Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czas chodzenia generałów

  1. #1
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat

    Czas chodzenia generałów

    Chciałbym prosić wszystkich o pomoc. A mianowicie ustalmy w jakim czasie generał przechodzi odległość 1 palika.

    Jak to zmierzyć?
    Po pierwsze na mapie ustawiamy garnizon i liczymy paliki odległości do ataku lub jego przeniesienia (liczymy od pierwszego załamania drogi do ostatniego załamania) jak na screenie poniżej (czym dłuższa odległość tym lepsze wyniki uzyskamy)



    Następnie przenosimy lub atakujemy obóz przeciwnika.
    Z przyszykowanym stoper czekamy aż generał wyjdzie z obozu lub też go złoży przy przenoszeniu i czekamy aż dojdzie do pierwszego załamania drogi, wtedy włączamy stoper.



    teraz czekamy aż generał dojdzie do ostatniego załamania drogi. Gdy to nastąpi zatrzymujemy stoper.



    Po wykonaniu tych czynności wpisujemy zebrane dane w postach w tym temacie według wzoru jak w poście poniżej.


    Z góry dziękuje za pomoc, dzięki wam poradniki będą dokładniejsze

  2. #2
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Miejsce i rodzaj wykonywanej czynności: przygoda (bohaterski), przenoszenie generała
    Serwer: Nowy Świat
    Odległość w palikach: 251 palików
    Czas przejścia generała: 13 minut 53,6 sekundy = 833,6 sekund
    Czas przejścia 1 palika: 833,6 : 251 = 3,32 sekundy
    Ostatnio edytowane przez Vuirulent ; 08.11.2013 o 13:55

  3. #3
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Naprawdę nikomu nie chce się poświęcić tych kilku/kilkunastu minut na pomiary? Skorzystają z tego wszyscy przy dokładniejszych poradnikach. Jeszcze raz proszę o pomoc

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Widzę,że masz spory ruch w temacie

    Sprytny- atak - 380 palików
    - 21m6s = 1266 sek. = 3.3315789 na palik - 3 razy
    - 21m7s = 1267 sek. = 3.3342105 na palik - 2 razy

    Zdradzony - atak - 270 palików
    - 15m1s = 901 sek. = 3.337037 na palik
    - 15m0s = 900 sek. = 3.(3) na palik - 3 razy

    Pomiary z dokładnością co do 1s. bo nie mam lepszego stopera. Dla uzyskania dokładniejszych wyników można by nagrać przemarsz genka z zegarem w tle i odtworzyć w zwolnionym tempie

    Przyjęcie wartości 3.(3) ma jeszcze jedną zaletę - 1 runda walki zwykłego genka = 6 palików. Oczywiście przy założeniu, że runda trwa 20 sek. - kolejny temat do badań

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przepraszam za kolejny post ale nie mogę edytować poprzedniego z niewiadomych przyczyn...

    Skoro już znalazł się kolejny, podobny mi, czubek mierzący czasy etc. i chcący rozłożyć walkę na setach na czynniki pierwsze to mam jeszcze jedno zagadnienie do przedyskutowania - czas inicjowania walki w obozie przeciwnika. Zazwyczaj pomijalny przy blokach ponieważ i blokujący i atakujący mają taki sam. Jedyny problem w blokach 1r czy rundowych to ten 1 dodatkowy palik dla ataku aby blok mógł zacząć walkę zanim atak wlezie w strefę (przy teoretycznie możliwym wyjściu wszystkich genków w tym samym czasie). Ale...
    1.Czas inicjowania walki jest dosyć istotny jeśli chcemy obóz wroga blokować na 2-3 fale 1r aby atak mógł przejść nie maksymalnie 5 ale 11 lub nawet 17 palików (tak szczerze to bawiłem się w to dosyć dawno ale używałem w praktyce bloku 2x1r na jeden obóz na zdrajcach)
    2.Całkiem nowy pomysł - wydłużenie bloku przez zastosowanie 1r+blok rundowy - atak ma dodatkowe 20 sekund...

  6. #6
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Też to testowałem i z niewiadomych mi przyczyn raz na jakiś czas jak pierwsza fala 1R kończy walkę w obozie a druga fala 1R zaczyna (druga fala weszła do obozu zaraz po pierwszej i czekała na koniec walki pierwszej fali) to przez ułamek sekundy potrafi ściągnąć generała który przechodzi przez pole rażenia.
    Na tym moje testy się zakończyły i porzuciłem ten pomysł (testowałem kilkanaście razy w Byku)

    Co do czasu trwania rundy, aż sobie to pomierzę czy aby na pewno symulator mówi nam prawdę. Wyniki tutaj oczywiście zamieszczę

    Czas inicjowania hmmm nigdy nad tym się nie zastanawiałem, ale też warto się tym pobawić.

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.