Zobacz wyniki ankiety: Zmniejszenie Strat W "Skarb Wiedzy"

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA

    18 64.29%
  • Wszystko mi jedno

    4 14.29%
  • a nawet Przeciw

    6 21.43%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Zmiana przygody "Skarb Wiedzy"

  1. #11
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Ja doskonale wiem jak wygląda robienie przygód, tylko problem w tym, że nie takie było założenie. Jeśli porównamy je tak jak miałyby być robione okazuje się, że to już tak źle nie wygląda czyli problemu jakby nie ma. BB zrobiło przygodę tak a nie inaczej i to, że gracze robią je w nieco inny sposób nie wystarczy do tego, żeby coś z tym zrobiono.
    Nie ma opcji zrobić tej przygody w 2, tak żeby była bardziej opłacalna, nawet uwzględniając jakieś mityczne założenia Bb. Brakuje jej tego samego co wszystkim wieloosobowym, czyli jakiejkolwiek synergii - a jakoś inne wieloosobowe opłaca się graczom robić.

  2. #12
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Nie ma opcji zrobić tej przygody w 2, tak żeby była bardziej opłacalna, nawet uwzględniając jakieś mityczne założenia Bb. Brakuje jej tego samego co wszystkim wieloosobowym, czyli jakiejkolwiek synergii - a jakoś inne wieloosobowe opłaca się graczom robić.
    Tylko pytanie czy sama zmiana dropa sprawi, że będzie opłacalna. Mają swoje założenia i problem w tym, że uwzględniając je może się okazać, że nie tylko drop zostanie zmieniony ale exp. albo dotknie to także innych przygód, w efekcie zmiany będą ale niekoniecznie na lepsze. Zwłaszcza, że przygody są "wypuszczane" w seriach po kilka naraz a nie pojedynczo.
    Ostatnio edytowane przez Elelkal_ ; 24.03.2017 o 01:09

  3. #13
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Ja doskonale wiem jak wygląda robienie przygód, tylko problem w tym, że nie takie było założenie. Jeśli porównamy je tak jak miałyby być robione okazuje się, że to już tak źle nie wygląda czyli problemu jakby nie ma.
    Zalozenia byly bledne od poczatku bo nie uwzglednialy takich prostych do ogarniecia kwestii jak sklonnosc graczy do optymalizacji wlasnych posuniec, optymalizacja skladu armii na ktora pozwala mechanika (aka. tracimy tylko rekrutow, bo mozemy) oraz tego ze struktura przygody jest sztywna i mozna sie do niej przygotowac w 100% jeszcze przed jej zaczeciem.

    I to ze zalozenia nie byly spelnione bylo wiadomo juz ok. sierpnia 2011 gdy zaczely wychodzic pierwsze poradniki i ludzie zaczeli robic niektore przygody tasmowo, po 1.5h kazda przy dostepnym limicie czasu rzedu kilku dni.

    Od tamtej pory punktem wyjscia ze strony graczy przy kazdej przygodzie poza kooperacyjnymi (ktore sa zaprojektowane 'na przekór graczom' ) jest ogarniecie tego jak najlepiej zrobic przygode solo, a BB mialo juz wystarczajaco czasu zeby a) to zauwazyc i b) sie do tego zaadaptowac.

    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Tylko pytanie czy sama zmiana dropa sprawi, że będzie opłacalna.
    Nie bedzie oplacalna bo jedyne surowce ktore wypadaja z alibab juz i tak wiekszosci aktywnych graczy wysypuja sie z magazynu.

    Jedyne co moze taka przygode uratowac to dodanie miniquestow przy jednoczesnej redukcji strat w jakis magiczny sposob do poziomu zbilzonego do innych grywalnych przygod (co jest malo realne zwazywszy na konstrukcje przygody).
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 24.03.2017 o 09:41
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #14
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Drwala to się robi 45 minut ze stratami około 200 kz, a do bloków używa się tylko 3 tawerniaków. Można też zrobić w 1h 10 minut ze stratami 140 kz -160 kz również z użyciem 3 tawerniaków. Jak widać drwala można robić kilka razy dziennie ciągiem. Porównywanie opłacalności robienia skarbu wiedzy do drwala jest śmieszne. Ta przygoda jest tak beznadziejna, że na handlu nie można tego sprzedać za 1000 monet.

  5. #15
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez wojtex113 Zobacz posta
    Drwala to się robi 45 minut ze stratami około 200 kz, a do bloków używa się tylko 3 tawerniaków. Można też zrobić w 1h 10 minut ze stratami 140 kz -160 kz również z użyciem 3 tawerniaków. Jak widać drwala można robić kilka razy dziennie ciągiem. Porównywanie opłacalności robienia skarbu wiedzy do drwala jest śmieszne. Ta przygoda jest tak beznadziejna, że na handlu nie można tego sprzedać za 1000 monet.
    Ja używam dwóch tawerniaków i też nieźle idzie ale ale jest jedno ale.... ile można? w kółko i to samo, zrobienie przygody ( nawet i skarbu wiedzy) ogranicza się do spakowania woja i wysłania wojaków w odpowiedniej kolejności wg z góry ustalonego planu ;/
    Ja chce losowości obozów, losowości bossów i ich przydupasów, ich poweru i ilości życia, ich właściwości specjalnych itp. Wtedy może, ale to może wbije kolejny lvl
    Obniżenie strat nawet o 80% nic nie da! dlaczego? nie wiem jak wy ale mi już się wysypuje z magazynów, z lvl nie ma co dalej gnać bo i po co? na event w sumie i tak nie sprzedam nawet połowy posiadanych zasobów ponieważ i bez tego można się obłowić bardzo szybko. Tak więc w z mojego pkt widzenia tak źle, tak jeszcze gorzej ;p nuda nuda nuda i mniejsze straty = szybciej zrobiona nuda, czy tam częściej
    Ostatnio edytowane przez Adamynas ; 24.03.2017 o 19:18
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  6. #16
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    w ciągu ostatnich miesięcy zwolennikom pomysłu nie udało się przekonać do niego wystarczającej liczby użytkowników forum, by móc przekazać go do DevTeamu.
    Temat zamykam i przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    MOD_Victoria

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.