Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Bank gildyjny

  1. #1
    Osadnik Awatar Azagaroth
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Bank gildyjny

    Event Koniec Świata nasunął koncepcję banku gildyjnego. Idea jest taka żeby można było składać surowce i ewentualnie przygody na eventy zespołowe. Korzyści chyba nie trzeba przedstawiać, zgłoszę tylko problemy i sposoby rozwiązania
    1. sztuczne powiększenie powierzchni magazynowej - rozwiązanie jest proste postawienie banku i rozwój powierzchni byłby możliwy tylko przez założyciela gildii i koszt byłby nie mniejszy niż rozwój zwykłych magazynów.
    2. dostępność do "banku" - dostępność mogła by być czasowa (na czas eventu) lub tylko dla członków o odpowiednim statucie w gildii - chodzi o wyeliminowanie osób które przystąpią do gildii by ogołocić bank i odejście z niej - nowi członkowie nie mieli by dostępu dopuki by nie awansowali w hierarchii gildyjnej (są 4 rangi w gildii najniższa nie miałaby dostępu)
    3. dostęp do banku strona techniczna - tu jest wiele rozwiązań - można by dodać do dolnego menu "bank gildii" (uaktywniona po zbudowaniu banku i osiągnięciu odpowiedniego statutu w gildii) lub zakładkę o tej samej nazwie
    4. inne - nie wiem czy byłyby jeszcze inne problemy, ja ich nie dostrzegam. Równowaga gry nie byłaby zachwiana.
    pozdrawiam

    Dodatkowe pytanie czy bank miałby zabierać licencję budowlaną? - myślę że nie - i tak zabiera miejsce na wyspie

    pozdrawiam

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    144
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zrób ankietę
    Zamiast budynku banku rozwinąć funkcjonalność budynku gildii, który ma założyciel. Zresztą zamiast bank można go nazwać "Magazynem gildii". Gdyby jednak założyciel nie miał czasu/dostępu do wyspy, nadzór sprawowałaby rada Gildii.
    2. Sposób iście prosty i jestem ZA!
    3. Dostęp użytkowników do "banku" byłby z ikony - Menu Gildii
    4. Ale jeden warunek, można pobrać tylko określoną ilość zasobów w danym czasie. Inaczej jeden lub kilku członków wyciągnęłoby np. chleb (ale deficyt był w trakcie KŚ) a reszta nie miałaby nic.

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Azagaroth Zobacz posta
    1. sztuczne powiększenie powierzchni magazynowej - rozwiązanie jest proste postawienie banku i rozwój powierzchni byłby możliwy tylko przez założyciela gildii i koszt byłby nie mniejszy niż rozwój zwykłych magazynów.
    Koszt rozwoju magazynow = N*koszt rozwoju jednego magazynu. Proponujesz bank gildiowy o pojemnosci 1 magazynu / bank o pojemnosci wszystkich magazynow (jesli tak to jaki bylby jednostkowy koszt jego postawienia/ ulepszenia ? taki jak koszt postawienia / ulepszenia wszystkich magazynow ? ) Czy zasobnosc banku na 150-200k surowcow to jest dla gildii, ktora moze miec i 100 osob duzo / malo ?

    2. dostępność do "banku" - dostępność mogła by być czasowa (na czas eventu)
    Gwarantowanych eventow w czasie roku jest dokladnie trzy. Czy jest sens wprowadzac na te okolicznosc funkcjonalnosc banku ?

    lub tylko dla członków o odpowiednim statucie w gildii - chodzi o wyeliminowanie osób które przystąpią do gildii by ogołocić bank i odejście z niej - nowi członkowie nie mieli by dostępu dopuki by nie awansowali w hierarchii gildyjnej (są 4 rangi w gildii najniższa nie miałaby dostępu)
    co z awansowanymi czlonkami majacymi dostep do banku, ktorzy chcieliby ogolocic nowo przyjetych ?
    [/QUOTE]
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik Awatar Azagaroth
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Całość to tylko luźny pomysł na później . przy tworzeniu takiego banku programiście mieli by dużo pracy - musiałaby powstać potężna baza danych. Mam na myśli chociażby listę osób sięgającą np tygodnia wstecz kto pobrał/dał surowce. Na razie nie dają sobie rady z grą w obecnym kształcie, lepiej poczekać.
    Co do ograniczenia liczby pobranych surowców - myślę że to niepotrzebne komplikowanie sprawy. W naszej gildii nikt nie śmiałby ogołocić zapasów surowców, a w innych gildiach - to problem tych gildii, po co została stworzona ? Do pomocy czy po to by wydoić kogoś? To samo jeśli chodzi o problem ogołocenia nowo przyjętych jak pisał sparkz, po pierwsze nie wiele z tego by mieli (zazwyczaj do gildii przyjmowani są niskolevelowi gracze którzy przecież nie muszą nic wrzucać do banku) po drugie jakby rozeszła się fama o tym co robią kto by tam wstąpił ?

    Jeśli chodzi o wielkość - dla gildii oczywiście im większa tym lepiej, lecz żeby nie zepsuć balansu gry: nasza gildia ma 60 graczy, na czas eventu potrzebowalibyśmy koło 30-40k pojemności, podczas końca świata nie było potrzeba więcej gdyż był duży obrót surowcami. Idea banku narodziła się gdy nie mogłem być cały czas online, i pomagać o każdej porze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.