Zobacz wyniki ankiety: Czy dropy w kantorze to dobry pomysł?

Głosujących
166. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, to ułatwi mi życie i zlikwiduje oszustów.

    138 83.13%
  • Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...

    8 4.82%
  • Nie, nie, i jeszcze raz NIE

    20 12.05%
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Systemowy handel dropami

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia

    Systemowy handel dropami

    Każdy wie jak kłopotliwy i ryzykowny bywa handel dropami.

    Chciałbym zaproponować aby takie transakcje odbywały się z automatu za pośrednictwem Kantoru handlowego.

    Aby wystawić drop na sprzedaż, należało by najpierw rozpocząć przygodę. Następnie z menu przygody wybierałoby się opcję "Sprzedaj drop" i wybierało by cenę. Z racji tego, że można mieć tylko jedną przygodę własną każdy mógłby wystawić tylko 1 drop (analogicznie z zakupem). Cenę wybierało by się tradycyjnie tak jak na handlu ( z umożliwieniem również zakupu dropa w innej przygodzie).
    Ikonka dropa z przygody musi odróżniać się od ikonki przygody - np. znajdować się na tle gwiazdy. Oczywiście pojawiła by się również nowa kategoria w handlu "dropy". Czas zakończenia z kolei oznaczałby czas zakończenia przygody.





    Co to rozwiązuje? Wszelkich oszustów, którzy sprzedają dropy z przygód których nie mają albo nawet mieć nie mogą. Czyli najważniejszą bolączkę jaka jest w chwili obecnej na handlu.

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Fredek_z_F-K
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    381
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem....
    A w ogóle to nigdy nie kupowałem ani nie sprzedawałem dropów - po co macie swoje gildie?
    Jak dla mnie opcja całkowicie zbędna.

  3. #3
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Fredek_z_F-K Zobacz posta
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem....
    A w ogóle to nigdy nie kupowałem ani nie sprzedawałem dropów - po co macie swoje gildie?
    Jak dla mnie opcja całkowicie zbędna.
    Nie wszyscy należą do gildii.
    Co do pomysłu - ogranicza ale nie eliminuje oszustw.
    Otwieram Mroczne Bractwo, zapraszam do przygody i jej nie robię. Skromne 3k monet do przodu.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    13.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Nie wszyscy należą do gildii.
    Co do pomysłu - ogranicza ale nie eliminuje oszustw.
    Otwieram Mroczne Bractwo, zapraszam do przygody i jej nie robię. Skromne 3k monet do przodu.
    Na to tez jest sposób. Ktoś kupuje drop za 1k monet. Monety są pobierane z magazynu kupującego, ale nie dostarczane do magazynu sprzedającego drop. Dopiero po pomyślnym zakończeniu przygody monety trafiają do sprzedającego. Jeśli sprzedający anuluje przygodę, monety wracają do kupującego. Jeśli czas przygody upłynie, monety wracają do kupującego. Jeśli przygoda została zakończona pomyślnie, ale kupujący nie ubił żadnej jednostki wroga, monety wracają do kupującego.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Z racji tego, że można mieć tylko jedną przygodę własną każdy mógłby wystawić tylko 1 drop (analogicznie z zakupem).
    Czemu jeden drop tylko, jak są przygody gdzie są 3 sloty więc można 2 sloty sprzedać hmm
    JESTEM NA TAK
    Ostatnio edytowane przez Gizmo09 ; 31.07.2013 o 08:24

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może nie do końca w zaproponowanej wersji ale generalnie tak.
    Dlaczego nie do końca? Mimo, że sam kiedyś proponowałem "uhandlowienie" lootów, to jednak ta wersja dopuszcza sytuację, w której ktoś kupi zaproszenie do przygody a potem mi zniknie na cały dzień (a bo niechcący, a bo nie wiedział, a bo zarobiony był) i zablokuje mi slot. Albo w drugą stronę - kupuję loot a sprzedający się zapodzieje gdzieś.
    W związku z tym myślę, że sam proces oferowania loota i wymiany powinien jednak odbywać się wciąż na G7. W znakomitej większości przypadków (z mojego doświadczenia) odbywa się to wszystko teraz dynamicznie, tzn. wystawiam ofertę i czekam, ktoś się zgłasza, przechodzimy na szept, zapraszamy się do znajomych, zapiszon do niego i jazda. Dlatego też myślę, że raczej powinno zostać dodane okno dedykowane wymianie/sprzedaży loota.

    Reszta tak, jak pisze Panghy: Monety są pobierane z magazynu kupującego, ale nie dostarczane do magazynu sprzedającego drop. Dopiero po pomyślnym zakończeniu przygody monety trafiają do sprzedającego. Jeśli sprzedający anuluje przygodę, monety wracają do kupującego. Jeśli czas przygody upłynie, monety wracają do kupującego. Jeśli przygoda została zakończona pomyślnie, ale kupujący nie ubił żadnej jednostki wroga, monety wracają do kupującego.

    Dodatkowo sprzedający powinien mieć możliwość "wykopania" kupującego (oczywiście ze zwrotem kasy), dopóki kupujący nie ubije czegoś w przygodzie. Z kolei kupujący też powinien mieć możliwość opuszczenia przygody (i odzyskaniem np części wniesionej opłaty) przed ubiciem.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem za, z uwzglednieniem zmian, ktore doszly w dyskusji

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.10.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    kilka razy już mnie skroili z kasy. pomysł fajny póki nie znajda sposobu zeby scamować mimo wszystko. za udowodniony scam powinno sie wyciagac konsekwencje

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    13.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    ta wersja dopuszcza sytuację, w której ktoś kupi zaproszenie do przygody a potem mi zniknie na cały dzień (a bo niechcący, a bo nie wiedział, a bo zarobiony był) i zablokuje mi slot. Albo w drugą stronę - kupuję loot a sprzedający się zapodzieje gdzieś.
    Na to tez da się chyba coś poradzić:
    -Jeśli w ciągu 12h (24h?) od przyjęcia zaproszenia do przygody (lub kupna dropa, jeśli przyjęcie zapka byłoby automatyczne), kupujący nic nie ubił, u sprzedającego uaktywnia się opcja "wykopania". Oczywiście wszystkie monety wracają do kupującego.
    -Również kupujący po 12h (24h?) miałby możliwość opuszczenia przygody, bez względu na to czy coś ubił. Oczywiście pełna refundacja monet i brak expa za ubite jednostki. Jest to zabezpieczenie na wypadek zniknięcia sprzedającego - kupujący nie będzie musiał czekać do wygaśnięcia przygody na refundację monet.
    -Jeśli do wygaśnięcia przygody zostało mniej niż 2h kupujący może opuścić przygodę, niezależnie od tego czy coś ubił i nawet jeśli nie minęło jeszcze 12h od kupna dropu, ale traci 20% monet na rzecz sprzedającego. Chroniłoby by to sprzedającego przed nadużyciami (kupowanie dropu i uciekanie w ostatniej minucie, tylko po to by blokować slot przygody).
    -Na 2h przed końcem przygody sprzedający też mógłby wywalić kupującego który nic nie ubił. Sprzedający dostałby wtedy 20% monet w ramach odszkodowania.

    I jak? Chyba pomyślałem o wszystkim. Czy coś jeszcze brakuje?

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez panghy Zobacz posta
    -Na 2h przed końcem przygody sprzedający też mógłby wywalić kupującego który nic nie ubił. Sprzedający dostałby wtedy 20% monet w ramach odszkodowania.
    Jesli byloby ustalone na "2h przed koncem" to proponuje zwiekszyc procent odszkodowania. Szansa na znalezienie kogos innego jest juz dosc mala, jak myslisz?...

Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.