Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Mapa zagospodarowania miejsca na wyspie

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Mapa zagospodarowania miejsca na wyspie

    Zacząłem planować i porządkować własną wyspę. Aby wykorzystać przestrzeń do granic możliwości stosuję mapę przekrojową. Takie układanie puzzli Postanowiłem się podzielić, może ktoś także zechce skorzystać z moich wysiłków. Poniżej link przy czym jest to wersja rozwojowa, jak tylko edytuję dalszą cżęść mapy zobaczycie ją także i Wy.

    Wyspa

    Spoiler


    Oczywiście ułożenie konkretnych budynków to sprawa indywidualna, mapa dzieli je jedynie na rozmiar. Wiadomo jednak, że te odległe od magazynu wykorzystamy na rezydencje itp., lepsze skupiska na lepsze budynki a te mniej ważne w gorszym położeniu.

    Wkrótce wersja na siatce mapy z gry!

    Archipelag

    Sektor 1+3

    Spoiler


    Układ dla 3x ulepszonych gospodarstw + 3x ulepszony silos, 2x drwal egzo + 3x leśnik egzo oraz młyn wodny i kilka miejsc dla dowolnych budynków
    Ostatnio edytowane przez Rif1e ; 18.11.2015 o 17:34

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    176
    Serwer
    Czarci Gaj
    pomijajac ustawienie, to mapa kompletnie do niczego. sporo wyobrazni aby sie odnalezc. sa lepsze mapy znacznie i czytelniejsze. tutaj ciężko sie odnależć, zaplanować.

    wez sobie juz istniejace duzej rozdzieloczosci z widoczna wyspa. ja tak zrobilem i sobie w programie graicznym nanosze jak mam budynki ulozzone. prosciej i wygodniej

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To właśnie mapy z widoczną mapą z gry są kompletnie nieczytelne w dodatku nie uwzględniają drzew i innych elementów. Na przekroju znacznie łatwiej jest układać. Może do budowania potem na wyspie chwilę trzeba pomyśleć i znaleźć sobie punkt orientacyjny, ale chodzi o to by na etapie projektowania wykorzystać przestrzeń. Mając prosty przekrój znacznie lepiej widzę możliwości ustawień.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar broda102
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    399
    Serwer
    Złota Góra

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To świetny przykład jak NIE budować.
    W miejscach w których nie da się ułożyć dobrego skupiska na tzw. plaster miodu można sobie pozwolić na kwadratowe układy, ale tylko na budynki mniej ważne.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    09.10.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Rif1e Zobacz posta
    To świetny przykład jak NIE budować.
    W miejscach w których nie da się ułożyć dobrego skupiska na tzw. plaster miodu można sobie pozwolić na kwadratowe układy, ale tylko na budynki mniej ważne.
    To fakt, że plaster miodu jest bardziej optymalny niż układ kwadratowy, ale jeśli w układzie kwadratowym wciśniesz jeden budynek więcej to i tak będziesz miał wyższą produkcję.

    Ja podobnie jak ty staram się wcisnąć maksymalną ilość budynków. Udało mi się zmieścić ok 610 budynków, w tym dużo młynów i ulepszonych magazynów, które jak wiadomo są większe od standardowych budynków.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dlatego właśnie w moim układzie jest trochę takim miejsc szeregowo ułożonych budynków, choć zwykle dalej od magazynu na mniej ważne budynki.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Aktualizacja:

    Mapa zapełniona

    Dodatkowo sektor 1+3 archipelagu układem dla 3x ulepszonych gospodarstw + 3x ulepszony silos, 2x drwal egzo + 3x leśnik egzo oraz młyn wodny i kilka miejsc dla dowolnych budynków

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    03.06.2012
    Posty
    41
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mapka zagospodarowania archipelagu wygasła. Można prosić o reupload? Z góry dzięki.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Gandalf Zobacz posta
    Mapka zagospodarowania archipelagu wygasła. Można prosić o reupload? Z góry dzięki.
    Nie wygasła, wystarczy chwilę odczekać, aż się załaduje. Umieściłem w formie obrazu
    Ostatnio edytowane przez Rif1e ; 18.11.2015 o 15:51

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.