Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Wysyłąnie geologa przed wyczerpaniem złoża!

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Wysyłąnie geologa przed wyczerpaniem złoża!

    Witam.
    Mam pytanko, na które nikt nie jest w stanie mi jednoznacznie odpowiedzieć więc będę wdzięczny gdy ktoś pokusi się tutaj.
    Mianowicie, chodzi mi o to czy w momencie kiedy widzę, że kopalni np. węgla zawali mi się za 3h mogę posłać geologa (który będzie szukał nowego złoża 4h.)i w trakcie jego poszukiwań owa kopalnia się zawali, czy geolog znajdzie złoże na zgliszczach tej kopalni?; czy muszę czekać aż kopalnia się zawali a później posłać geologa.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez StanikSlonsk Zobacz posta
    Witam.
    Mam pytanko, na które nikt nie jest w stanie mi jednoznacznie odpowiedzieć więc będę wdzięczny gdy ktoś pokusi się tutaj.
    Mianowicie, chodzi mi o to czy w momencie kiedy widzę, że kopalni np. węgla zawali mi się za 3h mogę posłać geologa (który będzie szukał nowego złoża 4h.)i w trakcie jego poszukiwań owa kopalnia się zawali, czy geolog znajdzie złoże na zgliszczach tej kopalni?; czy muszę czekać aż kopalnia się zawali a później posłać geologa.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Niestety nie da się tak zrobić, trzeba czekać aż się skończy złoże

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiem czy to nie jest tak, że dla złóż można a kopalni nie. Nie raz poszukiwanie marmuru włączałem gdy złoże istniało i znajdywał, ale przy kopalni węgla mi się nie powiodło.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    93
    Serwer
    Nowa Ziemia
    mi geolog nic nie znajduje jeśli wszystkie złoża są aktywne nawet jeśli ich liczba to 1, co do kamienia i marmuru jeśli jest grafika zawalonego złoża i wysyłam geologa też nic nie znajduje, muszę usunąć ręcznie wyeksploatowane złoże żeby geolog cokolwiek widział, z kopalnią żadną też mi się nie udało złoża odnowić a na różne sposoby już próbowałem.

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Szysiek Zobacz posta
    Niestety nie da się tak zrobić, trzeba czekać aż się skończy złoże
    Jak najbardziej sie da, podobnie jak da sie np wyslac geologa na poszukiwanie wegla, zburzyc kopalnie na 5 min przed znalezieniem zloza i dostac nowe po zakonczeniu poszukiwan. Jedyny problem jest taki, ze jest w tym jakis czynnik losowy (przez co u mnie dziala to w jakis 95% przypadkow), ale nie mam pojęcia jaki.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czyli jak rozbuduje sobie kopalnie na drugi poziom, to rozbudowa przepada wraz z wyczerpaniem złoża. Tak?

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    22.01.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przepada. Dlatego kopalnie ulepsza się tylko za narzędzia, a nie poważniejsze surowce.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    O dzięki za info, nawet nie zwróciłem uwagi, że kopalnie ulepsza się za narzędzia.

    A idąc dalej tym tropem. Złoża marmuru i złoża kamienia zawsze pojawiają się mniej więcej w tym samym miejscu? Chodzi mi o to, żeby przez rozbudowę warsztatów nie tracić surowców.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    22.01.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mniej więcej tak. Jeśli chodzi o np. marmur to w sektorze nr 1 jest taka sytuacja, że są dwa złoża, a tylko jedno może być aktywne. Czyli przeważnie geolog wyszukuje je na zmianę, ale leżą one dosłownie ~2cm od siebie, więc w niczym to nie przeszkadza (tam i tak da się ustawić warsztaty tylko w jeden sposób). W pozostałych sektorach już wszystkie złoża marmuru mogą być aktywne, więc zawsze geolog wyszuka w tym samym miejscu.

    Wiem, że np. w sektorze 5 jest podobna sytuacja z kamieniem (4 złoża, 3 mogą byc aktywne), ale wtedy już jego wydobycie traci na znaczeniu, więc nie ma co się tym przejmować.

    W dziale 'Poradniki i wskazówki' gdzieś jest mapa surowców, poszukaj sobie.
    Ostatnio edytowane przez Fisher ; 22.02.2012 o 14:02

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Nowa Ziemia
    mi znajduje złoża na zawalonych kopalniach: miedzi ,żelaza i węgla i tu jak najbardziej można wysyłać geologa przed zawaleniem się - ja tak robię
    na zwalonym złożu marmuru i kamienia nie chce nic znaleźć ,trzeba je zburzyć

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.