Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Co warto zmienić w obecnym PVP

  1. #1
    Osadnik Awatar Agnieszka_N
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    141
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Co warto zmienić w obecnym PVP

    Na temat bugów jest kilka tematów, jest wiele zapowiedzi a uważam, że należałoby też wprowadzić kilka zmian w istniejącej konstrukcji PVP, aby gra była przyjemniejsza. Poniżej zamieszczam wnioski ze swojej obserwacji, które są może bardziej lub mniej trafne, ale liczę na dyskusję z udziałem nie tylko graczy.

    Miejsce dla marszałków – A w zasadzie jego brak na pewno dokucza wielu graczom. Przez jakiś czas każdy z nas uzbierał wielu generałów, a ekonomia gry wymusza rozwinięcie wielu gałęzi naszej wyspowej produkcji więc korzystamy z wolnych pól jak się tylko da. Teraz doszło wojsko z PVP i pojawia się wiele problemów jak je upakować. Może to nie dotyczy teraz wszystkich, ale z każdym dniem adresatów tego problemów jest coraz więcej. Czy nie warto było aby część miejsca nie dostępnego dla zabudowy odblokować dla Generałów i Marszałków?

    Limit wydajności kolonii – Nie wiem dlaczego ktoś tak wymyślił, ale dziwi mnie ustawiony limit na 2000 jednostek pozyskanych surowców z kolonii. Wystarczy, że podbijemy 4 duże kolonie o wydajności 380 jednostek surowca każda i mamy 1520 surowca do odebrania – jeśli nie zdążymy i pojawimy się na grze po 12 godzinach to zamiast 3049 odbieramy 2000 i tracimy 1049, mając 6 takich kolonii to tracimy 2560. Według mnie nie powinno być takich limitów, ale jak już to powinno być coś na zasadzie wstrzymania wydobycia po 24 godzinach nie obecności na grze. Ten rodzaj rozgrywek jest mimo wszystko droższy od tradycyjnych przygód i nie powinno się nam blokować zysków, jakie by nie były.

    Zbrojownia i Akademia – Jak ktoś trochę pogra to na pewno zauważy kiepską wydajność zbrojowni, która w zasadzie zastępuje 6 budynków produkujących broń. Różnica jest taka, że oszczędzamy 5 patentów i trochę surowców na ulepszenie, jednak chcąc aktywnie pograć, nie jesteśmy wstanie nadążyć z produkcją, bo nie można produkować wszystkich rodzajów broni jednocześnie. Jeśli PVP była tak popularna jak BB by oczekiwała, to kolonie były by częściej przejmowane a my byśmy dostawali białej gorączki, że nam brakuje broni na wojsko. Sama obecnie korzystam z pomocy serdecznych przyjaciół (których z tego miejsca pozdrawiam ), bo nawet na obecna chwilę jest mi ciężko z produkcją. Programiści jak widzę zauważyli ten problem, bo w zapowiedziach nowości pojawiła się opcja dostania ulepszonej zbrojowni jednak będzie wygładza produkcja pod względem czasu i kosztów nie wiadomo – mam nadzieję, że nie spowoduje to zróżnicowania kosztów produkcji, bo nagle się okaże, że nie opłaca się używać zwykłej zbrojowni, bo ulepszona robi to taniej i trochę szybciej, ale nie na tyle szybciej, aby zaspokoić potrzeby (wprowadzenie zmian bez wątpienia zachęci wielu dotąd nieobecnych w tych rozgrywkach graczy).
    Pozostał jeszcze problem premii do zbrojowni i akademii. Produkcja własna czyli x2 często robi się trudna, bo okazuje się że przy intensywnej grze brakuje znajdków (które pojawiają się ostatnio rzadko na wyspie), a te za 165 klejnotów x3 są zbyt kosztowne na ciągłe rzucanie premii (uważam że jest to nietrafiony pomysł na zarobek przez BB, w zasadzie ma pewien udział w kiepskiej popularności PVP). Skoro zbrojownia zastępuje inne budynki produkujące broń (patrząc na tradycyjny układ walki) to powinna przyspieszać przy użyciu wszelkich dostępnych premii, natomiast akademia, jako odpowiednik koszar powinna albo używać te same premie, albo mieć swoje odpowiedniki. Można też patrzeć na to w ten sposób, że to jest coś nowego i trzeba myśleć w nowy sposób. No właściwie, czemu nie, ale niech te premie będą łatwiej dostępne (np. mogą być noszone przez zielonych grubasków), a ich czas działania powinien być dłuższy.

    Pozyskiwane zasoby z kolonii – Zastanawia mnie rodzaj pozyskiwanych surowców z kolonii. Po co mam pozyskiwać marmur, drewno liściaste, węgiel czy rudę żelaza skoro mogę to mieć to ze swojej wyspy i znacznie mniejszym trudem oraz kosztem? Dlaczego nie ma np. saletry, … może i nawet żelaza, stali a może i samych monet? Kolonia może być zdolna nie tylko do wydobywania surowców, ale ich przetwarzania. Jeśli ma już być ten marmur to niech już to będą ilości zachęcające, tylko patrząc z drugiej strony, jeśli się ktoś bierze za PVP to jest już na tyle rozwinięty to, do czego mu będzie potrzebny marmur? Na handel? Nie sadzę. Czy nie warto było by może wprowadzić dodatkowych szkoleń dla zwiadowców aby szukali nam takich surowców jakie potrzebujemy (często nam wyszukują to czego nie chcemy)?

    Ilość pakietów medycznych i ilość marszałków na kolonii – Uważam, że te ilości są za małe, i powinna być możliwość np. wykupienia za Punkty Waleczności dodatkowej 1 apteczki na mała i może 2 na większą? Może mogła być do opcja bonusowa dla posiadaczy premium (chyba BB by na tym lepiej zarobiła)? Tak samo ilość marszałków na średniej i dużej jest za mała. Obecnie można już mieć 5 marszałków (4 z tawerny i 5-ty za PW) a w planach jest specjalny na 120 jednostek, czyli robi się już 6.

    Punkty Waleczności – To już kolejna „waluta” niedopuszczona do handlu. Tak w zasadzie kolonie się robi w pewnej części dla niej. Nie mam do niej obiekcji czy tez uwag, jest i OK. Ale obawa moja jest taka że tak jak w przypadku „Przygody”, „Targowiska gildii” oraz „Przedmiotów epickich” oferta jest niezmienna lub rzadko zmieniana. W TSO brakuje dynamiki ofert, i obawiam się że PVP też to grozi.

    Kwatermistrz ekspedycji - Nie może walczyć a jego liczbę jednostek zwiększono do 1000. Wszystko fajnie, tylko dlaczego taki „smaczek” dla którego trzeba się namęczyć i uzbierać 20 000 PW, wraca na wyspę 30 minut? Ten z ostatniego eventu, chociaż ma pojemności 500 jednostek to wraca na wyspę w 15 min, a kosztował przy tym zrobienie kilku wysp piratów. Kto robi PVP ten wie ile kosztuje nazbieranie tych PW, a tu taka niespodzianka.
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka_N ; 02.05.2015 o 19:57

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zaczalbym od zmiany nazewnictwa i zaprzestania nazywania tego 'pvp'.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    18.08.2012
    Posty
    179
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ciekaw jestem czy BB nie usunie tego wątku ... żeby nie było pod powyższymi pytaniami i sugestiami podpisuję się obydwoma ręcami

  4. #4
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czy nie łatwiej jest zmienić grę? tyle różnych tytułów się pojawia co roku gdzie owe pe vał pe istnieje nie tylko z nazwy

  5. #5
    Lipek
    Ja mam jedno, jedynie chyba słuszne zastrzeżenie co do PPVP (Pseudo-Player-Versus-Player) - po kiego grzyba nam nowe wojsko i generałowie? Co złego jest ze starym systemem??? Tłumaczenia typu - równy start dla wszystkich graczy, jest co najmniej głupie. Samo PPVP to taki sztuczny twór, na siłę doczepiony do gry pod pretekstem zaspokojenia graczy na popyt tegoż trybu rozgrywki.

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Jak już się wysilili nad marszałkami i nowymi jednostkami w akademii to powinni udostępnić możliwość grania także tymi z koszar w ekspedycjach. Bo na razie ekspedycje przypominają mini grę w grze. Ciekawe też jak wielu graczom podoba się się zmienianie kolejności atakowania jednostek podczas walki, automatycznie utrudnia to wysyłanie kilku ataków na raz, by przy każdym pilnować kolejności.
    Ostatnio edytowane przez YAHIKO_FX ; 03.05.2015 o 00:24

  7. #7
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Najpierw niech naprawią buga związanego z nieistniejąca obroną (mimo ze postawiło się własne obozy), bo jest to wkurzające, kiedy widzisz w raporcie jak ktoś ci zajął kolonie bez tej obrony.

  8. #8
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Ja mam jedno, jedynie chyba słuszne zastrzeżenie co do PPVP (Pseudo-Player-Versus-Player) - po kiego grzyba nam nowe wojsko i generałowie? Co złego jest ze starym systemem??? Tłumaczenia typu - równy start dla wszystkich graczy, jest co najmniej głupie.
    To, ze jest glupie nie znaczy, ze nie jest dokladnie tym czego od BB mozna oczekiwac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #9
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    To, ze jest glupie nie znaczy, ze nie jest dokladnie tym czego od BB mozna oczekiwac.
    A powinno być wręcz odwrotnie...

  10. #10
    Osadnik Awatar Agnieszka_N
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    141
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W moim odczuciu PVP jest fajne, coś innego i przede wszystkim oderwanie się klepania jednego i tego samego w kółko. Wiadomo że nie wszystkim się to spodoba, jednak fajnie abyśmy się skupili na tym co jest, i w tym kierunku prowadzili naszą dyskusję. Pisanie jakie jest BB i tak dalej ... niczemu nie służy, nikt nie lubi być obrzucany błotem i przez to nasza dyskusja stanie się bezcelowa.

    Jedyny jaki mam zarzut do BB to brak udziału w naszych dyskusjach. BB_Teromort oraz MOD-y praktycznie na forum nie są widoczne i nigdy nie wiem czy my karmimy forum swoimi postami samych siebie czy trafia gdzieś to dalej. BB_xaar był często widoczny i się udzielał nawet w samej grze, jego wsparcie było odczuwalne. Jego następca stanowi odwrotność, jakby się bał nas i omija wszelkie dyskusje - mam nadzieję że to się zmieni.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.