Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Bogata kolonia - opłacalność

  1. #1
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Bogata kolonia - opłacalność


    Jałowa kolonia = poziom 1 = poziom trudności 1
    Obiecująca kolonia = poziom 2 = poziom trudności 2
    Bogata kolonia = poziom 3 = poziom trudności 3

    Przykładowe poszukiwania bogatej kolonii (poziom 3). Niestety na serwerze Słoneczny Gród jestem jedynym posiadaczem kolonii poziom 3, od ponad tygodnia nie widziałem, aby któraś kolonia była przez kogoś zajęta. (mam pewne obawy, że inni gracze z mojego serwera nie zdobyli nawet Obiecującej kolonii = poziom 2 kolonii):







    Przykładowa nagroda z OLBRZYMIEJ bogatej kolonii (poziom 3):






    STATYSTYKA:

    Straty w okolicach 1,2k -1,7k żołnierzy.







    PODSUMOWANIE (BEZ PREMIUM)

    WYDATKI: 28,8k + 24k + 5,9k = 58,7k rudy żelaza
    ZYSK : 7k rudy tytanu + 9k rudy żelaza

    ZA 50k rudy żelaza (11k monet) kupiliśmy 7k rudy tytanu (35k monet).

    btw. najgorszy scenariusz w stratach wojska w olbrzymiej bogatej kolonii przy tym, że nikt jej nie podbił w ciągu 7 dni.




    Jak ktoś chce spróbować szczęścia ze Słonecznego Grodu, zamieszczam swoje kolonie, które są nie do podbicia.
    BTW. Kolonie na "szaro", to kolonie wyeksploatowane, oznacza, że nikt nie był w stanie ich podbić w ciągu 7 dni od mojego przejęcia.




  2. #2
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ciekawostki ....


    ... nie ma to jak porządna obrona



    Ostatnio edytowane przez Idho ; 11.12.2014 o 22:03

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Kolonia
    A ile tych kolonii trzeba natłuc aby awansować na kolejny poziom? tak orientacyjnie?

  4. #4
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez VanB Zobacz posta
    A ile tych kolonii trzeba natłuc aby awansować na kolejny poziom? tak orientacyjnie?
    Za mało mam danych aby sobie pozwolić na zgadywanie. Najlepiej, jakby osoby które wyszukują już kolonie na poziomie 2 czy 3, opisały ile zdobyli kolonii. W moim przypadku dość szybko wskoczyłem na poziom 3. Możliwe że też uzależnione jest od tego jakie kolonie podbiliśmy.

    btw. Łatwo można sprawdzić ilość kolonii jaką podbiliśmy, ta liczba znajduje się jednym z zadań w systemie osiągnięć.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez VanB Zobacz posta
    A ile tych kolonii trzeba natłuc aby awansować na kolejny poziom? tak orientacyjnie?
    Ciężko powiedzieć jaka jest dokładnie reguła. Zapewne zależy od ilości podbitych kolonii, być może od ich poziomu, albo liczby odpartych ataków. W moim przypadku 11-ta kolonia miała już poziom 2. W pierwszej 10-ce były 3 typy jałowych kolonii.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    01.08.2012
    Posty
    62
    Serwer
    Czarci Gaj
    czesc mam pare pytan do autora tematu:
    - piszesz, że "STATYSTYKA: Straty w okolicach 1,2k -1,7k żołnierzy." a na zrzucie widać prawie 28,000 straty wojska - to jak w koncu ??
    - o co chodzi z tymi poziomami kolonii? Z tego co pamietam to byly do odnalezienia 3 "rozmiary", a Ty napisales to tak jakby one w jakis sposob awansowaly? " W moim przypadku dość szybko wskoczyłem na poziom 3. Możliwe że też uzależnione jest od tego jakie kolonie podbiliśmy." Chyba, ze sie zle zrozumielismy - chodzilo Ci o zwyklego farta w "przynoszeniu" kolonii przez grubasow i że za ktoryms tam razem dopiero przyniesli mozliwosc podbicia kolonii lvl 3 ??
    - dlaczego twierdzisz ze Twoje kolonie sa nie do podbicia??? Te szare kiedys Ci znikna? (mialy po tygodniu chyba znikac)


    niestety nie moge sie doedukowac z filmikow na YT jakie sa na pamietniku developera - mam YT zablokowany tu skad pisze wiec mnie do nich nie odsylajcie :P
    Ostatnio edytowane przez ZjedzKota ; 15.12.2014 o 17:48

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Niestety na serwerze Słoneczny Gród jestem jedynym posiadaczem kolonii poziom 3, od ponad tygodnia nie widziałem, aby któraś kolonia była przez kogoś zajęta. (mam pewne obawy, że inni gracze z mojego serwera nie zdobyli nawet Obiecującej kolonii = poziom 2 kolonii):
    Tu jesteś w błędzie. Wiesz co to jest chwolno rzyć????

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    09.08.2013
    Posty
    87
    Serwer
    Złota Góra
    U mnie było tak...
    podbiłem 4 małe jałowe (1 poziom), następnie wyszukiwało mi już tylko kolonie poziomu drugiego... podbiłem jedną małą kolonię poziomu drugiego i od tego czasu wyszukuje mi już tylko poziom 3 - niezależnie czy małe, średnie czy duże...

    Opłacalność jest żadna - robi się to "for fun".

    O ile podbijano mi jałowe kolonie, o tyle tej jednej kolonii 2 poziomu i wszystkich dotychczasowych bogatych (poziom 3) nikt nawet nie próbwał podbijać. Ja też nigdy nie wyszukałem zajętej już przez gracza kolonii poziomu 3 - zawsze znajduję same dziewicze.

    Dodam jeszcze od siebie, że kolonie bogate mają tak dużo punktów obrony, że zdają się być nie do podbicia przy odpowiednim rozstawieniu obozów dodatkowych. Ja chętnie bym się z taką bogatą zmierzył (zajętą przez gracza), ale jak już napisałem, nie miałem okazji takiej znaleźć.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Exec_ Zobacz posta
    U mnie było tak...
    podbiłem 4 małe jałowe (1 poziom), następnie wyszukiwało mi już tylko kolonie poziomu drugiego... podbiłem jedną małą kolonię poziomu drugiego i od tego czasu wyszukuje mi już tylko poziom 3 - niezależnie czy małe, średnie czy duże...

    Opłacalność jest żadna - robi się to "for fun".

    O ile podbijano mi jałowe kolonie, o tyle tej jednej kolonii 2 poziomu i wszystkich dotychczasowych bogatych (poziom 3) nikt nawet nie próbwał podbijać. Ja też nigdy nie wyszukałem zajętej już przez gracza kolonii poziomu 3 - zawsze znajduję same dziewicze.

    Dodam jeszcze od siebie, że kolonie bogate mają tak dużo punktów obrony, że zdają się być nie do podbicia przy odpowiednim rozstawieniu obozów dodatkowych. Ja chętnie bym się z taką bogatą zmierzył (zajętą przez gracza), ale jak już napisałem, nie miałem okazji takiej znaleźć.
    Każda jest do podbicia. Powiem więcej - limit dostępnego wojska jest za duży. Można robić cała mapę samymi pikinierami. I opłacalność jest duża tylko nie umiesz tego dostrzec. Wolałbyś mieć loot jak z krawca i wtedy masz czarno na białym. A tutaj jednak trzeba się zagłębić i przemyśleć jak podbić żeby się opłacało.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    09.08.2013
    Posty
    87
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Każda jest do podbicia. Powiem więcej - limit dostępnego wojska jest za duży. Można robić cała mapę samymi pikinierami. I opłacalność jest duża tylko nie umiesz tego dostrzec. Wolałbyś mieć loot jak z krawca i wtedy masz czarno na białym. A tutaj jednak trzeba się zagłębić i przemyśleć jak podbić żeby się opłacało.
    Pokaż czarno na białym, tak jak autor tego wątku, że się opłaca. Zamieść podsumowanie podboju, pokaż drop, etc... wtedy wszyscy będziemy mogli ocenić tą opłacalność. Póki co, to co piszesz to tylko demagogia z którą polemizować niesposób. Rzecz jasna mówimy o bogatej kolonii...

Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.