Zamknięty wątek
Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Co dalej BB ?

  1. #1
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Co dalej BB ?

    Koniec eventu tuż tuż i zastanawiam się co dalej.
    Szumnie reklamowany XXL nie spełnił do końca oczekiwań.
    Zamiast zabawy do 75 poziomu mamy frajdę (mniejszą lub większą) do poziomu 60, powiedzmy 62 gdy odblokujemy kopalnię saletry.
    Zdobycie kolejnych poziomów nie daje nam kompletnie nic. Zdobycie 62 poziomu to 56kk punktów, dużo?
    Niekoniecznie jeśli okaże się że jest to 5,6% punktów potrzebnych do osiągnięcia 75 poziomu.
    Czyli żeby osiągnąć ten 75 poziom czeka mnie jeszcze 94.4% nudy. Przeliczając to na czas to podpowiem - XXL jest już od 1/2 roku, jeśli ktoś zdobył teraz 62 poziom to przed nim upojne 9,5 roku nudnego grania. Kto tyle wytrzyma? - nikt. Pytanie jak szybko znów gracze zaczną uciekać.
    Dlatego osiągnięcie KAŻDEGO poziomu powinno skutkować nagrodą nieosiągalną na niższych poziomach. Przykładowo Statek Poszukiwaczy (aktualna propozycja BB to porażka).
    Do tego uważam, że BB powinno wprowadzić Rankingi, wymierna rywalizacja jest zawsze uatrakcyjnieniem gry, nawet jeśli część graczy nie jest rywalizacją zainteresowana.
    Jeżeli w trybie pilnym zmiany nie zostaną wprowadzone będziemy mieć powtórkę z blokady poziomu 50.
    Czy macie podobne wrażenie jak ja?
    Może kolejne pomysły, jak uatrakcyjnić grę na wyższych poziomach?
    Ostatnio edytowane przez RedJul ; 04.04.2016 o 10:13

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Może kolejne pomysły, jak uatrakcyjnić grę na wyższych poziomach?
    W taki sam sposob jak w 2012, 2013, 2014 i przez wieksza czesc 2015ego - logowac sie po to zeby miec darmowe klejnoty, wylogowac sie i uatrakcyjnic sobie granie atrakcyjniejszymi grami.

    O ile w czasach wprowadzania krawcow gra jeszcze sprawiala wrazenie spojnej, o tyle ostatnimi zmianami BB daje do zrozumienia, ze albo ma nas za idiotow albo ulepszanie tej gry przekracza ich kompetencje, wiec szkoda tracic zycia na bezsensowny grind, lepiej czekac offline na lepsze zmiany zajmujac sie czyms bardziej konstruktywnym.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Nie ma co się spinać, to im powinno zależeć na ich produkcie nie nam, gdyż rynek jest nasycony i jest wiele alternatyw. Również przekroczyłem magiczną 60tkę (a to jedynie 3,5% - sikacz nie browar - rzec można) i nie widzę celu w jakim dalej aktywnie grać, pozostaje dzienne logowanie, wrzutka premii, dwie przygody tygodniowo w celu zbicia wojska i tyle.
    Ostatnio edytowane przez browar69 ; 04.04.2016 o 10:57
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: ilość bugów oraz ludzka głupota. Pewne również są tylko dwie – śmierć i nieudana konserwacja. Bo podatki są jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło zostanie.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    Osobiście gra ma dla mnie sens do poziomu 60 (granit) - 61 i 62 to już sztuka dla sztuki (sorry ale na co komu saletra i tytan ? bezużyteczne...). Grając bardzo powoli zapewne gdzieś pod koniec tego tygodnia będę miał wspomniany przez RedJul'a 62 lvl, a dodam że powróciłem do gry jakieś 2-3 miesiące po wprowadzeniu aktualizacji XXL. Gram bez premki, nie bawię się w "skupowanie dropów" z racji że po prostu brak mi na to czasu i chęci... i muszę przyznać że gra pomału zamiera... Przy grze zatrzymuje mnie tylko mechaniczne ustawianie handlu i pomnażanie i tak nieprzebranych już ilości zasobów - handel uzależnia

    Chyba każdy przyzna że największy "boom" jest od poziomu 57 - kiedy to można spokojnie robić już wszystkie "Ali baby" i "Alladyny", ale i to szybko się nudzi i po zrobieniu przygód po dziesiąt, czy nawet "set" razy (taki np. "Drwal" czy "Trzeci złodziej") gra przestaje mieć sens.

    Obecny event może i fajny - mamy następnego MMA - tylko tak właściwie po co ? Żeby robić znowu te same przygody tracąc te parę jednostek mniej ? O ile dla nowych graczy to nie lada gratka, tak dla starych wyjadaczy zmienia to niewiele.

    Także dołączam się do pytania autora - co dalej ? Bo pomysł BB o statku poszukiwaczy od 74 lvl to po prostu kpina - kto przy zdrowych zmysłach poświęci tej grze tyle czasu ? Owszem widuje już się "freaków" na 68-69 lvl ale jak na mój gust to po prostu chory "no-life'izm".

  5. #5
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dla mnie gra ma być przyjemnością a nie obowiązkiem.
    Chcę logować się nie po to, żeby zaliczyć obecność, powysyłać grubasów i geologów, ewentualnie zaliczyć gildyjne.
    Chcę mieć swój cel w grze, do którego osiągnięcia będę dążył i po to grał.
    Jeżeli w grze nie ma się celu to można i obowiązkowe logowanie sobie darować.
    I dlatego rozpocząłem tę dyskusję, żeby pokazać BB że potrzebujemy celu i to wartego gry.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W usuwaniu niewygodnych postów działają w szybkością światła...
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  7. #7
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    redzik celem może być 75lvl
    tak jak wspominał browar, to wydawcy gry powinno zależeć na utrzymaniu graczy/klientów.
    dotychczas, o dziwo, parę nie swoich pomysłów bb wprowadziło, ale nie były to jakieś ogromne zmiany, wręcz kosmetyczne, bądź usprawniające grę.
    jak już każdy wie od 62lvl nie ma nic nowego, nie licząc z testowego zadań ze statku (dostępny od 70lvl).
    być może bb szykuje coś ciekawego, oprócz ww statku, ale to tylko gdybanie.
    tak czy siak znajdą się osoby, które dla samych cyferek pod awatarem będą tłuc expa, pomimo żadnych zysków.
    "Everybody lies"

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    80
    Serwer
    Nowy Świat
    Wystarczy policzyc, ze robiac np przygody dziennie za powiedzmy 500k PD doswiadczenia to zeby osiagnac lvl 75 , potrzeba 4 lat
    Takze ja tu widze, ze predzej czy pozneij jest potrzeba wprowadzenia jeszcze trudniejszych przygod, tak zeby mozna bylo zdobyc wieksze doswiadczenie za jej ukonczenie. Takze byc moze w tym roku czeka nas kolejna aktualizacja przygodowa.....obym mial racje. No moze za rok....

    ps. Co Wy macie z tym kk ? na matematyke sie nie chodzilo czy co ? Przeciez to Milion jak M, a nie kk

  9. #9
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    tak już się przyjęło k i kk i zostanie ;p
    "Everybody lies"

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Nilfsen Zobacz posta
    Wystarczy policzyc, ze robiac np przygody dziennie za powiedzmy 500k PD doswiadczenia to zeby osiagnac lvl 75 , potrzeba 4 lat
    Takze ja tu widze, ze predzej czy pozneij jest potrzeba wprowadzenia jeszcze trudniejszych przygod, tak zeby mozna bylo zdobyc wieksze doswiadczenie za jej ukonczenie. Takze byc moze w tym roku czeka nas kolejna aktualizacja przygodowa.....obym mial racje. No moze za rok....

    ps. Co Wy macie z tym kk ? na matematyke sie nie chodzilo czy co ? Przeciez to Milion jak M, a nie kk
    K to 1000 wiec kk to 1000*1000 czyli M czyli milion

    Tez mysle ze cos dodadza pytanie tylko kiedy i czy bedzie to warte chociaz minimalnej uwagi

Zamknięty wątek
Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.