Zamknięty wątek
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Dzień pisania listów

  1. #21
    Leopoldin

    List Dzielnego Małego Krawca

    Dawno dawno temu za górami, za gęstymi lasami, gdzie stare ruiny mrocznej fortecy przenikały pomiędzy zaroślami, a w bagnach czyhał na nieuważnych generałów podstępny wir, mieszkało mroczne bractwo, którym kierowała bagienna wiedźma. Teren był niedostępny i złowrogi. Nieopodal tylko na wyspie więziennej, która służyła za letnią rezydencję, dla wiedźmy i na której też stała smukła wysoka wieża wiedźmy, od czasu do czasu popasał się ryczący byk.
    Szaman, będąc na dworze bagiennym stale toczył spór o ziarno, mając nadzieję zetrzeć go na proch. Jednakże sprytny mały krawiec postanowił pokonać uśpioną rafę i tą drogą na końskim grzbiecie dotrzeć do skarbu przy jeziorze. Odnaleźć go i będąc bogatym, rozprawić się z Wiedźmą i Wikingami.
    Nie było to łatwe zadanie, ponieważ Wiktor podstępny, który uwielbiał zakazane eksperymenty oszukał dzielnego małego krawca, także ten podjął nowy plan. Zdrajcy nie powinni brać w nim udziału, pomyślał, zatem należało odnaleźć zaginioną czaszkę do czego potrzeba było zebranie bukanierów. Mogli by się też przydać banici, gdyby tylko zgodzili się opuścić dzieci sawanny.
    Może gdyby obiecać im bogactwo gór, to plan by się powiódł?

    Banici niczym łupieżcy grobowców, przemierzali krainy by okradać bogatych i dzielić się łupem. Ich największym atutem był atak z zaskoczenia, jak uczyła ich tego Krwawa Maryna, okazując madczyną miłość w czasie niedoli.
    Sprytny Mały krawiec zaczął więc działać. Co ciekawe, do realizacji jego planu przyłączyli się również czarni rycerze oraz synowie Małego krawca. Przyszłość jaka czekał wiedźmę oraz szamana rysowała się w czarnych barwach. Nawet ich starzy przyjaciele nie mogli nic uczynić. To już koniec świata!

  2. #22
    Osadnik
    Dołączył
    09.12.2015
    Posty
    57
    Serwer
    Czarci Gaj

    List do alladyna

    Szanowny Alladynie

    W pierwszych słowach mego listu pragnę Ci się przedstawić , nazywam się Asiulek-I .
    Jestem młodą władczynią 49 level , jednak zapewniam Cie , że moi generałowie z dnia na dzień stają się coraz bardziej doświadczeni i dowodzą coraz lepszymi oddziałami . Obecnie to dwóch majorów,weteran i pięciu zwykłych gienków .
    Moja przygoda z Settlers zaczęła się w lutym tego roku . Najpierw nieśmiało i nieporadnie odkrywałam swoją wyspę , ale ciekawość i chęć poznania co dalej doprowadziła do tego , że na dzień doby jest kawa i Settlers . Codzienne wysyłanie odkrywców i geologów , stawianie kopalń , robienie przygód i wykonywanie zadań sprawiły że wyspa się rozrasta i wygląda coraz lepiej . Pragnę nadmienić , że od kwietnia wspaniała gildia , niski ukłon w kierunku członków sprawiła , że jest to wspaniały relaks i prawdziwa przyjemność .
    Drogi Alladynie pamiętam moją pierwszą przygodę gdy pięciu zwykłych generałów wyruszyło nieporadnie na przygodę, było to na końskim grzbiecie , padali i odzyskiwali siły po czterech godzinach bez poradników i wsparcia ledwie zdążyli przed końcem przewidzianego czasu pokonać ostatni obóz.
    Pamiętam gdy wyruszenie na przygodę Dzielny mały krawiec traktowałam jako lot w kosmos . I to jak weteranem i pięcioma gienkami pokonywałam każdy obóz wroga przy populacji 3020 ludzików . Był to dla mnie wyczyn swąd skunksa roznosił się nad koszarami a generałowie darli buty latając na wyspę po wojsko . Po czterech dniach zaciętych bojów ostatni obóz padł . Dropy zostały rozdane . A satysfakcja wielka .
    Asiulek-I przedstawił Ci Alladynie w skrócie swoją historię.
    Drogi Alladynie zapewniam Cię , że nadejdzie dzień , że się spotkamy na Twojej przygodzie i będzie ta sama satysfakcja po mojej stronie gdy moi nie będący jeszcze u mnie na służbie generałowie tj. MSW , Drakul i ten zwykły za 20000 monet z tawerny dowodzący nowymi oddziałami Oblężników i Arkebuzerów ubiją ostatni obóz gdzie zrzędliwy i szalony strażnik padną pod gradem strzał , a łupy wpadną do domu władyki . Nadejdzie wtedy dzień chwały Asiulka-I , gdy w jej rękach wyląduje Magiczna lampa a na wyspie stanie Arabski Pałac
    Na tym kończę mój list drogi Alladynie , dzięki ,że mnie wysłuchałeś.


    pozdrawiam i do zobaczenia

    Asiulek-I

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Droga Krwawa Maryno,

    niegdyś moja dziewczyno,
    czas Twej urody już dawno przeminął.
    Przez Ciebie nie jeden młodzian na bagnach zaginął.
    I to stało się listu owego przyczyną.
    Nie daruję Ci twych plugawych uczynków
    i póki Cię nie zgładzę nie zaznam spoczynku!
    Dzielnych generałów w mej armii bez liku,
    cel dla nich jeden: Twa głowa w formaliny słoiku.
    Szykuj się bo kres Twój jest bliski,
    A ja powoli zliczam już Twej śmierci zyski.

    Niegdyś kochający i pragnący serducha, dziś tylko Druczek twoja kostucha!

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.08.2016
    Posty
    2
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ja spłodziłem następujące wierszydło którego motywem jest Mary

    Krwawa łotrzyca Maryna
    ma marynarza ze młyna
    a choć wciąż walczy z wyzyskiem
    to się nie dzieli z nim zyskiem

    Marna łotrzyca Maryna
    ma marynatę z morświna
    nigdy nie grozi jej klęska
    i zawsze wraca zwycięska

    Martwa łotrzyca Maryna
    ma grób coś koło Olsztyna
    hercszlag ją trafił na wojnie
    i teraz jest już spokojnie

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    13.04.2015
    Posty
    38
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    O settlersie walący młotem w kompa na moim monitorze,
    ile razy Cię widzę tyle razy duszę.
    W myśli złorzeczę i zwłoki twe chowam
    nagrobek ci stawiam i napis na nim daje:
    spoczywaj w Pokoju i daj grać tyranie!

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.05.2014
    Posty
    6
    Serwer
    Czarci Gaj
    Wiedźmo Bagienna
    co niezmienna
    na szczycie wieży
    zęby szczerzysz

    Czy masz w ogóle świadomość tego
    jak włos na głowie ludziom jeżysz
    gdy między bagnami i jeziorami
    swoje pogańskie kłamstwa szerzysz...?

    Otacza Cię krąg Fanatyków
    i Jeźdźcy Mroku wokół trwają
    Kultystów także tutaj bez liku
    wciąż swe obrzędy odprawiają

    W mrocznych jaskiniach krwią niewinnych
    obłaskawiałaś swoich Kapłanów
    bez Ciebie nigdy by nie zgłębili
    tych najczarniejszej magii arkanów

    To ci Mrocznego Kultu Kapłani
    sercem i duszą Tobie oddani
    wciąż rozsiewają wieści srogie
    tak osadników duszom wrogie

    Oni gdy widzą Jeźdźca Mroku
    w popłochu schodzą z jego drogi
    pragną uniknąć jego wzroku
    i tylko modły wznoszą, niebogi

    A Arcykapłan zaciera ręce
    już czuje nosem rekrutów moc
    oni dołączą do niego w podzięce
    że przetrwać mogli pełną zła noc

    Lecz ja się nie ulęknę, Wiedźmo
    przemierzę bagna wszerz i wzdłuż
    ponieważ obalić Twe królestwo
    czas przenajwyższy nadszedł już

  7. #27
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Jestem pod wrażeniem!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  8. #28
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.06.2015
    Posty
    10
    Serwer
    Nowy Świat
    Najdroższy Młody Drwalu,
    Dziękuję za upojny wspólny weekend, po którym wbiłam kolejny poziom I do zobaczenia już wkrótce
    Całuję,
    Y.
    Ostatnio edytowane przez Yaxuun ; 08.09.2016 o 17:58 Powód: literówka

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.06.2014
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    Drogi Generale!!!!

    Według naszych ustaleń miałeś zaatakować obóz wroga o 10:30 czasu lokalnego z oddziałam piechurów w celu zablokowania wyżej wymienionego obozu. Wasza akcja miała na celu umożliwienie bezpiecznego przemarszu setek łuczników. Nie wiem co robiłeś w tym czasie i co spowodowało śmierć mych żołnierzy, ale wiec, że odtąd zostajesz oddelegowany z jednym rekrutem do atakowania obozu Krwawej Maryny. Niech kółeczko z konikiem nad twoją głową przypomina Ci po wsze czasy o twojej bezdennej głupocie.

    Bez wyrazów szacunku... KapitanLopez
    Ostatnio edytowane przez Przebendow ; 08.09.2016 o 14:32

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.06.2014
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    Mnie tylko dziwi dlaczego duża cześć ludzi pisze wiersze i inne poematy zamiast listu co jest zadaniem przewodnim w tym konkursie.
    Co to za list jak ktoś opowiada historie wierszowaną jeszcze z wypowiedziami biorących w niej udział postaci.

Zamknięty wątek
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.