Zobacz wyniki ankiety: Jaki czas oczekiwania na wysłanie wiadomości w zakładce "Handel" uważasz za słuszny?

Głosujących
20. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 5 sekund

    10 50.00%
  • 30 sekund

    2 10.00%
  • 60 sekund

    3 15.00%
  • 150 sekund

    4 20.00%
  • 5 minut

    1 5.00%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ograniczenie czasowe dotyczące wysyłania wiadomości w zakładce "Handel"

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.08.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Ograniczenie czasowe dotyczące wysyłania wiadomości w zakładce "Handel"

    Przyczyna pomysłu :
    Handel działa na tych samych zasadach co pozostałe czaty, powoduje to, że gracze mogą prowadzić konwersacje w miejscu, gdzie powinny mieścić się oferty.

    Tutaj mamy przykład, jak na serwerze pierwszym wyglądał handel. Zwróćmy uwagę, że wypowiedzi niektórych graczy np. Adamynas, wogóle nie dotyczyły handlu.



    Nie jestem pewien czasu, przez jaki ma trwać oczekiwanie na wysłanie następnej wiadomości. Z prośbą o propozycję zwracam się do graczy, za pomocą ankiety.

    Zawiera 5 opcji:

    -5 sekund [bez zmian]
    -30 sekund
    -60 sekund
    -150 sekund
    -5 minut

  2. #2
    Odkrywca Awatar thordis
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    629
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A juz miałem nadzieje że przeczytam pomysł o cenach minimalnych za różne rzeczy. Swoja droga czemu nie wkleiłeś czatu ze swoimi wypowiedziami?

    5 sekund jest idealne, jak ktoś ma wątpliwości co do oferty moze sie dokłądnie dopytać bez czekania, no albo popłakac nad ofertami jakie sa na wadze.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.08.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W odpowiedzi na pytanie, stwierdzam iż moje oferty znajdywały miejsce raz na dziesięć minut, więc nie dało rady ich uchwycić wraz z całym spamem. W dodatku tuż pod nimi znajdywały się wyzwiska, które nie pasują do forum.

    Odpowiedź na pytanie można udzielić na szepcie, są to dwa kliknięcia, a jak bardzo potrafi to oszczędzić nerwy graczom
    Ostatnio edytowane przez Arbalander ; 22.08.2013 o 14:19 Powód: Uzupełnienie wypowiedzi.

  4. #4
    Odkrywca Awatar thordis
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    629
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wypowiedz na temat oferty Adamynasa to też była twoja oferta? ciekawe
    Czesc osob które są na screenie też sie tutaj udziela, wiec bedą mogły stwierdzić od czego sie ta rozmowa w ogole zaczęła.
    Ostatnio edytowane przez thordis ; 22.08.2013 o 14:26

  5. #5
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sugerujesz, że na zakładce Handel powinny pojawiać się wyłącznie oferty. Gdyby tak miało być, to czat handlowy byłby niepotrzebny, bo wszystko by było na wadze. Ktoś zapyta o cenę, dostanie odpowiedź, i tym samym dwie osoby mają zablokowany czat na np. 5 minut. Jak dla mnie obecne 5 sekund jest OK. Od tępienia spamu są inne narzędzia.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.08.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na wadze nie wystawisz dropa, na wadze nie sprzedasz doładowań powyżej 25 sztuk, na wadze nie wymienisz się koszami.
    Takie blokady występują w wielu grach, bardzo dobrze funkcjonują. Sądzę, że przedłużenie blokady usprawni działanie czatu, a nie utrudni.

    ____________

    Cytat Zamieszczone przez thordis Zobacz posta
    wypowiedz na temat oferty Adamynasa to też była twoja oferta? ciekawe
    Czesc osob które są na screenie też sie tutaj udziela, wiec bedą mogły stwierdzić od czego sie ta rozmowa w ogole zaczęła.
    Nie dość, że była to oferta, to jak najbardziej dotyczyła zakładki. Wysyłana możliwie jak najrzadziej. Jeżeli masz zamiar drążyć tą sprawę, to załóż osobny temat. W innym dziale oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez Arbalander ; 22.08.2013 o 14:42 Powód: Drugi post.

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    1 max 2 wystarczy po co az 5

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    149
    Serwer
    Nowa Ziemia
    5 sek wystarczy, zabezpiecza chat przez ciaglym spamem. Jesli komuś nie pasują dyskusje to niech ratortuje do MODa. Swoją drogą siedze juz od ok 2 godz, czasami zerkam na handlowym i jakoś dyskusji nie widze, więc tym bardziej nie widze powodów do zmian.
    Dodatkowo wklejanie chatu i wymienianie ludzi po nicku jakos pozwala mi wątpić w czystość intencji

  9. #9
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    Dla mnie temat niepotrzebny, wg mnie dobrze jest jak jest .... już nie przesadzajmy, że rozmowy na handlowym trwaja cały dzień, raz na jakiś czas się zdarzy 5minutowa rozmowa, a ze nie ma Moda to cóz ...
    Mi osobiscie nie potrzebne są żadne zmiany, więc jestem na NIE

  10. #10
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    czasami 5 sekund blokady to za dużo, po to jest czat, aby na nim pisać, a jak jest licytacja, to kto pierwszy ten lepszy, na tym cały pic polega, a to że co poniektórzy nie potrafią się zachować, to nie blokada, ale jak to zwolk ujął są inne narzędzia od tego.
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.