Zamknięty wątek
Strona 18 z 40 PierwszyPierwszy ... 8 16 17 18 19 20 28 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 399

Wątek: [Event] Statystyki

  1. #171
    Osadnik
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia
    dajcie spokój modom. Oni wiedzą tyle co nic. Od wszelkich problemów jest support. To nie pierwsza i nie ostatnia gra, gdzie modzi zbierają tylko cięgi od sfrustrowanych graczy, a sami nie decydują o działaniach dotyczących gry. Oni odpowiadają za porządek na forum. Ja na ich miejscu wcale bym nie komentował rzeczy na które nie mam wpływu. Postawcie się w ich sytuacji.

  2. #172
    Osadnik
    Dołączył
    20.02.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wyprzedzając odpowiedz ułomnych modów : to jest błąd osoby tworzącej wyniki

  3. #173
    Jakubboss
    Moderatorzy jak nazwa wskazuje są od pilnowania porządku na forum, a jeśli któryś odważy się na lanie wody i tzw. "pierniczenie bez sensu", to takiego można przywołać do porządku

    Event dobrze skomentowali Poznańczyk i matematyk z Torunia na A... Mi już ręce opadają i nie mam zamiaru tracić nerwów na bezcelowe komentowanie... Na pewno powiem (w zasadzie powtórzę), że co najmniej nieuczciwe jest nie podanie sposobu liczenia i precyzyjnych danych, które są niezbędne do jako takiej rywalizacji. Nauczka na przyszłość i tyle...

    Ja i tak zrobię tyle KŚ ile będę w stanie, tym samym odwdzięczając się osobom, które naprawdę dużo wniosły do gry na Nowej Ziemi i okazując im należny szacunek

  4. #174
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Słoneczny Gród
    to ze moderatorzy sa od pilnowania porzadku to sie zgodze ale nie zgodze sie z tym ze slą bany za darmo ... to ze ewent jest nieuczciwy widac od samego poczatku od spoznionego hotfixa po kombinacje z wynikami ... to ze zrobie liczbe ks ile bede w stanie to ok a wogle czy mam pewnosc ze moje przygody sa wliczane w caly ten bajzl jaki zaponował to niewiem... moze poprostu sobie robie dla expa i dla tego marnego dropa ale to mniejsza z tym ... zawiodłem sie konkretnie na czyms co ktos moze nazywac ucziwa rywalizacja bo takowej nie ma od samego poczatku i mam to gdzies w nastepnym czyms takim nie bede uczstniczył gdyz pogrywac gamonie nie beda cisnac do 100% apotem sie zobaczy :PP pozdro )

  5. #175
    Osadnik
    Dołączył
    14.10.2012
    Posty
    62
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Xaar
    Krótka aktualizacja (więcej informacji powinno pojawić się w najbliższy poniedziałek): podczas tworzenia grafiki wkradł się błąd, jednak w kolejnej aktualizacji rankingu został on poprawiony - mogę jedynie przeprosić za zamieszanie.

    Chcę również poinformować, że grafika z wynikami jest tworzona ręcznie, w związku z tym - niestety - mogą zdarzać się takie błędy. Co do jednego nie ma wątpliwości: arkusze podliczające procenty są prawidłowe, osoba tworząca grafikę pomyliła się podczas przepisywania wartości.

    Już teraz wiemy, że ręcznie generowanie tabeli wyników nie jest rozwiązaniem dobrym. Jeśli podobne eventy będą miały miejsce w przyszłości, postaramy się usprawnić proces tworzenia zestawień tego typu.
    Przeklejam tutaj, bo wypowiedź ofc w niszowym temacie.... Po co MOD tworzył wątek, jak Xaar pisze w jakimś niszowym temacie...
    No wszyscy wiedzą, że to błąd ludzki. Ofc sprawdzenie 33 pozycji czy się zgadza zajęłoby kolejne 2h.

  6. #176
    Osadnik
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czy aż takim problemem było zamiast % zrobienie progów z wykonanymi przygodami? Na pierwszą nagrodę 5.000 wykonanych przygód na drugą 10.000 a na trzecią 20.000 przygód. Jasne i oczywiste każdy serwer wie ile ma zrobić. Pewnie trudno bo gracze mogli by łatwo kontrolować czy dobrze naliczają nam przygody. I znowu klapa. A mogło być tak fajnie.

  7. #177
    Osadnik
    Dołączył
    14.10.2012
    Posty
    62
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Zapewne kierowali się tym, że krytycznie gracze by się wypowiadali o:
    a) serwery mają tyle samo do wykonania - że to niesprawiedliwe, bo jedni mają więcej aktywnych graczy inni mniej
    b) serwery mają różne ilości przygód do wykonania (BB nie ujawnia algorytmu)- część graczy pluła by się, że to niesprawiedliwe, że jedni mają więcej niż drudzy.
    c) serwery mają różne ilości przygód do wykonania, zależne od ilości aktywnych graczy i rozkładu tych graczy wg lvl (im większy lvl, tym więcej taki gracz miałby rzekomo wykonać)

    Opcja C by budziła najmniej kontrowersji. Ale lepiej wszystko utajnić i dać procenty.

  8. #178
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja mam pomysl aby zmusic BB do refleksji ta gra jest uzalezniona od graczy dopoki traktuje sie nas jako "farmy" do wyciagania pieniazkow dopoty ich podejscie sie nie zmieni. Proponuje przez jakis czas sie nie logowac masowo - jesli zrobimy zorganizowana akcje zmusimy ich do zmiany podejscia do nas -graczy. Co do szcegolow to mozna sie dogadac. Pozdrawiam

  9. #179
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Szynal Zobacz posta
    Zapewne kierowali się tym, że krytycznie gracze by się wypowiadali o:
    a) serwery mają tyle samo do wykonania - że to niesprawiedliwe, bo jedni mają więcej aktywnych graczy inni mniej
    b) serwery mają różne ilości przygód do wykonania (BB nie ujawnia algorytmu)- część graczy pluła by się, że to niesprawiedliwe, że jedni mają więcej niż drudzy.
    c) serwery mają różne ilości przygód do wykonania, zależne od ilości aktywnych graczy i rozkładu tych graczy wg lvl (im większy lvl, tym więcej taki gracz miałby rzekomo wykonać)

    Opcja C by budziła najmniej kontrowersji. Ale lepiej wszystko utajnić i dać procenty.
    Najbardziej podoba mi się opcja A, bo pokazuje realna siłę serwera. Dzięki B może wygrać serwer mały, ale pytanie czy jest najsilniejszy ? Wariat B dużo nie daje, bo np co maja powiedzieć serwery, które dopiero wystartowały ? takie jak Dolina Odkrywców, czy Złota góra ? Oni maja niskie lvl i nie sa mimo to wydolni do robienia tylu przygód. Co do wariantu C mi nie pasuje - wtedy byś miał bardzo zbliżone wyniki.

  10. #180
    Osadnik
    Dołączył
    14.10.2012
    Posty
    62
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez ksiaze Zobacz posta
    Najbardziej podoba mi się opcja A, bo pokazuje realna siłę serwera. Dzięki B może wygrać serwer mały, ale pytanie czy jest najsilniejszy ? Wariat B dużo nie daje, bo np co maja powiedzieć serwery, które dopiero wystartowały ? takie jak Dolina Odkrywców, czy Złota góra ? Oni maja niskie lvl i nie sa mimo to wydolni do robienia tylu przygód. Co do wariantu C mi nie pasuje - wtedy byś miał bardzo zbliżone wyniki.
    Tylko event miał nie wyłonić najsilniejszy, a najlepiej zgrany. W momencie kiedy wszyscy gracze są ważni, a szanse są równe, to zaczyna się rywalizacja. W A wiadomo, że wygrają najstarsze serwery, w B nie wiadomo co określa te limity i są kontrowersje. W C każdy widzi i może mieć ALE, dlatego to powinni przed eventem udostępnić, by gracze zrobili dodatkowe obliczenia i sprawdzili czy wmiarę wyrównanie to wygląda.

    No zbliżone wyniki... eee znaczy w takim razie po co robić konkurs, jak wyniki będą znane od razu, a nie zbliżone... Nie ogarniam.
    Ostatnio edytowane przez Szynal ; 15.12.2012 o 22:46

Zamknięty wątek
Strona 18 z 40 PierwszyPierwszy ... 8 16 17 18 19 20 28 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.