Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Polskie tłumaczenia

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.03.2013
    Posty
    16
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Polskie tłumaczenia

    Proszę o poprawienie polskich tłumaczeń!

    Podobno młodzież gra w Settlersów - a ona się uczy!

    Jeżeli brakuje osób "etatowych", można by wrzucać oryginalny tekst (niemiecki czy angielski) na forum,
    a chętni do tłumaczenia się zapewne znajdą. (są nawet tacy, co za friko encyklopedie piszą - np. Wikipedię).

    Oto przykładowy tekst

    Drodzy Gracze,
    Generałowie pod Waszym rozkazem ( w PL stosuje się w tym wypadku liczbę mnogą : "pod Waszymi rozkazami" ) nieoczekiwanie zastrajkowali chwilę po tym, jak otrzymali nowe harmonogramu. Po poważnych dyskusjach wznowili normalną działalność i po mału wszystko powróciło do normy.
    Częścią negocjacji było to, iż te zasoby (sensu za grosz) zostaną dostarczone jak dowód uznania za Waszą cierpliwość.


    "Zwiadowcy meldują, że znaleźli przedmioty kolekcjonerskie. Poszukaj ich i zbierz je (...)"
    No i problem.. żadnego zwiadowcy ("ich"-zwiadowców) nie znajduję..

    Wiele zadań jest opisanych tak "poetycznie", że nie wiadomo o co chodzi - popatrzcie na pomocy ile jest pytań "co znaczy osiągnij produkcję zero" itd.
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 18.05.2017 o 09:11

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Mnie zastanawiało o co dokładnie chodziło w tej informacji:

    Ważna informacja dotycząca Drzewka umiejętności generałów.
    Specjalne umiejętności Szczęśliwego, Nieustraszonego i Dzielnej Odkrywczyni są technicznie uprawomocnione jako cechy. Nawet bez zainwestowanie ksiąg, powiązane akcje (takie jak poszukiwanie skarbów) są podświetlone na żółto, gdy mają związek z jedną z umiejętności specjalisty.
    Przykład: Szczęśliwy Odkrywca ma szanse na znalezienie dodatkowej premii. Gdy wysyłamy go Po Skarby, poszukiwanie skarbów zostanie podświetlone jakby, wszystkie miały wpływ. Jednak te umiejętności nie są jeszcze widoczne po najechaniu myszką.



    Przeczytałem dwa razy i postanowiłem poczekać aż to się pojawi w grze by mieć pewność

  3. #3
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Zapraszam do dzielenia się opiniami na temat najnowszego Dev Bloga.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    To się podzieliłem, napisałem że tłumaczenie do poprawki.
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 18.05.2017 o 09:11

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    To się podzieliłem, napisałem że tłumaczenie do poprawki.
    To się Penelopa obraziła i usunęła mi posta
    Władzy w dzisiejszych czasach krytykować nielzja
    Może trzeba było zaproponować lepsiejszą wersję tłumaczenia, żeby można było ctrl+c, ctrl+v.
    W sumie przetłumaczone jest tak, że rozumiem, chociaż na przykład we even found marketing art from back then! nawet dla mnie byłoby wyzwaniem - niby każde słowo z osobna rozumiem, ale wyłapać z tego zgrabne polskie zdanie nie jestem w stanie

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Richard_3 Zobacz posta
    Jeżeli brakuje osób "etatowych", można by wrzucać oryginalny tekst (niemiecki czy angielski) na forum
    etatowych osob nie brakuje (co widac chociazby po skladni niektorych zdan w co drugim tlumaczonym tekscie).
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 18.05.2017 o 08:49
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    W przypadku, gdy tłumaczenie jest niejasne, proszę o bezpośredni kontakt ze mną, bądź z supportem.

    Temat zamykam i przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.