Zamknięty wątek
Strona 14 z 17 PierwszyPierwszy ... 4 12 13 14 15 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 169

Wątek: Pamiętnik Dewelopera - Drzewko umiejętności generałów - Dyskusja

  1. #131
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    I osobiście nie jestem przekonany do tego skrócenia czasu rundy.
    Nie Ty jeden. Zabawne jak niektorzy na sile robia z tego dobry skill.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #132
    Osadnik
    Dołączył
    20.11.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Nie Ty jeden. Zabawne jak niektorzy na sile robia z tego dobry skill.
    Dlaczego nie jest to dobry skill? Spotkałem się z kilkoma blokami gdzie faktycznie przy 2-3 rundach 10s robi różnicę. Np. w zdradku w G5 można zrobić blok na dwa obozy a nie jeden. Kwestia czy inne skille nie zmieniają na tyle, że ta różnica jest niwelowana.

  3. #133
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Quartis Zobacz posta
    Dlaczego nie jest to dobry skill? Spotkałem się z kilkoma blokami gdzie faktycznie przy 2-3 rundach 10s robi różnicę. Np. w zdradku w G5 można zrobić blok na dwa obozy a nie jeden. Kwestia czy inne skille nie zmieniają na tyle, że ta różnica jest niwelowana.
    W G5 blok na 2 obozy mozna zrobić przy normalnej prędkości

  4. #134
    Osadnik
    Dołączył
    20.11.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Złota Góra
    Widocznie korzystam ze złego poradnika i jakoś nie wychodził mi ten blok. Patrząc od dołu: 3xPierwsza Pomoc, 3xKłus (Kolos pomijam bo przy tym gienku niewiele wniesie. Tak samo szybki ostrzał). Na następnej linii wybieram 3xNajazd i odpuszczając rekrutów (wyborna celność odrazu odrzuciłem) dopisałem 1xKurs nawigacji. Kolejna linia to jak dla mnie 3xPojętny i 2xSzał bitewny. I dalej mam dylemat Przygotowanie odrzucam bo chyba dotyczy tylko elitarnych żołnierzy. 3x Powiększony Garnizon (no właśnie czy ma duży wpływ). Zostaje 2 punkty bo na końcu SC lub 10% celności (tu do końca pewnie będę się wahał, choć to drugie działa na wszystko).
    Jakieś propozycje na te 2 punkty?

  5. #135
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Quartis Zobacz posta
    Widocznie korzystam ze złego poradnika i jakoś nie wychodził mi ten blok. Patrząc od dołu: 3xPierwsza Pomoc, 3xKłus (Kolos pomijam bo przy tym gienku niewiele wniesie. Tak samo szybki ostrzał). Na następnej linii wybieram 3xNajazd i odpuszczając rekrutów (wyborna celność odrazu odrzuciłem) dopisałem 1xKurs nawigacji. Kolejna linia to jak dla mnie 3xPojętny i 2xSzał bitewny. I dalej mam dylemat Przygotowanie odrzucam bo chyba dotyczy tylko elitarnych żołnierzy. 3x Powiększony Garnizon (no właśnie czy ma duży wpływ). Zostaje 2 punkty bo na końcu SC lub 10% celności (tu do końca pewnie będę się wahał, choć to drugie działa na wszystko).
    Jakieś propozycje na te 2 punkty?
    Szał i jednak sc, chwilowo nie działa ale kiedyś zrobią korektę na tym skillu
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Najgorsze w tej dyskusji jest to, ze moderacja nie pozwoli jej zachowac dla potomnych

  6. #136
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Quartis Zobacz posta
    3x Powiększony Garnizon (no właśnie czy ma duży wpływ)
    Generalnie wszystkie skille ktore w jakis sposob zwiekszaja dmg (bezposrednio lub posrednio) nie maja duzego wplywu ze wzgledu na uproszczona mechanike walki. Jesli sie dobrze poszuka to na pewno znajdzie sie jakies przypadki gdzie daja wyrazny bonus, ale sam fakt tego, ze trzeba dobrze poszukac sprawia, ze trudno jest je porownywac.

    Ja jade po najprostszej linii oporu :

    - zwiekszenie pojemnosci w walce daje mi niewiele (przynajmniej u majora), ale zakladam ze ma najwiekszy potencjal bo w przeciwienstwie do innych daje mozliwosc bardziej elastycznego konfigurowania skladu armii, + jesli zostanie utrzymana tendencja zwiekszania wielkosci obozow (gdzie juz dobilismy do 450 albo chyba nawet 480 na niektorych przygodach) to IMHO przyda sie najbardziej

    - szału bojowego nie wzialem albo wzialem 1 pkt - zeby ten bonus w ogole dzialal walka musi trwac >2 rundy, co w zaleznosci od tego jakie przygody robisz moze sie prawie nie zdarzac. Do tego zeby bonus sie w ogole na cos przekladal, musi sie odnosic do odpowiedniej kompozycji jednostek, bo jesli np konczysz walke na poczatku trzeciej rundy czyszczac przy uzyciu KA resztki przeciwnikow, to zwiekszanie im dmg nie daje Ci nic. Kolejna sprawa (co jest chyba najwazniejsze i co wszyscy ignoruja albo nie rozumieja) to ze ten bonus praktycznie nic nie daje normalnym jednostkom ze wzgledu na brak obrazen obszarowych.

    - skill do SC - kwestia gustu, mi niepotrzebne bo jednodniowych premium nie kupuje, krawcow nie robie i pewnie nie bede robil, a na cala reszte zarabiam z nadwyzkami z innych zrodel

    - 10% celnosci - jakies 5-8% dodatkowego dmg dla calej armii, ale znowu tylko jesli mowimy o elitarnych jednostkach ze splashem - przy zwyklych czasem mniej, czasem nic. Zalezy od tak wielu czynnikow ze trudno w ogole oszacowac jaki dokladnie ma wplyw

    - skrocenie czasu rundy - jak znajdziesz jakis blok ktory bedzie sie dalo wykonac dzieki temu skillowi (a bez niego nie) do masz dokladnie jeden powod zeby go uzywac, bez tego to jest tylko kilka sekund trwania animacji krocej, czyli nic.

    - bonus do jednostek ciezkich - juz wspominane wyzej i w innych postach - bonus dla puszek jest w wiekszosci przypadkow niwelowany przez brak splasha, bonus dla obleznikow moze w ogole nie dochodzic do glosu jesli wczesniej posprzatasz przeciwnikow uzywajac KA (wszystko zalezy od dokladnego przebiegu walki).

    Ja osobiscie wladowalem 3 pkty w szarżę, bo na Zlodziejach mam wrazenie (na razie wrazenie bo na obliczanie tego jestem za leniwy) ze rycerzy uzywa sie na tyle duzo, ze na tym 1 skillu mozna wyciagnac z 10-15% zwiekszenia obrazen dla nich, a dlugofalowo przydatnoscia tego skilla sie nie przejmuje, bo przy dzisiejszych mozliwosciach produkowania ksiazek moge sobie w razie potrzeby drzewko zresetowac za 50% wkladu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #137
    Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Nowa Ziemia
    major /vargus
    1 lvl klus i pierwsza pomoc na 3
    2 najazd na 3 przejecie na 1
    3 szarża 2 szal 3
    4 garnizon i fasunek po 3
    zwykle gienki
    1lv kłus 3 pomoc 2
    2lv nawigacja 3
    reszta gienkow
    1lv kłus pomoc ostrzał na 3
    2lv celność na 3

    z nusala trzeba pokombinować w zaleznosc do czego jest używana
    i zostawcie 2 szybkich tylko z kłusem jak trzeba zmniejszyć liczebność obozu blokowanego

    mistrza sztuk walk do ataku jeszcze nie rozwijałem

  8. #138
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przede wszystkim każdy szkoli generałów na własne potrzeby.
    Ja wyszkoliłem tak jak poniżej.


    Spoiler



    Generał Major plus Czempioni Vargus i Anslem:

    Kłus x3 - aby szybciej się poruszał
    Pierwsza pomoc x3 - aby odzyskał 9% poległych wojsk na przygodzie

    Najazd x3 - aby dowódca wroga był łatwiejszy do pokonania
    Przyśpieszony kurs nawigacji x1 - ciut szybciej idzie na przygode i z niej wraca

    Szał bitewny x3 - aby z każdą kolejną rundą zadawało wojsko lepsze obrażenia
    Pojętny - robię mniej przygód, więc czemu nie mam mieć więcej punktów, skoro wojska mam dużo

    Powiększony garnizon x3 - obowiązkowo dla każdego ważnego generała
    Pewność siebie x1 - daje większą pewność że bloki wejdą, 1 sekunda mniej walki na rundę

    Mistrz Planowania - w symulatorze daje się zauważyć, że często daje trochę lepszy efekt niż uderzenie gromu.

    Czempion Nusala:

    W zasadzie podobnie, ale z naciskiem, żeby dać Natychmiastowe uzdrowienie.
    Nusala jest jak MSW ino 2-3 razy lepsza i móc ją użyć dwukrotnie na przygodzie wychodzi na dobre graczowi.


  9. #139
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    - skill do SC - kwestia gustu, mi niepotrzebne bo jednodniowych premium nie kupuje, krawcow nie robie i pewnie nie bede robil, a na cala reszte zarabiam z nadwyzkami z innych zrodel
    aż mnie sparkz korci aby zadać to pytanie o inne źródła, chyba że masz 70 lvl i statek odkrywcy to rozumiem ale do tego czasu jedynie odbudowa po burzy ale opłacalność tego scenariusza mija się z celem.

  10. #140
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mi sporo SC wpada z Excelsiora i pewnie to głównie ma sparkz na myśli.

Zamknięty wątek
Strona 14 z 17 PierwszyPierwszy ... 4 12 13 14 15 16 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.