Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za statusem urlopu

Głosujących
107. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, urlop byłby przydatną opcją

    69 64.49%
  • Nie, pomysł nie trafiony. 24h brak aktywności wystarczy

    31 28.97%
  • Nie wiem, nie mam zdania...

    7 6.54%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: URLOP - dodatkowa opcja

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Urlop

    Moja propozycja jest następująca. Utworzyć możliwość brania urlopów (taka nazwa mi się nasuwa może być i inna) dla graczy.

    Na pewno wielu z nas czasem musi wyjechać na dłużej z powodów osobistych zostawiając wioskę na pastwę losu. Proponuję stworzyć taką opcję dla graczy.

    Polegałaby ona na tym że:
    1. Gracz może wybrać długość urlopu
    2. Urlop trwałby od 3 do maks. 30 dni.
    3. W czasie urlopu wszystkie budynki produkcyjne (w tym koszary) miałby by wstrzymaną produkcję (osadnicy by produkowali się dalej)
    4. Podczas trwania urlopu nie można by było wysyłać wojska do walki
    5. Podczas trwania urlopu nie można by było handlować
    6. Gracz nie mógłby zalogować się do gry podczas trwania urlopu (ale mógłby korzystać z forum gry)
    7. Po upływie określonego przez gracza czasu może się on zalogować, a po zalogowaniu automatycznie wszystkie zatrzymane budynki zmieniły by swój status na produkcję

    Mam nadzieję że jasno wszystko wyjaśniłem. Co sądzicie o takim pomyśle? Od razu zaznaczam że to nie jest ostateczna wersja mojej propozycji. Proponowane przeze mnie rzeczy (pkt.1-7) można by było przedyskutować i dodać lub zmienić parę punktów.
    Ostatnio edytowane przez EX_Persefona ; 09.03.2016 o 11:59 Powód: korekta treści

  2. #2
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to już lepiej po prostu zostawić na pastwę losu bo przynajmniej puki starczy kopalni czy pól i studni to się cokolwiek naprodukuje ;]
    a według ciebie powinno wszystko stać w miejscu, i po co?

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Taka opcja by miała sens, gdyby w grze mogło się nam przydarzyć "coś nieprzyjemnego", ale że nie ma tu atakowania graczy czy czegokolwiek bolesnego, to po co. Samemu można sobie też popauzować to co chcemy a reszta łańcuchów produkcyjnych niech se robi.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Kolonia

    czas na urlop

    witam wszystkich. jak wszysy wiedza zbliza sie czas urlopow (wakacji). proponuje aby zostala zrobiona zakladka z mozliwoscia zatrzymania gry na czas wyjazdu aby gracze nie tracili bonusow z codziennego logowania.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.05.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Kolonia
    Hmmm... Ale chyba właśnie taki jest sens tych bonusów. Jak sama nazwa wskazuje dostajesz bonus w nagrode za codzienne logowanie sie...

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No właśnie nie rozumiem tego. Przecież wrócisz do gry i od nowa zaczniesz łańcuszek dziennego logowania. Jakoś nagrody nie rosną z ilością tygodni.
    Ale taka opcja by się przydała. W szczególności w gildii by Lider widział, że ktoś jest na urlopie. Albo jak wejdzie pvp. Zatrzymuje się produkcja, nie można kogoś zaatakować a on cieszy się spokojnym urlopem.

  7. #7
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ale po co zatrzymywać produkcję? przy dłuższej nieobecności pola, studnie i złoża się wyzerują, niektóre produkty zapełnią magazyn, inne się wyczerpią a po powrocie można od nowa postawić studnie i pola, odkryć złoża... myślę że brak urlopu jest obecnie lepszym dla gospodarki rozwiązaniem. jak wprowadzą pvp można by pomyśleć o wprowadzeniu urlopu.
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

  8. #8
    Lipek

    Status urlopu

    Jak zapewne wiecie wykonywanie zadań w gildii wiąże się z aktywnością graczy. Są tacy którzy muszą z jakichś powodów zostawić grę na jakiś czas i wtedy ich brak aktywności może być powodem nie ukańczania zadań gildii. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie opcji urlopu. Taki urlop musiałby trwać min 2 dni (max do uzgodnienia, po uaktywnieniu urlopu nie można go przerwać wcześniej niż po min 2 dniach) i wtedy gracz nie byłby wliczany do puli graczy potrzebnych do ukończenia zadania gildyjnego. Oczywiście ilość monet gildii dostępna za wykonanie zadania byłaby proporcjonalna do osób wykonujących je. Cała produkcja na czas urlopu zostaje wstrzymana w 100% od momentu aktywacji urlopu.

    Komentarze, konstruktywna krytyka, głosy poparcia mile widziane poniżej.
    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

  9. #9
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Pomysł uważam za dobry. Przeciągające się gildyjne to prawdziwa plaga.
    Z opisu jaki tu widzę wnioskuję, że grasz w Ogame, tam mają dokładnie tak samo.

  10. #10
    Lipek
    Tak, dokładnie jest jak mówisz dario_j

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.