Zamknięty wątek
Strona 1 z 15 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 145

Wątek: Uczciwe, czy nie uczciwe - oferty za rybkę?

  1. #1
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat

    Uczciwe, czy nie uczciwe - oferty za rybkę?

    Od jakiegoś czasu na naszym serwerze pojawią się oferty - rybka za budynki.

    Czy waszym zdaniem to w porządku ofka, czy naciąganie/ oszukiwanie/ wyłudzanie itp.?

    Zaznaczę, że nie mam tu na myśli jednorazowego zdarzenia, w której dwie osoby, dogadały się w taki, czy inny sposób, nie maja handlu bezpośredniego, zostaje tylko waga, ale sytuację, w której ta sama osoba, grupa osób, codziennie (czasem kilka razy dziennie) wystawia oferty ryba za kilka różnych budynków.
    Włączamy wagę, patrzymy na konkretny nik i pojawia nam się np. 6 ofert, rybka za silos, rybka, za magazyn, rybka za ul. gospodarstwo, rybka za opactwo itd...

    Zapraszam do dyskusji, bo może tylko ja widzę w tym problem?

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    222
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pojawiają się tez na Nowej Ziemi , wprowadzają w błąd kupujących , ewentualna reakcja supportu w stylu "widziały gały co brały" (kupiły)

    Pozdrawiam przedmówczynię Misiaczka

  3. #3
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To tak samo uczciwe jak magazyn za 100k mieczy brąz... ofka jaka jest, każdy widzi, nie pasuje, nie klikaj, nie jęcz
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zasady Gry
    4. Push
    Niesprawiedliwa wymiana surowców, z której korzyści czerpie cały czas tylko jedno konto, jest niedozwolona. Interakcje pomiędzy dwoma kontami, w których tylko jedno z nich nieustannie otrzymuje korzyść jest zabronione. Administracja zastrzega sobie prawo do określenia, czy dana współpraca jest sprawiedliwa czy nie.

    Jak dla mnie spokojnie można podciągnąć pod ten punkt.

    Zgłaszać takie konta, support sobie sprawdzi czy dane konto nałykało budynków za rybe od innych graczy. Zwłaszcza jeśli to będą zgłaszać naciągnięci i powtórzy się po drugiej stronie ten sam naciągacz/ kombinator. Może coś zrobią. Ale z przeszłości co do niektórych można domniemać, że nic z nimi nie zrobiono. Choć wszystkich których ja zgłaszałem z handlu zniknęli z takimi ofertami. Co najmniej na jakiś dłuższy czas. Niektórych zgłoszonych jako kanciarzy później nie widziałem więcej.
    Ostatnio edytowane przez jozioblabla ; 09.12.2015 o 13:03

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak dla mnie to nie jest uczciwe i oczekiwałabym że administracja będzie takich naciągaczy rugowała z gry, bo takie niby drobnostki potrafią bardzo zirytować i BB samo sobie szkodzi potencjalnie tracąc dobrych graczy.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.07.2013
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez jozioblabla Zobacz posta
    4. Push
    Niesprawiedliwa wymiana surowców, z której korzyści czerpie cały czas tylko jedno konto, jest niedozwolona. Interakcje pomiędzy dwoma kontami, w których tylko jedno z nich nieustannie otrzymuje korzyść jest zabronione. Administracja zastrzega sobie prawo do określenia, czy dana współpraca jest sprawiedliwa czy nie.

    Jak dla mnie spokojnie można podciągnąć pod ten punkt. (...) Może coś zrobią.
    No wlasnie, mam wrazenie, ze co nowa grupa bb, to inne tlumaczenie. Dobrze by bylo, zeby obecni bb sie wypowiedzieli, bo poprzedni (Terromort i Inoach) robili porzadek z takimi zachowaniami (i chwala im za to).

    z innej beczki - nowy BB ostatnio pisal, ze linki do forum tso nie sa mile widziane nawet - to tez mogliby dookreslic.

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przypomina mi się sytuacja gdy w ofertach na wadze w cenie nie było kropek.
    I wystawianie ofert za 11111 zamiast 1111.
    I nie był to żaden błąd wystawiającego tylko celowe działanie i ludzie kupowali takie ofki a potem płacz.
    Takie ofki jak te i te za 1 rybkę teoretycznie nie są nieuczciwe, są na pewno niemoralne.
    Tyle że wiem, że taki gracz to oszust i staram się unikać z nim kontaktów.

  8. #8
    konkur4
    Tylko pytanie, kto w przypadku takiej transakcji jest bardziej winny, wystawiający czy kupujący. Adekwatna sytuacja jest z upem budynków za klejki. Czy fakt, że nie trafisz sobie w up za surowce, tylko wybierzesz ten za klejki, podlega zgłoszeniu? A widział ktoś przy tej droższej opcji jakieś potwierdzenie? Kto jest wtedy temu winny - firma czy klikający? I z handlem jest to samo. Jak ten ktoś, kto wystawił tego typu ofertę, nie oferował Ci żadnych dodatkowych usług w zamian, to winnym jest tylko przyjmujący ofertę. Czy to jest naciąganie? Oferta wisi jak każda inna, równie dobrze możesz wybrać jedną z setek dostępnych ofert, mniej lub bardziej niekorzystną, i żądać z tego tytułu nie wiadomo czego. Jak dla mnie przyjmujący oferty jest sam sobie winny. Osobiście wyznaję zasadę, że trzeba patrzeć co się klika, a ewentualne pretensje mieć do samego siebie. A co do wyżej zacytowanej to do tej pory nie słyszałem, żeby ktoś został zbanowany na podstawie tego punktu regulaminu.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przecież takich akcji było dużo więcej w historii naszej ziemi, wystarczy wspomnieć megakucyka
    support jak zwykle w tej kwestii zrobił tyle co z uszkodzonym obszarem
    Dla mnie cały ten temat jest śmiechu warty bo jak zacznie się event świąteczny to każdy będzie doić nowych na prezenty, wciskając im surowce których wartośĆ nijak się ma do wartości tychże prezentów. Można? ofkors, jak są chętni to kupić ja nie widzę problemu żeby jeleni skubać to tu to tam
    Powtórzę raz jeszcze: WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY

    Odnośnie pushu, to nie jest to samo... to za ile ktoś wystawi rybkę to jego sprawa, nie ma mowy o pushu jak ktoś zupełnie niepowiązany ze sprzedającym klika jego ofki oddając mu za bezcen różne rzeczy. dlaczego kliknął? a bo myślał że to jemu trafiła się mega promocja i za rybę będzie silos... i co? jego też za push należałoby zbanować! ehh

    EDIT: brawo Konkur4
    Ostatnio edytowane przez Adamynas ; 09.12.2015 o 13:56 Powód: edytuje bo chcem i mogem
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sprowadza się to do jednego - wystawiający liczy na pomyłkę kupującego.
    I osobiście uważam że wystawianie takich ofek to po prostu świństwo.
    I jak dla mnie jest to pewna forma oszustwa a na pewno nie jest to etyczne.
    Bo ważna jest intencja wystawiającego a ta jest jakby to powiedział pan Zagłoba - nikczemna.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 15 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.