Zobacz wyniki ankiety: Popierasz pomysł?

Głosujących
51. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    29 56.86%
  • Nie

    22 43.14%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Geolog-specjalistka od granitu

  1. #11
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Dopoki cena granitu nie spadla jeszcze na pysk to jest jeden surowiec ktory generuje najwieksza wartosc rynkowa sposrod tych ktore mozna w kontrolowany sposob produkowac na wyspie.

    Im ktos wczesniej wbil 60 level tym wiecej benefitow z tego mogl wyciagnac. Ja od 14 miesiecy 90% wyprodukowanego sprzedaje i dalo mi to prawie 1k skunksow i cos pod 150 dobrych przygod.

    A odnosnie tematu, jesli ktos ma takie mozliwosci to proponuje mniej wiecej oceniac kiedy zloze sie wyeksploatuje i wysylac tawernianych/ podwojnych 6-7 godzin wczesniej, zamiast wysylania wesolych juz po wyczerpaniu.
    Może i masz racje patrząc na to przez pryzmat wagi, ja miałem na myśli gr potrzebny na rozbudowę wyspy nieważne

    Odnośnie tematu to jestem za propozycją RedJula
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez misiasia Zobacz posta
    Człowiek się troszkę zachłystuje tym granitem, jak w końcu dodrepcze do 60 levelu, ale potem jak wszystko inne kurzy się w magazynie.
    Mam już 60, za parę dni będę miał 61 i aktualnie 337k granitu w magazynie - zapasy przed-eventowe.
    Granit nadal całkiem nieźle się sprzedaje.

    Cytat Zamieszczone przez Adamynas Zobacz posta
    Jestem na NIE ponieważ:
    można dokupić wesołków za klejnoty, chociażby z logowania i pudełek po manuskryptach
    można ich wyszkolić co by szybciej łazili
    Nie zrozumiałeś tematu. Nie chodzi o to żeby było mało geologów, tylko, że wesoły geolog z już ulepszoną maksymalnie umiejętnością "Geolog specjalista" szuka mi granitu 2:48.

    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Tawerniany geolog szuka granitu 8 godzin, szybki z umiejetnościami to poniżej 1/3 tego czasu więc na dodatkowe przyśpieszenie nie ma co liczyć.
    Zamiast ekstra geologa od granitu (co mi da 1 taki geolog skoro złóż jest 7?) lepiej od nowa ustalić umiejętności geologów uwzgledniające nowe złoża (nie przez zwykłe dodanie do już istniejących umiejętności) i nowe czasy poszukiwań. Następnie dać 2 tygodnie na darmowy reset drzewka i bawimy się dalej.
    A jakimi to konkretnie umiejętnościami? Ja widzę jedną - "Geolog specjalista". I, jak napisałem, po jej maksymalnym ulepszeniu, szukanie granitu trwa 2:48, czyli nie jest to poniżej 1/3, bo 35% z 8 godzin.

    A po co jeden taki geolog? Co za niedorzeczne pytanie. Sumiennego geologa też można było kupić jednego, a już mam dwóch i za kilka miesięcy będę miał trzeciego. Poza tym kto powiedział, że ma być jeden do kupienia?
    A nawet gdyby był tylko jeden, to i tak byłby bardzo pożyteczny. Zauważ, że miałby wyszukiwać po dwa złoża na raz. Ponadto, wyszukanie choć jednego złoża powoduje, że wszyscy kamieniarze (oprócz tego jednego na małej wysepce) mają co robić. Co prawda, wędrówkę mogą mieć dłuższą, ale wydobycie trwa i premie się tak nie marnują.

    Pomysł resetu był już zgłaszany przeze mnie dwa lata temu:
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...odkrywc%C3%B3w
    nie ma widu ani słychu i nie robiłbym sobie nadzieji.
    A perspektywa dodania umiejętności przyspieszającej te poszukiwania, wobec istnienia już "Geologa spacjalisty", jest jeszcze śmieszniejsza.
    Nowe czasy poszukiwań?
    Tu już całkiem pusty śmiech mnie ogarnia.
    Poza tym, co to ma w ogóle wspólnego z tematem? Te pomysły się jakoś wykluczają? Moim zdaniem absolutnie nie.

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    A odnosnie tematu, jesli ktos ma takie mozliwosci to proponuje mniej wiecej oceniac kiedy zloze sie wyeksploatuje i wysylac tawernianych/ podwojnych 6-7 godzin wczesniej, zamiast wysylania wesolych juz po wyczerpaniu.
    Strategię wysyłania wesołych na poszukiwania 2:48, sumiennych na 5:36 i tawernianych na 8:00 już stosuję i nie rozwiązuje to sprawy, gdy wchodzę na grę dwa razy na dobę.
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Przyszła mi jeszcze na myśl modyfikacja tego pomysłu, pod wpływem wprowadzonych niedawno generałów-czempionów.
    Otóż, można by wprowadzić nie tylko specjalistę od granitu, ale trzech specjalistów od mistrzowskich surowców wydobywanych na wyspie.
    To jest: specjalistę od granitu, specjalistę od rudy tytanu i specjalistę od saletry. Mających analogiczne usprawnienia jak specjalistka w pierwszym poście.
    Byliby to tacy geolodzy-czempioni.
    Ale w odróżnieniu od generałów-czempionów, można by mieć więcej niż jednego.
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  4. #14
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Specjalność mogła by polegać na:
    - wyszukiwanie wszystkich złóż dwukrotnie szybciej (czyli jak u wesołych geologów)
    - wyjątek: wyszukiwanie granitu czterokrotnie szybciej
    Nowe czasy poszukiwań?
    Tu już całkiem pusty śmiech mnie ogarnia.
    I to jest cały komentarz do tego co napisałeś.
    Jakbyś zapomniał to są twoje słowa.
    Tak samo jak te:
    czas odkrycia złóż taki długi - ok. 2,5 godziny.
    jak napisałem, po jej maksymalnym ulepszeniu, szukanie granitu trwa 2:48,
    I jeszcze jedno - 1/3 to 33,3(3)%, różnica między 35% naprawdę wstrząsająca

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    18.10.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Dopoki cena granitu nie spadla jeszcze na pysk to jest jeden surowiec ktory generuje najwieksza wartosc rynkowa sposrod tych ktore mozna w kontrolowany sposob produkowac na wyspie.

    Im ktos wczesniej wbil 60 level tym wiecej benefitow z tego mogl wyciagnac. Ja od 14 miesiecy 90% wyprodukowanego sprzedaje i dalo mi to prawie 1k skunksow i cos pod 150 dobrych przygod.

    A odnosnie tematu, jesli ktos ma takie mozliwosci to proponuje mniej wiecej oceniac kiedy zloze sie wyeksploatuje i wysylac tawernianych/ podwojnych 6-7 godzin wczesniej, zamiast wysylania wesolych juz po wyczerpaniu.
    Witaj zapodaj screena wyspy :}

  6. #16
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po co ?

    Cytat Zamieszczone przez Adamynas Zobacz posta
    Może i masz racje patrząc na to przez pryzmat wagi, ja miałem na myśli gr potrzebny na rozbudowę wyspy
    Na cala rozbudowe wyspy mozna uzbierac w miesiac po wbiciu 60, cala reszta lat grania do wbicia 75 to generowanie nadwyzek.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #17
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,692
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Brakuje jeszcze trochę głosów!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  8. #18
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Po co ?



    Na cala rozbudowe wyspy mozna uzbierac w miesiac po wbiciu 60, cala reszta lat grania do wbicia 75 to generowanie nadwyzek.
    Bo w internecie to każdy ma miliony na koncie czy tam luksusowe apartamenty na całym świecie, do których lata swoim prywatnym odrzutowcem

  9. #19
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,692
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Bo w internecie to każdy ma miliony na koncie czy tam luksusowe apartamenty na całym świecie, do których lata swoim prywatnym odrzutowcem

  10. #20
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    w ciągu ostatnich miesięcy pomysł nie cieszył się poparciem na tyle wysokim, by mógł zostać przekazany.
    Wobec powyższego, wątek zostanie zamknięty i przeniesiony do archiwum.

    Pozdrawiam,
    MOD_Victoria

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.