Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Epickie miejsca pracy - sklad drewna

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat

    Epickie miejsca pracy - sklad drewna

    witam

    postanowilem po raz kolejny poruszyc ten temat , kierowany jest do BB_Xaara i calego BB_development
    jednoczesnie gracze moga sie tutaj wypowiedziec , zaczne od cytatu
    BB_Xaar napisal
    Epickie miejsca pracy są nowym rodzajem budynków. Dają one okazję graczom z wysokimi poziomami na zastąpienie kilku budynków produkcyjnych jednym. Dzięki temu można zyskać trochę wolnego miejsca na swojej wyspie.
    no coz , troche nie wyszlo jak powinno ... co dziwne na najmniej znaczacym lancuchu ale dla niektorych istotnym
    chodzi mi o lesnikow ... postawienie tego wielgasnego budynku zabiera w najlepszym wypadku 5 miejsc ( 2x2.5 , pomijam juz fakt ile trzeba sie nagimnastykowac by stracic na niego tylko 5 a nie 6 budynkow jak to ma miejsce w 90% przypadkow)

    co otrzymujemy ?? pomijam czasy dojscia bo sa zmienne i nie ma sensu sie do nich odnosic
    SKLAD DREWNA ; 10min -> 33 drzew zasadzi , x3 miejsca produkcyjne = mamy 99 drzewek na 10 min
    LESNIKI ; 2min 15sek -> 5 drzewek sadzi =przeliczamy= 10min -> 22 drzewka ...czyli mamy 111-133 drzewek na 10 min

    GDZIE TU OSZCZEDNOSC ?? wlasciwie to mogliscie WOGOLE tego nie robic , no chyba jako kolejna pulapke na ludzi, wspomne jeszcze koszty bufow na oba te budynki ... to jakas paranoja , zainwestowac 5k fasol + nietanie upy i otrzymac cos gorszego niz sie ma na poczatku ... mam nadzieje ze zdajecie sobie sprawe ze ten budynek kupuja ludzie juz na pewnym poziomie rozwoju i nie maja oni lesnikow na 2gim levelu ....

    zapewne wiekszosc zignorowala to bo malo kto chce miec busz na wyspie i satrcza mu 1 lesnik (czyli napewno nie bedzie uruchamial lesnika w Skladzie drewna ) , ja jednak lubie drzewka na wyspie , myslalem ze 1 , no max 2wa sloty Skladu pokryja choc 5 lesnikow , a tu nawet 3 nie pokrywaja ...

    zatem odradzam stawianie niby-epickiego budynku , ktory poza majatkiem wydanym na niego i problemach z ustawieniem wiele nie daje ...

    portafiliscie poprawic czasy z weglem to dlaczego nie z lesnikami ?? no chyba ze sugerowana jest gola wyspa bo wtedy nie muli wam serwerow :P
    mysle ze nie jest za pozno i w kazdej chwili mozecie zredukowac czas sadzenia drzew , moze niewielu ale zawsze kilku zadowolicie , ja przykladowo nie zainwestuje 5k klejnotow w drugi sklad co mi nic nie daje , czyli na mnie nie zarobicie poki tego nie poprawicie ... a jeszcze kilka osob znam z podobna opinia .. zmiana nie zmieni rozgrywki ani nie wplynie na handel jak produkcja wegla/desek .... wiec nie widze zadnego powodu dlaczego nie mielibyscie zrobic malej korekty nawet po wprowadzeniu budynku na normalne serwery

    pozdrawiam
    okogi

    PS temat nie zawiera ankiety bo nie ma potrzeby , nie ma tu nad czym glosowac ... to jest sugestia do BB a nie wymyslona nowosc w grze
    Ostatnio edytowane przez okogi ; 27.01.2014 o 16:31

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    161
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez okogi Zobacz posta
    witam

    zatem odradzam stawianie niby-epickiego budynku , ktory poza majatkiem wydanym na niego i problemach z ustawieniem wiele nie daje ...
    zgodzę sie 2 sprawa to produkcja desek egzo żeby odblokować max trzeba mieć tartaki na 5 lvl po to żeby po zrobieniu zadania tartaki wyburzyć lub uśpić bo starczy epicki - a tez pisał gdzieś BB_Xaar ze będą kolejne budynki tego typu wiec lepiej poczekać może na następne fajniejsze

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam dwa epickie składy i jestem happy.
    Jak nie wiecie jak z niego korzystać to zgodzę się z poprzednikami - odpuście sobie zakup tego budynku.
    I również marudzeniem, bo się już tego widzieć na forum nie chce.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Mam dwa epickie składy i jestem happy.
    Jak nie wiecie jak z niego korzystać to zgodzę się z poprzednikami - odpuście sobie zakup tego budynku.
    I również marudzeniem, bo się już tego widzieć na forum nie chce.

    nie chodzi mi o mozliwosci skladu o one sa .... widocznie nie czytales ze zrozumieniem , chodzilo mi o to ze nie wprowadza on udogodnien jakie powinien szczegolnie na tych mniej oplacalnych lancuchach ... oczywiscie ze mozesz trzaskac deski lub wegiel na okraglo ... ja mam 1 sztuke , postawilem by zredukowac smolarzy ... tutaj mozna zaoszczedzic ... ale nie po to jest wielki mega budynek by tylko 1 surowiec na nim zyskac ... z 6ciu mozliwych .

    zapewne nie uzywasz lesnikow w skladzie ... prawda ?
    Ostatnio edytowane przez okogi ; 27.01.2014 o 16:32

  5. #5
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    1. za dużo miejsca zajmuje- kombinowanie jak go wcisnąć i gdzie. Burzenie i przestawianie na siłę innych budynków
    2. upy: nielogiczne ceny ich- pomijam to bo każdy inaczej na to patrzy
    3. brak drwala= nie pełny łańcuch. Dać coś co ma nie pełny łańcuch to jest logika BB
    4. Oszczędność patentów i miejsca na wyspie- NO COMMENT
    Ostatnio edytowane przez Gizmo09 ; 27.01.2014 o 16:37

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    24.12.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Mam dwa epickie składy i jestem happy.
    Jak nie wiecie jak z niego korzystać to zgodzę się z poprzednikami - odpuście sobie zakup tego budynku.
    I również marudzeniem, bo się już tego widzieć na forum nie chce.
    Popieram. Drugi budynek w drodze.
    A jak nie umiesz nie korzystaj...
    Był na tescie w takiej samej formie kto chciał to wyprobowal mogł porownac do czego sie nadaje a do czego nie.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Są wprowadzone Takie a nie inne budynki, może w przyszłości będą inne, np. dotyczące produkcji wszystkich mieczy.
    Ale teraz jest ten i jest lament, dlaczego nie ma innego.

    Jakby wprowadzili owy budynek epicki produkujący wszystkie miecze z 2 np. slotami to byłby lament, że chcą budynek, który daje możliwość przerabiania drewna.
    I znowu zacząłby się lament i to na 100 procent, no dobra na 99%.

    Jest to co jest i chyba z tego, jak się ma możliwość, należy korzystać.
    A inne epickie składy .... może kiedyś.

    Edit:
    Szczerze, nie pogardziłbym też epickim budynkiem produkującym manuskrypty,
    bo produkuję, produkuję i nie widzę efektów pracy introligatora
    Ostatnio edytowane przez krotos666 ; 27.01.2014 o 17:04

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Arthhhur Zobacz posta
    Popieram. Drugi budynek w drodze.
    A jak nie umiesz nie korzystaj...
    Był na tescie w takiej samej formie kto chciał to wyprobowal mogł porownac do czego sie nadaje a do czego nie.

    idac waszym tokiem zadowolenia, mogli dac w pozostalych opcje produkcji wody +5 wiaderek na 20 minut i tez byloby super ???
    nie marudze na budynek jako calosc jedynie sygnalizuje niedociagniecie w jakby nie bylo najmniej waznym ogniwie ... ale zawsze :P
    skoro ma byc praktyczny to wg mnie na kazdej galezi powinien byc choc minimalny zysk po postawieniu go a nie jak jest obecnie ze generuje strate na sadzeniu drzewek .. tylko do tego pije , pozdr

  9. #9
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W tym epickiem budynku chyba nie ma 3 lvl epickiego leśnika, wystarczyło by go dodać i juz nawet z czasami nie trzeba kombinować, jak sie mylę to sorry ale taki mamy klimat ^^

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    24.12.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    @okogi
    Rozumiem twoje rozgoryczenie tym budynkiem. Ale z 6 rzeczy do ktorych został stworzony nadaje sie tylko do dwoch.
    Jako tartak liściasty i smolarz iglasty. Reszta to dodatki ktora marnuja zasoby na ulepszenia i wypompowują zasoby.

    Najwieksza porazka to nie sadzenie drzew ale praca tego budynku jako tartak egzotyczny. Wole zwykły tartak egzotyczny z premią x3 niz to cudo. Bo jest po prostu niekonomiczny.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.