Czy ktoś z Was kupił/testował/sprawdzał zastosowanie tego nowego generała samotnika?
Wersja do druku
Czy ktoś z Was kupił/testował/sprawdzał zastosowanie tego nowego generała samotnika?
Żeby testować/sprawdzać ne trzeba kupować. Zainstaluj sobie symulator https://forum.tsotesting.com/threads...-MCC-Simulator
Jak nie posiadasz majora, starszego geminii możesz kupić sobie samotnika jest on zastępstwem tych generałów czasami lepszym czasami gorszym. Jak lubisz robić dzielnego małego krawca ( w innych krawcach też powinno być tak samo), podzielone miasto w lecie spisuje się w nich dość dobrze można oszczędzić 20 - 50 % rekrutów.
Jak używasz drakuli do ataków samobójczych to samotnik to mega drakul. Starałem się opisać tego słabego gienka jak najlepiej się da.
czy ktoś przetestował bardziej tego generała?
U nas w gildii przeszedł test na Wirze i z samymi rekrutami daje sobie całkiem nieźle radę.
Także można mieć zestaw 3 jako 1 ekipę na wir.
A czy ktoś testował na innych przygodach?
jest lepszy/szybszy od MGG z tego poradnika czy raczej podobny?
gienek jednak jest beznadziejny
dobry na arktyczna eksplozję - podejrzewam że będzie również dobry na wikingów i atak z zaskoczenia i tego typ u przygody oparte o tego rodzaju wojska typu walkiria berseker karl itp
jak zrobi mu się opcje wyborna celność to wyborny łucznik ma większy atak niż kusznik
na elitarne przygody tragedia - tam gdzie rywal ma 1 atak i flanowanie to kompletnie się nie nadaje
nadaje się na pojedyncze ataki w takich przygodach
w klanach niestety nie przydatny a myślałem że zastąpi Nusale U stop gór w I części tej przygody
Nie przesadzajmy, jakieś tam zastosowanie ma.
To prawda, dobry jest na eksplozję, wikingów, atak z zaskoczenia oraz inne przygody gdzie korzystamy z kuszników w swojej armii.
Na pojedyncze ataki to za mało powiedziane. Jest bezsensowny bo nie ma ataku z flanki a arkebuzery nie mają obrażeń obszarowych. Dlatego strat raczej nie pozwoli obniżyć, ewentualnie czasami może zastąpić Majora lub SGG i to tylko w sytuacji gdy atakujemy tymi arkebuzerami.
Tutaj zdecydowanie się nie zgodzę. Po ulepszeniu w celność i szybki ostrzał pozwala na znaczne obniżenie strat w łucznikach i zastąpienie MSW.
Ciekawe podejście do tematu ale młodszy generał gemini dodaje rekrutom atak na najsłabszy cel i jest idealny do zmiękczania obozów w klanie. Generał samotnik to taka ozdoba do gwiazdy. Używanie msw w tym czasie też jest z grubsza bez sensowne bo niezłomna dodaje rycerzom atak na najsłabszy cel i 20 % do siły ataku to taki msw z 1 r ma atak mniejszy niż 7 rycerzy. Wysyłanie 10 msw na przygodę żeby zaoszczędzić max 70 rycerzy jest zwykłą strata czasu
MGG atakuje 4500 + 15x155 = 6825
Samotnik atakuje 2000 + 30x245 = 9350
Pomijam kwestie tego, że jednostki nie mają uszkodzeń obszarowych. W przypadku gdy chcemy osłabić obóz (bez bossów) tak by później go dobić samymi Konnymi Arkebuzerami można zastosować Samotnika.
Czemu wszystkie twoje obliczenia są oparte na najniższych wartościach ataku przecież tak się tego nie liczy jest jeszcze celność.
Kolejny błąd w tym założeniu jest taki, że lepiej samotnikiem z łucznikami rozwalić jednostki obronne które zawsze mają słabszy atak niż młodszym z rekrutami jednostki szybkie lub jednostki ofensywne no bo przecież samotnik ma większy atak sumaryczny.
Generał samotnik jest nie przydatny, że ma jakiś tam niszowy potencjał jest mało ważne. Cały ciąg w klanie to zajmuje około 6h nie ma sensu bawić się w jakieś ataki falowe żeby zmniejszyć straty w przygodzie której dostępność jest tak ograniczona.