Zobacz wyniki ankiety: Pomoc gildii w skróceniu czasu rozbudowy budynku

Głosujących
77. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak, w opisany lub podobny sposób

    60 77.92%
  • nie, ani w opisany, ani w żaden inny sposób

    14 18.18%
  • nie wiem

    3 3.90%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Pomoc gildii w skróceniu czasu rozbudowy budynku.

  1. #11
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  2. #12
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    podoba mi się, tylko może nie tylko członkowie gildii by mogli pomagać- znajomi również?

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    12.09.2014
    Posty
    75
    Serwer
    Złota Góra
    tak

  4. #14
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam ponownie!

    Dziękuję za oddane głosy i zachęcam do dalszej dyskusji i głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  5. #15
    konkur4
    Słuszne nawiązanie do gier pytu farmerada, gdzie się wchodzi i zwiększa poziom plonów, czy też podlewa się grządki żeby szybciej rosły W sumie ta gra ewaluuje w stronę takiej farmerady Jestem za, co do wielkości gildii, huh, tam jest to uwarunkowane ilością znajomych, i może niech nie będzie to tylko dla gildii, tylko dla znajomych, powiedzmy jedno kliknięcie to godzina mniej, i ustalić limit "kliknięć", do np. max 50% czasu rozbudowy, i opcja byłaby aktywna dla budynków od 3 poziomu tj. od upowania na poziom 4, wcześniej angażowanie osób trzecich, gdzie czas wynosi 2,5 minuty, 5 minut, godzinę, 3 godziny to chyba jest bez sensu. I te 50% rozbudowy byłoby limitem tzn. jeśli z ręką w nocniku ktoś by się obudził, gdzie z 7 dni zostały mu 3, to już nikt nie może mu tego skrócić - a więc im szybciej tym lepiej. Takie jest moje zdanie.

  6. #16
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kinia19910 Zobacz posta
    Również za Podoba mi się

    Edycja:
    W sumie to podyskutowałam o tym chwilę na gildii i nasunęły sie gildianom wątpliwości.
    Musiałoby to działać tak, że jeśli wchodzę do kogoś na wyspę i widzę ze podnosi poziom jakiegoś budynku to mu pomagam, jeśli chcę.
    A nie tak, że wchodzę i upuję kowalskiemu to co mi się podoba:P

    I myślę, że takie było założenie autora, ale było zbyt oczywiste by o tym pisać. W ogóle nie pomyślałam, że można to inaczej rozumieć, póki nie zaczęłam dyskusji na gildii
    To jest bardzo ważna kwestia.
    Można ją rozwiązać na przykład tak: przycisk w menu budynku "poproś o pomoc w rozbudowie". Klikasz, wysyła się prośba do członków gildii. Albo lista członków do których chcę wysłać. Ci, którzy dostaną takie powiadomienie, mogą je zaakceptować albo odrzucić (najlepiej bez informacji o odrzuceniu do wysyłającego prośbę) i po zaakceptowaniu odpowiednia ilość zasobów znika z ich magazynów a Twój budynek zyskuje jakiś bonus czasu rozbudowy.
    No tu oczywiście istnieje kolejny potencjalny problem - skrzynka pocztowa zawalona prośbami.
    W tej sytuacji można pokusić się o rozszerzenie interfejsu gildii o miejsce, gdzie takie prośby mogłyby być kierowane (a nie bezpośrednio do graczy). Ale tutaj z kolei aż się prosi wprowadzić jakieś ograniczenie w ilości takich bonusów do budynków w ciągu określonego czasu (głównie ze względu na potężny spam, jaki to rozwiązanie mogłoby generować).
    Czyli jeszcze raz: klikam przycisk "poproś o pomoc w rozbudowie" i to żądanie pojawia się gdzieś w międzymordziu gildii, gdzie każdy gildiowicz może wejść, kliknąć "pomóż w rozbudowie" i dołożyć od siebie cegiełkę.

  7. #17
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pomysł ciekawy, ale może lepiej tego nie zmieniać.
    Co do tematu, w przypadku miecznika platyna, można wyliczyć koszt "pomocy" od znajomych czy gildii, 1% kosztu postawienia budynku, a co w przypadku aktu własności budynków ? takiego kosztu praktycznie nie ma, pomijając handel tymi budynkami, można je kupić tylko za klejnoty, czy przedmioty ewentowe, takie jak pisanki/piłki/dynie/prezenty, jak wtedy wyliczyć ich koszt ? jeżeli ktoś kupi do przykładu opactwo, które kosztuje 2450 klejnotów, to wątpię żeby znajomy wydał te 24,5 klejnotów.
    Z innej znów strony, nie widzę tego jak by to miało działać, podnoszonemu budynkowi odlicza się czas, jeżeli nawet 96 osób pomoże przy upgradowaniu tego budynku, to wątpię żeby gra sobie poradziła przy odliczaniu tego % czasu od każdego gracza.
    Należy też dodać, że taka pomoc w skróceniu tego czasu, musiała by być na każdym poziomie budynku, czyli od kilku minut do tych 10 dni.
    Temat dotyczy budynku, ale ogólnie dotyczy budynków, co w przypadku gdy ktoś poprosi o pomoc, jeżeli będzie na raz podnosił powiedzmy 10 ulepszonych silosów i 10 ulepszonych gospodarstw na 5 poziom? nawet nie trzeba myśleć, bo wiadomo co by było, budynki te podniosły by się w różnym przedziale czasowym i wtedy podnoszenie ich na kolejny 6 poziom po prostu by się rozeszło w czasie.
    Wchodząc na wyspę znajomego nie ma możliwości nawet podglądu surowców które mamy i ile ich mamy, w jaki zatem sposób miało by nam te surowce pobrać ? no chyba że wprowadzą do gry osiołka, który by te surowce dostarczył na wyspę znajomego, powiedzmy za 3 dni.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 13.02.2017 o 01:47

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Pomysł ciekawy, ale może lepiej tego nie zmieniać.
    Co do tematu, w przypadku miecznika platyna, można wyliczyć koszt "pomocy" od znajomych czy gildii, 1% kosztu postawienia budynku, a co w przypadku aktu własności budynków
    Mam na myśli raczej tylko budynki dostępne z menu budowy a nie zakupione za klejnoty.

    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Z innej znów strony, nie widzę tego jak by to miało działać, podnoszonemu budynkowi odlicza się czas, jeżeli nawet 96 osób pomoże przy upgradowaniu tego budynku, to wątpię żeby gra sobie poradziła przy odliczaniu tego % czasu od każdego gracza.
    To, jak miałoby działać to odliczanie czasu, to jest problem programistów, nie Twój ani mój, więc nie widzę w ogóle powodu poddawać to jako argument przemawiający za czy przeciw. Odjęcie dowolnego czasu od czasu rozbudowy odbywa za pomocą jednej funkcji, nie szukajmy dziury w całym.

    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Należy też dodać, że taka pomoc w skróceniu tego czasu, musiała by być na każdym poziomie budynku, czyli od kilku minut do tych 10 dni.
    Temat dotyczy budynku, ale ogólnie dotyczy budynków, co w przypadku gdy ktoś poprosi o pomoc, jeżeli będzie na raz podnosił powiedzmy 10 ulepszonych silosów i 10 ulepszonych gospodarstw na 5 poziom? nawet nie trzeba myśleć, bo wiadomo co by było, budynki te podniosły by się w różnym przedziale czasowym i wtedy podnoszenie ich na kolejny 6 poziom po prostu by się rozeszło w czasie.
    Tak jak napisałem gdzieś wyżej, musiałoby istnieć jakieś ograniczenie w ilości tych pomocy. Nie wiem czy raz na tydzień od każdego gracza, czy raz na dobę. To, że budynki podnosiłyby się w różnych czasach nie uważam za jakiś problem. Część ludzi podnosi budynek po budynku, inni zbierają surowce i upują wszystko na raz, ale nawet jeśli jakiś jeden budynek może Ci się podnieść wcześniej, to otwiera to wcześniej nowe możliwości, możesz wcześniej zmniejszyć jakieś niedobory, albo wcześniej przyspieszyć produkcję czegoś.

    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Wchodząc na wyspę znajomego nie ma możliwości nawet podglądu surowców które mamy i ile ich mamy, w jaki zatem sposób miało by nam te surowce pobrać ? no chyba że wprowadzą do gry osiołka, który by te surowce dostarczył na wyspę znajomego, powiedzmy za 3 dni.
    Nie wchodzisz na wyspę znajomego - masz zakładkę, czy co tam, w interfejsie gildii. Prośba o pomoc w rozbudowie budynku Larxanda, koszt taki a taki, klikasz, gra pobiera z Twojego magazynu surowce a mi skraca czas rozbudowy.

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Nieeeeee. Każdy tu ma dosyć włażenia co chwilę do sąsiadów, bo koszyk nie koszyk itp. Połowa starych graczy sama sobie premki wrzuca albo ich nie daje wcale, bo im się nie chce na tyle budynków rzucać czy oddawać, sama tak robię Teraz przykładowo gildia 50 osób, każdy prędzej czy później będzie chciał z 100-150 budynków na 6 lvl wrzucić i mam do każdego wchodzić, żeby ten 1 % mu odjęło, szukać budynków i na każdym klikać, to jakieś jaja.... Nawet gdyby był do tego jakiś interfejs jak w poście powyżej to czarno to widzę. Jeśli już chcecie się w coś takiego bawić to dajcie bonus % do budowy dla aktywnych gildii. Przykładowo można z gildii wyciągnąć miesięczną średnią zrobionych zadań i o tyle % skrócić czas budowy członkom gildii.
    Ps nie głosuję, bo nie ma opcji "nie, chyba, ze w inny sposób".
    Cytat Zamieszczone przez Airtom Zobacz posta
    jedyna aktualizacja działająca poprawnie to aktualizacja godziny końca aktualizacji.... przypadek..?

  10. #20
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Milady84 Zobacz posta
    Nieeeeee. Każdy tu ma dosyć włażenia co chwilę do sąsiadów, bo koszyk nie koszyk itp. Połowa starych graczy sama sobie premki wrzuca albo ich nie daje wcale, bo im się nie chce na tyle budynków rzucać czy oddawać, sama tak robię Teraz przykładowo gildia 50 osób, każdy prędzej czy później będzie chciał z 100-150 budynków na 6 lvl wrzucić i mam do każdego wchodzić, żeby ten 1 % mu odjęło, szukać budynków i na każdym klikać, to jakieś jaja.... Nawet gdyby był do tego jakiś interfejs jak w poście powyżej to czarno to widzę. Jeśli już chcecie się w coś takiego bawić to dajcie bonus % do budowy dla aktywnych gildii. Przykładowo można z gildii wyciągnąć miesięczną średnią zrobionych zadań i o tyle % skrócić czas budowy członkom gildii.
    Ps nie głosuję, bo nie ma opcji "nie, chyba, ze w inny sposób".
    Czytam i czytam, ale nie znajduję w mojej propozycji przymusu wchodzenia do każdego na wyspę.
    Problem szukania budynków (zwłaszcza 100-150) też już znalazł propozycję rozwiązania.

    up

    jeszcze raz up i kończmy temat
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 03.06.2017 o 11:39 Powód: połączenie postów

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.