Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Wspaniała rezydencja i NIEWIDZIALNE przeszkody..

  1. #1
    Osadnik Awatar Genciak
    Dołączył
    23.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Nowy Świat

    Wspaniała rezydencja i NIEWIDZIALNE przeszkody..

    Krótko i na temat - chcę postawić wspaniałą rezydencję i nie mogę bo jest jakaś NIEWIDZIALNA przeszkoda. Podziałkowałem sobie wyspę, nie ma żadnych kolizji, a z resztą niech screeny mówią same za siebie..

    Kolizje były sprawdzone na każdej działce, którą zaplanowałem. Co ciekawsze mając do dyspozycji "wspaniałą" przymierzałem przenosząc ją i za każdym razem na taką działkę "wchodziła".


    Wszystkie zbugowane miejsca na wyspie + archipelagi (łącznie 7 zbugowanych miejsc (sick!)):


    Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Może mają one jakąś niepisaną zasadę, że gleba musi być korzystna?? A może sąsiedztwo nie pasuje???? Dziwnym trafem dzieje się to po czasie "historycznego" update'u z brakiem konserw...

  2. #2
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Trochę już na ten temat pisaliśmy w innym wątku:
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...697#post196697
    Najpierw skubnęli nam miejsca pod magazyny na archipelagu, teraz zabierają bez słowa kolejne...

  3. #3
    Osadnik Awatar Genciak
    Dołączył
    23.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Nowy Świat
    To jest zupełnie inny problem, który podlinkowałaś! Zabieranie obszarów jest czymś zupełnie innym niż niemożność wybudowania budowli w miejscu, w którym jest to możliwe. W moim przykładzie, wszystkie moje "działki" wyznaczone pod wspaniałe są zielone na całym obszarze (czerwone kółka na drugim zdjęciu), kiedy chcę tam postawić jakikolwiek budynek 2x2 kratki. Problem pojawia się tylko przy niestandardowych budowlach jak wspaniała rezydencja. Tutaj zawodzi algorytm, który weryfikuje na jakim obszarze można ją postawić! Przyjrzyj się pierwszemu obrazkowi, który podlinkowałem - jest to drugi sektor archipelagu - mogę na tym miejscu postawić 4 dowolne budynki 2x2 ale nie mogę postawić wspaniałej, która ma niestandardową strukturę litery "T" mimo, że miejsce na to pozwala!

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    309
    Serwer
    Złota Góra
    Dokladnie wspaniałe rezydencje obecnie sa bublem, poniewaz niemozna ich wystawic.
    Ostatnio edytowane przez jaco_j ; 28.02.2016 o 16:41

  5. #5
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Genciak Zobacz posta
    To jest zupełnie inny problem, który podlinkowałaś! Zabieranie obszarów jest czymś zupełnie innym niż niemożność wybudowania budowli w miejscu, w którym jest to możliwe. W moim przykładzie, wszystkie moje "działki" wyznaczone pod wspaniałe są zielone na całym obszarze (czerwone kółka na drugim zdjęciu), kiedy chcę tam postawić jakikolwiek budynek 2x2 kratki. Problem pojawia się tylko przy niestandardowych budowlach jak wspaniała rezydencja. Tutaj zawodzi algorytm, który weryfikuje na jakim obszarze można ją postawić! Przyjrzyj się pierwszemu obrazkowi, który podlinkowałem - jest to drugi sektor archipelagu - mogę na tym miejscu postawić 4 dowolne budynki 2x2 ale nie mogę postawić wspaniałej, która ma niestandardową strukturę litery "T" mimo, że miejsce na to pozwala!
    Ok, chyba że tak. Ale pisali też o tym, że na archipelagu planowali stawiać wspaniałe a teraz te miejsca są niedostępne

  6. #6
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    problem zgłaszany był na testowym i jak zwykle został zignorowany, chyba że to nie bug a feature

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    580
    Serwer
    Czarci Gaj
    Za dużo fasoli to żeby nie kupować hurtowo wspaniałych to zrobili "aktualizacje" i teraz postawienie wspaniałej to wyzwanie.

  8. #8
    Osadnik Awatar Genciak
    Dołączył
    23.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie no ja mam nadzieję, że to jednak błąd w aplikacji no bo bez przesady... Może by nasi cudowni moderatorzy skonsultowali się w tej sprawie z BB i niech wyrazi oficjalne stanowisko w tej sprawie a nie wiecznie odsyłać do supportu..?

  9. #9
    Leeeeo
    Zgadza się, jest problem. Ze swojej strony dodam iż podobnie sytuacja wygląda z wieżą wiedźmy. Wieże wiedźmy chciałem przestawić w inne miejsce 2:2, nie dało się ale gdy chce postawić inny standardowy budynek w to samo miejsce (typu studnia) .. pole się otwiera. Sprawdzałem dalej .. Da się wieże postawić w miejsce 2:3 ( takie jak ul. magazyn) ale tez nie w każdym takim miejscu. Idąc jeszcze dalej, znalazłem na swojej mapce, dokładnie na archipelagu miejsca 2:2 gdzie pole dla wieży się otwiera, ale też nie każde.

  10. #10
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Genciak Zobacz posta
    Nie no ja mam nadzieję, że to jednak błąd w aplikacji no bo bez przesady... Może by nasi cudowni moderatorzy skonsultowali się w tej sprawie z BB i niech wyrazi oficjalne stanowisko w tej sprawie a nie wiecznie odsyłać do supportu..?
    Mod tylko pilnuje
    Oficjalne stanowisko moze wyrazić tylko ktoś z BB , a jestem przekonana, że tego nie zrobi
    Jesli to nie jest zamierzone działanie to byc moze pojawi sie post CM ze wiedza o problemie, został przekazany dalej itp.
    jesli to bład, to nie ma sie co dziwić jak Cię odeślą do suppa

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.