia
    I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot
    Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego
    - Coma, Los cebula i krokodyle łzy

  6. #26
    Początkujący Osadnik Awatar Roggio
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oczywiście jak najbardziej popieram !

  7. #27
    Początkujący Osadnik Awatar Cokane
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Moim skromnym zdaniem zamkniety Global dla poczatkujacych to najlepsze i jedyne rozwiazanie. Juz nawet nie chodzi o ludzi ktorzy zadaja pytania (czasami naprawde glupie) a o ludzi ktorzy przyszli po prostu spamowac. Bo rozumiem gdy ktos pyta bo nie wie, ale nie rozumiem gdy leca texty typu Wisla Pany, a wtedy leci lawina, ktorej nie sposob przeczytac nawet. Ktos tam wspomnial, ze mamy szepty zeby sobie rozmawiac... a powiedz mi prosze, jak mam sie z kimkolwiek ustawic na szepta, skoro okno z czatem leci jakies 100 km/h i nawet wlasnej wiadomosci sie nie znajdzie? Nie wiem jak to sie ma sprawa na Nowej Ziemi, ale Nowy Swiat jest pelen pierwszych lvli, dzieci ktore nie maja nawet zamiaru grac, wchodza aby jedynie spamowac. Rozwiazanie jakie zostalo zaproponowane przez autora tematu zmnniejszy to, bo zeby ukonczyc samouczek trzeba miec ten 17 lvl i troche cierpliwosci nalezy poswiecic. Jezeli developerzy juz odmowili takiej opcjii to jestem nimi bardzo zawiedziony, bo krzywdzicie ''normalnych'' graczy, ktorzy chca milo spedzic czas przy grze, bo zapewniam, ze poza noca i wczesnym rankiem nie jest to przyjemne ani troche. Proponowal bym tworcom wpasc na Nowy Swiat w dzien i cieszyc sie gra, wyzywam ich wrecz. Moim zdaniem solidny minus dla devow!!

  8. #28
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niestety rozwiązania dobrego nie ma, 95% ludzi nie czyta forum, a na hasło " jest na forum w dziale x" reaguja alergicznie. Czytać nie czytali i czytać nie będą bo to -10 do respectu na dzielni. Ok 80-90% nie czyta samouczka mimo ze tam są w większości 2-3 zdania do przeczytania, to nie jest dialog questu MMORPG gdzie się go przeklikuje aby zabić 10 szczurów ;p. Mniej więcej taka sama liczba nie rozumie co czyta i nie kojarzy że miecze brązowe wytwarza "warsztat miecznika ( brąz ). Ok 50% budując budynek z menu podstawowego np drwala liściastego NIGDY nie sprawdzi co ma w zaawansowanych i średnich tylko pyta "skond drzewa liściaste". Spora część użyszkodników nie potrafi najechać kursorem na ikonkę np. w magazynie prowiantu i przeczytać opisu i są pytania " co dają drzwi ".

    Większość z nich nigdy nie przejdzie samouczka, lub skończy grę przed poziomem 20 ale spamują pytaniami za 10.
    Najgorzej, że najczęściej ta sama osoba co 1 quest zadaje pytania jak go zrobić i tak od levelu 1 do 16 ... Czyli każda nowa rzecz wymaga pomocy. Albo są to dzieci w wieku 5-6 lat, albo zatracili zdolność jakiegokolwiek uczenia się co jest bardzo przerażające.
    Niestety taki jest teraz internet "free2play" ( pay2play także ) jedno jest pocieszające, że te nooby ( nie mylić z newbie ) zapewniają tło dla bardziej myślacych graczy i są źródłem taniego złota.

    P.S. Kanał ogólny powinien być koło 10 poziomu dostępny np po wybudowaniu taniego budynku AMBASADA.
    Ostatnio edytowane przez Myszonos ; 01.03.2012 o 12:00

  9. #29
    Początkujący Osadnik Awatar Cokane
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja to sie juz jakichs walk doczekac nie moge, na czacie wiele farm juz widzialem

  10. #30
    Osadnik Awatar EX_Aoden
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Myszonos Zobacz posta
    Niestety rozwiązania dobrego nie ma, 95% ludzi nie czyta forum, a na hasło " jest na forum w dziale x" reaguja alergicznie. Czytać nie czytali i czytać nie będą bo to -10 do respectu na dzielni. Ok 80-90% nie czyta samouczka mimo ze tam są w większości 2-3 zdania do przeczytania, to nie jest dialog questu MMORPG gdzie się go przeklikuje aby zabić 10 szczurów ;p. Mniej więcej taka sama liczba nie rozumie co czyta i nie kojarzy że miecze brązowe wytwarza "warsztat miecznika ( brąz ). Ok 50% budując budynek z menu podstawowego np drwala liściastego NIGDY nie sprawdzi co ma w zaawansowanych i średnich tylko pyta "skond drzewa liściaste". Spora część użyszkodników nie potrafi najechać kursorem na ikonkę np. w magazynie prowiantu i przeczytać opisu i są pytania " co dają drzwi ".

    Większość z nich nigdy nie przejdzie samouczka, lub skończy grę przed poziomem 20 ale spamują pytaniami za 10.
    Najgorzej, że najczęściej ta sama osoba co 1 quest zadaje pytania jak go zrobić i tak od levelu 1 do 16 ... Czyli każda nowa rzecz wymaga pomocy. Albo są to dzieci w wieku 5-6 lat, albo zatracili zdolność jakiegokolwiek uczenia się co jest bardzo przerażające.
    Niestety taki jest teraz internet "free2play" ( pay2play także ) jedno jest pocieszające, że te nooby ( nie mylić z newbie ) zapewniają tło dla bardziej myślacych graczy i są źródłem taniego złota.
    Bardzo, bardzo dużo w tym prawdy, a szkoda. Bez żadnych poradników bardzo trudno się gra, a w wiosce szybko robi się niepoukładany bajzel. Często ludzie zadają na czatach pytania, na które sami by znaleźli odpowiedź przy odrobinie wysiłku
    Cytat Zamieszczone przez Myszonos Zobacz posta
    P.S. Kanał ogólny powinien być koło 10 poziomu dostępny np po wybudowaniu taniego budynku AMBASADA.
    Brzmi ciekawie, tylko lepiej żeby nie zabierała pozwolenia budowlanego ;p

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.