Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87

Wątek: [Poradnik] gospodarka przestrzenią

  1. #81
    robert_k81
    Heh faktycznie nieco musztarda po obiedzie.
    Teraz dopiero widzę jak istotne jest dobre rozmieszczenie budynków - gdy permanentnie brakuje mi pozwoleń budowlanych.
    Przed uruchomieniem sektora stalowego zacząłem sobie liczyć jak to rozegrać bo zaczęła mnie nachodzić myśl, że będę musiał zacząć częściowo wyburzać moje piękne miasto. Problem w tym, że nawet iglaków nie mogę wyburzyć bo smolarze padną a kopalnie same nie wyrobią takiego zapotrzebowania na węgiel i narzędzia.

    Założenia do sektora:
    1 miecznik (stal) = potrzebuje 2x stal na (24min)
    1 piec do stali = 2x żelazo (12 min)
    1 piec do żelaza = 4x ruda żelaza (12 min)
    1 kopalnia żelaza = (6 min)

    CZYLI:
    Najlepszy układ = 1 miecznik (stal) + 1 piec (stal) + 2 piece (żelazo) + 5 kopalni (kopalnie z reguły są najdalej i 2 na 1 piec nie wystarczą), razem na cały samouzupełniający się łańcuch potrzeba tylko 9 licencji
    Tylko , że w nawiasach podałem stały czas produkcji, to oznacza, że piec do stali musi być przynajmniej o 1 sekundę bliżej magazynu od miecznika, w przeciwnym wypadku do obsługi miecznika potrzeba będzie już 2 piecy, ta sama zależność jest pomiędzy piecem do stali a uzupełniającymi go piecami do żelaza

    Reasumując: piece do żelaza muszą być najbliżej magazynu, dalej piece do stali a najdalej miecznik, pozwala to zaoszczędzić licencje

    Stali jeszcze nie mam, z brązem udało mi się dobrze ustawić na czuja a w sektorze drzewnym nie ma zbyt wielkiego pola do manewru, jednak spożywczy mam sknocony (potężne nadwyżki mąki przy ledwo wyrabiających farmach) który zabiera mi łącznie 20 pozwoleń i co najlepsze jego upgrade na 4 poziom to o zgrozo 10.000 monet.

    Innymi słowy chaos jest nie jest dobrą metodą budowlaną - nie w tej grze.

  2. #82
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Radzę ulepszać kopalnie przynajmniej na ten drugi poziom, za te 150 narzędzi. Ja u siebie zrobiłem tak, że narzędzi mi starcza na ciągłe ulepszanie 4 kopalni żelaza i 2 kopalni miedzi. Zużywam 700 narzędzi na dobę a produkuję 1300. I zaoszczędziłem 5 pozwoleń w ten sposób.

  3. #83
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Słoneczny Gród
    wklejajcie swoje zdjęcia rozmieszczeń, im więcej tym szybciej coś ciekawego się wymyśli

  4. #84
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Kolonia
    Nie ma tu większej filozofii. Jedyna logika to:

    Bliżej magazynu budynki z krótszym cyklem produkcyjnym.
    Stawianie takiej ilości budynków by cykl produkcyjny od surowca do produktów końcowych mniej wiecej był nieprzerwany.
    Budowanie odnośnie zapotrzebowania na dłuższą perspektywę- przygody itp.
    Najlepiej takie same budynki lub zwiazane z całym cyklem stawiac w jednym regionie. W razie braków idzie łatwiej dobuffować brakujący trybik machiny produkcyjnej.

    I tak jak napisał MWxD, warto ulepszac kopalnie na ten 2 lvl.

    Większej filozofii tutaj jak niektórzy twierdzą nie ma. Jedynie zostają jeszcze uwarunkowania rynkowe, dla tych co handlują, ale i to się z czasem zmienia.

    Powiedzmy, że jest w miare dobrze.



    Bezpośredni:

    http://img714.imageshack.us/img714/1...lerswioska.jpg

    Z perspektywy czasu to co najbardziej jest potrzebne podając koncowy produkt cyklu.

    Chleb- na nowych osadników, rybki i buffy.
    Napitki.
    Miecze z brązu. Podstawa armii.
    Konie- w niektórych przygodach nie da się obejść bez ich straty.

    Tego będzie najbardziej i w sumie zawsze brakować, gdy już osada będzie odpowiednio rozwinięta. Pomijając kwestię monetek, których przez kilka miesięcy będzie zawsze mało.
    Ostatnio edytowane przez Huzar89 ; 07.04.2012 o 20:57 Powód: link

  5. #85
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Gdzie mam wybudować magazyn w strefie 6 (http://forum.thesettlersonline.pl/th...i-jej-podbicie)

  6. #86
    Początkujący Osadnik Awatar Nim8
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez S3Bols Zobacz posta
    Gdzie mam wybudować magazyn w strefie 6 (http://forum.thesettlersonline.pl/th...i-jej-podbicie)
    Tam gdzie uznasz za stosowne po przeczytaniu rad tu zawartych.


    Pragnąłbym tylko dodać do tematu, że po zabudowie całej wyspy, każde miejsce będzie się liczyć. Nawet to w które smerf nie wciśnie magazynu, bo będzie można tam wepchnąć zboże, wode albo coś innego.

    Dlatego warto jest upychać budynki z zapasami surowców w zakątki nieuczęszczane a budynki w taki sposób, żeby do tych zakątków mogły dotrzeć. To umożliwia też bycie przygotowanym na ewentualność dłuższej nieobecności, bo nie mamy 5 gospodarstw na 1 pole tylko odwrotnie a droga do magazynów bez zmian.

    Przykłady:

    zagospoda1 by adam.piskorek, on Flickr


    zagospoda by adam.piskorek, on Flickr

    ps; nie wiem czemu tak ss'y się dziwnie zrobiły

  7. #87
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.08.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam,
    mi najbardziej pomocne byłoby takie swego rodzaju zestawienie, czyli np.

    1. Chleb /Napitek - 8 pól, 6 gospodarstw, 1 magazyn
    2. Miecze z żelaza/ - ....itd.

    Może ktoś z Was się zetknął z tego typu informacją, byłbym wdzięczny.
    pozdrawiam

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.