Zobacz wyniki ankiety: Czy warto wprowadzić pomysł

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    9 52.94%
  • Nie

    8 47.06%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Kolonie z miedzią

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Kolonie z miedzią

    To mój pierwszy temat, więc przepraszam za wszelkie możliwe błędy

    No więc gdy organizujemy ekspedycje, pojawiają się kolonie między innymi z żelazem. Zastanawiałem się więc, czemu nie ma kolonii z miedzią. Na mapie mamy tylko 6 złóż miedzi (nie licząc tych zamorskich obszarów), a żelaza to ponad 10.
    Pomysł polega właśnie na dodaniu złóż miedzi, produktywność mogła by być 20% większa niż w przypadku koloni z żelazem.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  3. #3
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Wg mnie robienie jakiejkolwiek ekspedycji nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Nie mówiąc o miedzi, której nie zużywa się do produkcji wojska ekspedycyjnego. Jeśli zaś ktoś robi ekspedycje (np. z nudów) to zapewne znajdą się wśród nich i tacy, którym się miedź przyda. (btw: nie lepiej zamiast produkować broń ekspedycyjną z żelaza, sprzedać te żelazo za miedź, i zapewne wyjdzie taniej niż uzyskanie jej z koloni.

  4. #4
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Jurek12345 Zobacz posta
    (...). (btw: nie lepiej zamiast produkować broń ekspedycyjną z żelaza, sprzedać te żelazo za miedź, i zapewne wyjdzie taniej niż uzyskanie jej z koloni.
    Wszystko kwestia ilości, ale zgadzam się że nie ma to racjonalnego uzasadnienia, równie dobrze moglibyśmy chcieć pól zboża.

  5. #5
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jaki jest sens dodawać do kolonii tak pospolity surowiec?
    Jak komuś braknie to na handlu tego na pęczki i wcale nie drogo.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Jurek12345 Zobacz posta
    Wg mnie robienie jakiejkolwiek ekspedycji nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Nie mówiąc o miedzi, której nie zużywa się do produkcji wojska ekspedycyjnego. Jeśli zaś ktoś robi ekspedycje (np. z nudów) to zapewne znajdą się wśród nich i tacy, którym się miedź przyda. (btw: nie lepiej zamiast produkować broń ekspedycyjną z żelaza, sprzedać te żelazo za miedź, i zapewne wyjdzie taniej niż uzyskanie jej z koloni.
    No nie wiem, miedź też tanio nie chodzi , chociaż zależy ile to dla kogoś "tanio". Patrze na obecne oferty:
    1500 miedzi za 10 sztandarów
    1000 miedzi za 20 prochu
    10k miedzi za 10 zaprawy
    Dla mnie to tanio nie jest.
    Częściej spotykam się z sytuacją, że na handlu miedź jest droższa od żelaza. Nawet teraz
    1000 żelaza za 400 monet
    2,5 żelaza za 15 sztandarów
    700 żelaza za 7 sztandarów
    No co prawda, pomijam te absurdalne oferty.

    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Jaki jest sens dodawać do kolonii tak pospolity surowiec?
    Jak komuś braknie to na handlu tego na pęczki i wcale nie drogo.
    No chyba żelazo węgiel są bardziej pospolite od miedzi. A kolonie z węglem też występują.
    Ostatnio edytowane przez Patryszon ; 22.07.2016 o 20:29

  7. #7
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Patryszon Zobacz posta
    No nie wiem, miedź też tanio nie chodzi , chociaż zależy ile to dla kogoś "tanio". Patrze na obecne oferty:
    1500 miedzi za 10 sztandarów
    No chyba żelazo węgiel są bardziej pospolite od miedzi. A kolonie z węglem też występują.
    Ale te ceny miedzi to z kosmosu. Przecież 1500 miedzi to masz z jednej kopalni na 3 poziomie z koszem, po 9 godzinach. wliczając 200 młotków na ulepszenie, które zrobisz z 50 rudy miedzi. NIe liczę budowy kopalni bo to jakiś drobiazg.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W pewnym momencie to kopalnie żelaza też stają się drobiazgiem. Trzeba jednak pamiętać że na miedź jest duże zapotrzebowanie, a tylko 6 złóż. W końcu na przygody to się wysyła w dużej większości rekrutów, poza tym młotki i ostatnio też trzeba mieć stalówki do ksiąg, które dużo miedzi wymagają. Żelazo to może miecze stalowe, ale to i tak niewielu żołnierzy (jeśli wgl) ginie w trakcie przygody (w sumie miecznik od stalowych u mnie często śpi), największy wydatek żelaza to ekspedycje. Więc moim zdaniem oba surowce są tak samo ważne, ale to jednak żelazo jest dostępne w ekspedycji i jakoś ceny mnie nie dziwią

    PS: Prawdą jest też, że ekspedycje powinny być trochę bardziej opłacalne
    Ostatnio edytowane przez Patryszon ; 22.07.2016 o 23:52

  9. #9
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Patryszon Zobacz posta
    (...)największy wydatek żelaza to ekspedycje.(...)
    I to właściwie zamyka dyskusję.
    Na ekspedycję wydaje się żelazo a nie miedź i dlatego do zdobycia jest własnie żelazo.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    I to właściwie zamyka dyskusję.
    Na ekspedycję wydaje się żelazo a nie miedź i dlatego do zdobycia jest własnie żelazo.
    Nie zmienia to faktu, że kolonie z miedzią mogły by być. W końcu taki tytan nie jest wgl wykorzystywany w ekspedycjach.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.