Zamknięty wątek
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65

Wątek: Typowanie meczów - dyskusja.

  1. #41
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    49
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Na tym polega czytanie ze zrozumieniem. Na wyciąganiu właściwych wniosków.
    Im bardziej niejednoznaczne zasady, tym więcej wyciąganych właściwych (właściwych dla czytającego) wniosków.
    Jeśli zasady byłby jednoznaczne nie byłoby miejsca na interpretacje. Żeby było śmieszniej interpretacja jest zawsze właściwa, bo jest to interpretacja. To, że w szkołach uczą "interpretować" pod własny klucz myślowy to inna bajka.

    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Zasady były na tyle jasne, że większość nie miała problemów, część najwyraźniej tak a jeszcze jedna grupa nawet nie chciała wnikać, popatrzyła jak to robią inni i wpisała również źle.
    Jesteś w błędzie. Przed zmoderowaniem wątku było ok 2k wpisów teraz jest 277 (z czego niektóre się powtarzają - patrz linki w moim poprzednim poście). Nie jestem w stanie udowodnić tych 2k ponieważ nie mam żadnego screena, dlatego posłużmy się średnią ilością głosujących w poszczególnych meczach, czyli coś koło 1,5k. Także 277 jest to jednak zdecydowana mniejszość.

    Wracając do interpretacji, powinienem być uwzględniony w głosowaniu ponieważ zapis 11:18 Belgia, Słowacja można zinterpretować jako wynik meczu (pomimo, że jest to abstrakcja to można było to tak interpretować)
    Załóżmy że moderatorzy wyszli z założenia, że abstrakcji nie będą uwzględniać. W takim razie gdzie jest ta magiczna linia oddzielająca tą abstrakcje? 4:3 czy może 6:5?

    Zostańmy przy tej "właściwej interpretacji". Załóżmy że ktoś wytypował wynik 2:1 dla iskry stolec. W finale po podstawowym czasie gry jest 1:1, a w dogrywce iska strzela bramkę i wygrywa 2:1. Teraz pytanie: Czy delikwent trafił wynik?? W bukach jest jasna sytuacja, obstawia się wynik w podstawowym czasie gry. A tutaj?
    Wyprzedzę trochę odpowiedź "jasne, że końcowy wynik się liczy, czepiasz się ..." i zadam drugie pytanie. Co z karnymi?? Bo tutaj mogą już paść wcześniej wspomniane "abstrakcyjne" wyniki (oczywiście nie mój żeby trolle nie miały pożywki ). Jak wtedy interpretować wynik?

    Chcę tylko pokazać, że jest kupa niejasności. A tekst:
    "Wybór zwycięzców"

    Wyborem kandydatów do otrzymania wyróżnienia zajmie się zespół Ubisoft/Blue Byte.
    Nagroda zostanie przekazana na konto zwycięzcy tak szybko, jak to będzie możliwe."

    zasługuje na śmiech na sali Jak będzie wybierany zwycięzca? A no tak że zajmie się tym Ubisoft/Blue Byte, czyli srak. Stwierdzą, że co prawda ktoś wytypował dokładny wyniki, ale inny był szybszy i wybrał pogrubienie (ale kompletnie nie trafił w wynik) dlatego on wygra i po zabawie, bo przecież "zasady były jasne" (oczywiści ironizuję, ale co bardziej kumaty będzie wiedział o co chodzi).

    Pozdrawiam

  2. #42
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Milikliades
    Czytanie ze zrozumieniem to nie bezmyślne czytanie ale zrozumienie tego co się przeczytało.
    przygotowaliśmy dla Was dodatkowy konkurs polegający na tym, aby wytypować kto zdobędzie pierwsze i
    drugie miejsce w tegorocznych mistrzostwach w piłkę nożną. Wynik należny podać w formie X:Y
    Problem powstał gdy pierwsza osoba która dokonała wpisu źle to zinterpretowała i wpisała zamiast wyniku (meczu) numerki przypisane reprezentacjom.
    Cała reszta bezmyślnie powtarzała ten sam błąd bo albo miała kłopot z przeczytaniem ze zrozumieniem albo (najprawdopodobniej) nie doczytała do końca.
    A wyciąganie właściwych wniosków to nie interpretacja a proces logicznego myślenia.
    Bo na zdrowy chłopski rozum kto na pytanie "kto zdobędzie pierwsze i drugie miejsce w tegorocznych mistrzostwach w piłkę nożną?" odpowiada 12:7?
    Potwierdzenie niechlujnego czytania masz w tym temacie. Brzmi on Typowanie meczów - dyskusja. Część graczy przeczyta tylko 2 pierwsze słowa i klika w temat, pierwszy post ignoruje bo to ględzenie Penelopy a w drugim widzi "Hiszpania" no to pisze swój typ. I tak to zadziałało w tamtym temacie.
    Ostatnio edytowane przez RedJul ; 24.06.2016 o 18:55

  3. #43
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    ludzie nie czytają, pomijam fakt, czy ze zrozumieniem, czy bez, ale ogólnie nie czytają. jak piktogramów nie zrobisz, albo nie napiszesz jak dla pięciolatka maks w 3 słowach, to nie zawracają sobie głowy, żeby przeczytać całe zdanie, a co dopiero ich kilka pod rząd.

    ok, opcja druga maks trzy słowa też odpada, przecież temat składa się z trzech wyrazów i nadal jest niezrozumiały ;/

  4. #44
    Osadnik
    Dołączył
    21.06.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Kolonia
    Heh ledwo co mod napisal zeby tu nie typowac a te boty juz go denerwuja

  5. #45
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    49
    Serwer
    Słoneczny Gród
    przygotowaliśmy dla Was dodatkowy konkurs polegający na tym, aby wytypować kto zdobędzie pierwsze i
    drugie miejsce w tegorocznych mistrzostwach w piłkę nożną. Wynik należny podać w formie X:Y
    1 zdanie: mam wytypować pierwsze i drugie miejsce
    2 zdanie: wynik (ja to czytam jako wynik mojego typowania, inny przeczytał "wynik meczu". Tu się pojawia ta niejednoznaczność) mam podać w formacie X:Y (ten zapis niekoniecznie znaczy, że mamy podać wspomniane "numerki" zapis iskra:zagłębie też jest prawidłowy jeżeli przyjmiemy, że podać należy wynik typowania, a nie wynik meczu)

    Mam wrażenie, że pomimo kulturalnej dysputy, próbujesz mnie porównywać do osób o których tutaj wspomniałaś/eś:

    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Potwierdzenie niechlujnego czytania masz w tym temacie. Brzmi on Typowanie meczów - dyskusja. Część graczy przeczyta tylko 2 pierwsze słowa i klika w temat, pierwszy post ignoruje bo to ględzenie Penelopy a w drugim widzi "Hiszpania" no to pisze swój typ. I tak to zadziałało w tamtym temacie.
    Pozdrawiam

  6. #46
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Milikliades Zobacz posta
    1 zdanie: mam wytypować pierwsze i drugie miejsce
    2 zdanie: wynik (ja to czytam jako wynik mojego typowania, inny przeczytał "wynik meczu". Tu się pojawia ta niejednoznaczność) mam podać w formacie X:Y (ten zapis niekoniecznie znaczy, że mamy podać wspomniane "numerki" zapis iskra:zagłębie też jest prawidłowy jeżeli przyjmiemy, że podać należy wynik typowania, a nie wynik meczu)

    Mam wrażenie, że pomimo kulturalnej dysputy, próbujesz mnie porównywać do osób o których tutaj wspomniałaś/eś:



    Pozdrawiam
    Zgodziłbym się (niechętnie) z tym co piszesz gdyby ludzie pisali w ten sposób kraje, ale pisali cyferki.
    Bo pierwszy tak napisał.
    I tyle w temacie czytania za zrozumieniem.

  7. #47
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Miała być dyskusja on typowaniu, a zrobiła się dyskusja o czytaniu ze zrozumieniem. Jakie to polskie...

  8. #48
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ktoś sobie u nas wytypował zwycięzce Copa América 2016
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...rgentyna-Chile

    Zwróciło to moją uwagę i zajrzałem na fora US i latynoamerykańskie i tam typowania związanego z Copa América nie mieli, co prawda tamten turniej zaczął sie trochę wcześniej ale BB też mogło o nich pomyśleć, niby nic bo to takie nabijanie postów na forum, ale jakaś rozrywka.
    Co prawda eveent jest podyktowany pod nasze Euro świadczą o tym min. flagi, ale jakby dodali parę z Ameryki łacińskiej to by nikomu korona z głowy nie spadła, a cała społeczność zarówno nasza jak i ta za oceanem miała event związany i ichniejszym turniejem.

    Jakby się pojawiła flaga Jamajki chętnie bym nabył

  9. #49
    konkur4
    Drodzy Gracze,
    już w sobotę o godzinie 21:00, odbędzie się mecz Polska - Portugalia. Jak myślicie, kto wygra? Zapraszamy do głosowania. Czekają nagrody!
    Zapraszamy do głosowania na nasze >forum<

    Miłej gry!
    BB_Penelopa
    Źródło: Strona główna gry :d

    To ja zaczekam z typem do soboty Ale jak mi wcześniej temat zamkniecie, to nie zawacham się złożyć skargi
    @edit
    Jeden post, i szybko sobota zamieniła się na czwartek
    Ostatnio edytowane przez konkur4 ; 29.06.2016 o 13:56

  10. #50
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Niektorzy ludzie to naprawde nie maja mozgow XD Co chwile mod przenisi wasze glosowania do innego dzialu bo tutaj sie NIE GLOSUJE

    Glosuje sie np TU
    Ostatnio edytowane przez Tornados ; 29.06.2016 o 20:32

Zamknięty wątek
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.