Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zestaw pomysłów

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.05.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia

    Zestaw pomysłów

    Hejka, chciałbym rzucić kilka pomysłów pod dyskusję. Starałem się nie powielać wcześniejszych propozycji, ale możliwe że jakieś powtórzę.

    1. Stan produkcji poszczególnych surowców - dobrze byłoby mieć menu, które pokazywałoby ile łącznie danego surowca jest produkowane, ile zużywane (i na co przy okazji) oraz zestawienie czy jesteśmy z nim na plus czy minus. Możliwe, że planowane jest wprowadzenie tego, ale jak coś to piszę
    2. Marmur - wydaje mi się, że powinno się zwiększyć ilość surowca na zasób, póki co trzeba często wchodzić i sprawdzać, bo inaczej się wyczerpie i przez cały dzień nic nie wydobędziesz. Podobnie ze złotem - produkcja trwa wieki, koszty niesamowite a do tego tylko 300 bryłek na złoże? Masakra
    3. Ulepszanie nawet najprostszych budynków wymaga marmuru, złota lub desek liściastych. Ciekawiej by było, jakby można było do powiedzmy 3 poziomu te podstawowe budynki ulepszać drewnem iglastym\kamieniem (albo drewnem liściastym\kamieniem), a dopiero potem wymagać tych lepszych surowców. Osobiście uważam, że wymaganie marmuru do ulepszenia drewnianej budy leśnika albo postawienia większego pola zboża to przesada :P
    4. Drogi - może jednak wprowadzić jakiś maleńki bonus od dobrze rozplanowanych dróg? Póki co są właściwie bezużyteczne i tylko spowalniają ładowanie gry.
    5. Informacja o wyczerpanych złożach mogłaby być wysyłana jako wiadomość na skrzynkę, żeby nie trzeba było osobiście sprawdzać wszystkich złóż czy aby się nie skończyły.
    6. Nagrody za zadania dzienne wg mnie wymagają lepszego przemyślenia, często bywa tak, że zwyczajnie nie opłaca się ich robić, a trzeba bo inaczej nie będzie można wykonać następnych
    7. Nowe burzenie budynków jest niewygodne, wg mnie lepiej zostawić w każdym budynku ikonkę "Zburz", zamiast robić od tego nową opcję, otwierać menu budowy, odpowiednią zakładkę, opcję, potem budynek i potwierdzić. Zwyczajnie zbędne.

    To tyle ode mnie, mam nadzieję, że coś konstruktywnego wniosłem do dyskusji o polepszaniu gry

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    1. Pamiętnik developera
    2. Marmuru jest 10 złóż więc jeśli dobrze ustawisz kamieniarzy to nie będzie problemu, złoto no cóż możesz kupować papugi dodając po 500samorodków do złoża.
    3. Co do ulepszania za podstawowe surowce to jestem przeciw bo za szybko by się rozwijało miasto a trzeba to by nudziło gdybyśmy nagle wszystko mieli na 5lvl. Co do używania marmuru do drewnianej chaty to faktycznie niezbyt dobry pomysł ale trudno, teraz tego nie zmienią.
    4. Może kiedyś dodają (obecnie pełnią funkcję pomocną przy planowaniu gdzie co postawić), jeśli tak bardzo Ci wydłuża wczytywanie to możesz je zburzyć, nikt Ci nie każe ich budować.
    5. A co tu sprawdzać? Oddalasz mapę i widzisz gdzie co padło, rozumiem gdyby ostrzegało że za x minut się skończy zeby wysłać geologa, ale po fakcie to nie widzę potrzeby.
    6. Do tego służy przycisk "anuluj" klikasz i od tak nie masz zadania.
    7. Często coś burzysz? Bo ja nie i faktycznie trochę się zapominam, ale żadko używam więc to nie jakiś duży problem.

    PS. Brak ankiety więc MOD_Natalka zamknie Ci temat.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    425
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Brak ankiety - zamykam.
    Proszę zapoznać się z Regulaminem działu "Pomysły i sugestie" a następnie założyć nowy temat.

    Poradnik "Jak dodać ankietę?".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.