Zobacz wyniki ankiety: Czy uważasz to za dobry pomysł

Głosujących
38. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    20 52.63%
  • Nie

    12 31.58%
  • Mi to obojętne

    6 15.79%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Rosnący drop w przygodach

  1. #1
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Rosnący drop w przygodach

    @ArturGrab podsunął pomysł który mi sie spodobał i żeby nie umknął w potoku wodolejstwa od razu wrzucam go pod głosowanie
    Chodzi o to, żeby wraz z ilością zrobionych przygód rósł w nich drop (oczywiście przede wszystkim PD)
    Przykładowo zbieramy 100 punktów gdzie za rozpoczętą przygodę dostajemy 2 punkty, za udział w zaproszonej 1 punkt.
    Podkreślam - to przykład proszę więc nie czepiać się cyferek tylko proszę o konstruktywne wypowiedzi, ewentualnie poprawki co do zasady

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wydaje mi sie zeby to byl dobry pomysl.

    - biorac pod uwage ze sporo ludzi robi 4-5 typow przygod na krzyz zeby nie byli poszkodowani trzebaby retroaktywnie im ten bonus wlaczyc
    - jesliby dostali bonus to zanika inicjatywa do robienia innych przygod niz te w ktorych ten bonus jest juz wyfarmiony
    - dodatkowo nie moze to wplywac na PD bo niby jak ? PD jest zwiazane z jednostkami na przygodzie, stopniowe zwiekszanie tego musialoby wplywac na wszystkie.

    Temat PD mozna rozwiazac w inny sposob (listy to jest niezly poczatek), dropa wiecej i tak nie trzeba bo kazdy surowiec na pewnym etapie wysypuje sie z magazynu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    pomysl w ogolnym zarysie ciekawy, exp rosnace - tak, surki i reszta dropa - nie
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  4. #4
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    czemu nie
    "Everybody lies"

  5. #5
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    @ArturGrab (...)
    Chodzi o to, żeby wraz z ilością zrobionych przygód rósł w nich drop (oczywiście przede wszystkim PD)
    (...)
    @sparkz Nie chodzi mi o premię za zrobienie 100 CR ale wszystkie przygody miałyby być uwzględniane.
    A bonus mógłby wyglądać jako dodatkowy slot w dropie tylko z PD. Za zrobienie 100 przygód + 5%, nic by nie było zaburzone.

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A jak rozwiazesz problem retroaktywnego naliczania bonusa i np. tego, ze ja jestem w plecy bo podczas eventow robie alibaby, a nie 30 wiedzm dziennie ?

    Jesli to nie dziala retroaktywnie to poszkodowani sa ci z wysokimi levelami, ktorzy naturalnie robia dziennie mniej przygod.
    Jesli ma dzialac retroaktywnie to problemy sa np. z :
    - zebraniem danych historycznych
    - zbalansowaniem bonusow ilosciowych dla poszczegolnych przygod (patrz wyzej)
    - dodatkowy smaczek - mozliwosc uzywania multi i botow do nabijania bonusow na latwych przygodach wieloosobowych na zaproszeniach
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    sparkiz, uwgledniajac twoje zastrzezenia, mozna by ten pomysl zastosowac np tylko do -kooperacyjnych- wtedy by nie bylo problemow ze sprzedawanymi dropami, a i atrakcyjnosc kooperacyjnych by sie podniosla; no i warto by bylo aby weszla jakas przygoda kooperacyjna z cyklu tysiaca i jednej nocy
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  8. #8
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    A jak rozwiazesz problem retroaktywnego naliczania bonusa i np. tego, ze ja jestem w plecy bo podczas eventow robie alibaby, a nie 30 wiedzm dziennie ?

    (1)Jesli to nie dziala retroaktywnie to poszkodowani sa ci z wysokimi levelami, ktorzy naturalnie robia dziennie mniej przygod.
    Jesli ma dzialac retroaktywnie to problemy sa np. z :
    (2)- zebraniem danych historycznych
    - zbalansowaniem bonusow ilosciowych dla poszczegolnych przygod (patrz wyzej)
    (3)- dodatkowy smaczek - mozliwosc uzywania multi i botow do nabijania bonusow na latwych przygodach wieloosobowych na zaproszeniach
    (1) To ci co są na niskim poziomie, dojdą do wysokiego i staną przed tym samym problemem, "koszt" wyższego poziomu.
    (2) To akurat nie jest problem (może poza technicznym). Dane nie zginęły, są gdzieś w archiwach albo backupach.
    (3) Ten punkt to dopisałeś chyba po to, żeby było więcej napisane Bo sam raczej nie wierzysz, że ktoś założy multikonto żeby robić kontu macierzystemu przygodę bo w drugą stronę to już całkiem bez sensu .
    Ty to masz chyba na drugie Smerf Maruda, zamiast szukać lepszych rozwiązań to szukasz dziury w całym i tyczy się to nie tylko tego tematu
    Ostatnio edytowane przez RedJul ; 04.12.2016 o 12:06

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Ty to masz chyba na drugie Smerf Maruda, zamiast szukać lepszych rozwiązań to szukasz dziury w całym i tyczy się to nie tylko tego tematu
    Zawodowo zajmuje sie szukaniem bledow i tak mi po godzinach pracy zostaje

    Bo sam raczej nie wierzysz, że ktoś założy multikonto żeby robić kontu macierzystemu przygodę
    Wierzyc nie musze, juz pare takich przypadkow widzialem.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    (...)
    Wierzyc nie musze, juz pare takich przypadkow widzialem.
    Zakładam multikonto i
    1. Robię na nim przygodę, zapraszam "macierzyste" - cały drop (łącznie z PD) idzie na multikonto, macierzyste ma 1/2 punktu. Ekonomicznie bez sensu o tyle, że lepiej zrobić samemu. Tłumaczenie, że na multi mam wojo a na macierzystym się szkoli irracjonalne - lepiej kupić loota niż męczyć się na multi.
    2. Robię przygodę na macierzystym, zapraszam multi - całkowicie bez sensu - lepiej się wymienić.
    To, że są multikonta to wiadomo, ale akurat ta premia nie motywowałaby tych którzy nie mają do założenia.
    Nawet jeżeli spotkałeś się z sytuacją, że ktoś na multi robił przygodę i zaprosił macierzyste to raczej sporadyczny przypadek dziecka neostrady które akurat nie miało co robić na macierzystym.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.