Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Poradnik Ekspedycji - czyli jak łatwo skolonizować wyspe

  1. #11
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Dzisiaj natrafiłem na tego samego bossa przy lvl2, po walce z jednostkami na szefa zostało 27 łuczników, padli, weszło 7 piechurów, również padli, ostatnia 7 konnicy na którą boss miał bonusy w końcu go dobiła. Jeszcze potestuję, ale około 33-35 trzeba będzie mieć własciwych jednostek na bossa przy lvl2.

  2. #12
    Kon-Tiki
    Jak mi podasz parametry tego bossa (punkty życia, uszkodzenia), to Ci powiem ile woja dokładnie trzeba

  3. #13
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    HP 8500
    Damage 250

  4. #14
    Kon-Tiki
    Jednostki z premią na rodzaj bossa lvl2 1x[HP:8500, Damage: 250] mamy:

    Optymalna ilość: 40 jednostek, strata: 24 jednostki, czas: 44s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 31 jednostek, strata: 29, czas: 52s

    Jednostki bez premii na rodzaj bossa:
    Optymalna ilość: 40 jednostek, strata: 31 jednostki, czas: 54s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 38 jednostek, strata: 35, czas: 60s

    Jednostki, na które boss ma premie:
    Optymalna ilość: 60 jednostek, strata: 56 jednostki, czas: 62s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 60 jednostek, strata: 56 jednostki, czas: 62s
    Ostatnio edytowane przez Kon-Tiki ; 06.12.2014 o 20:23

  5. #15
    Kon-Tiki
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Crain Zobacz posta
    Dzisiaj natrafiłem na tego samego bossa przy lvl2, po walce z jednostkami na szefa zostało 27 łuczników, padli, weszło 7 piechurów, również padli, ostatnia 7 konnicy na którą boss miał bonusy w końcu go dobiła. Jeszcze potestuję, ale około 33-35 trzeba będzie mieć własciwych jednostek na bossa przy lvl2.
    Haha, niezły fuks, gdybyś na koniec miał 5 konnicy to boss by wygrał

  6. #16
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Dlatego żeby rozbić 1 falą taki obóz trzeba być bardzo czujnym, obstawa takiego bossa to po 40 jednostek każdego rodzaju.

  7. #17
    Kon-Tiki
    Dla przeciwnika 40x[HP:130, Damage:35] mamy:

    Optymalna ilość: 29 jednostek, strata: 18 jednostki, czas: 28s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 25 jednostek, strata: 23, czas: 38s


    Dla przeciwnika 40x[HP:150, Damage:30] mamy:

    Optymalna ilość: 29 jednostek, strata: 18 jednostki, czas: 28s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 25 jednostek, strata: 23, czas: 42s


    Dla przeciwnika 40x[HP:180, Damage:25] mamy:

    Optymalna ilość: 29 jednostek, strata: 18 jednostki, czas: 32s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 25 jednostek, strata: 22, czas: 44s


    Dla przeciwnika 40x[HP:180, Damage:35] mamy:

    Optymalna ilość: 34 jednostek, strata: 28 jednostki, czas: 40s
    Minimalna ilość żeby wygrać: 33 jednostek, strata: 30, czas: 46s


    *Wszystkie obliczenia dotyczą jednostek z premią na danego przeciwnika


    ... czyli na bosa lvl2 z obstawą spokojnie można słać: 34 + 34 + 32

  8. #18
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ja miałem przed chwilą innego bosa na Koloni Poziom 2 - 5000/360 - minimalna ilość Piechoty Szturmowej to 27 (straty 26) maksymalna 40 (straty 22)



    Mój skład na ten obóz (+60 Twardzieli) to 42 Szturmowych Łuczników i 58 Szturmowej Piechoty - straty 84 jednostki.

    Ja mam prostszą zasadę na bloki (super bezpieczne co za tym idzie większe straty). Sprawdziłem że 10 jednostek wystarczy aby drugi generał przeszedł przez cały obszar blokowanego obozu. Na obóz najbliżej przywódcy daje 15, na następny 20 ... 25 i 25. Oczywiście jeszcze zależy ile miejsca mamy na ustawienie generałów, jeśli na przykład ostatnie dwa obozy ustawiam obok siebie i czekam z wysłaniem 5 generała to na 1 blokowany obóz daje 30, itd. Twój sposób jest na pewno bajdzie ekonomiczny ale pochłania za dużo czasu. Kolonie z której mam zdjęcie bosa podbiłem w 30 minut tracąc 500 jednostek z czego 225 poszło na bloki.


    Ps.
    Kon-Tiki po co podajesz czasy przy walce z bosem?? Zaśmiecasz tymi do niczego potrzebnymi informacjami wątek.

    @edit:
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 07.12.2014 o 00:47

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.08.2013
    Posty
    7
    Serwer
    Złota Góra
    To i ja dodam dwóch:

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Od siebie dodam tylko tyle w mojej opinii:
    - wszystkie wolno stojące obozy napadam piechota szturmową... (kolonie poz 1 i 2) nie wiem jak dalej będzie to wyglądało... Nawet atakując łuczników - stracę wielu piechurów, ale przy cenie sztaby stali cenowo prawie równej sztabie żelaza - to cena 1 piechura jest 12x mniejsza od 1 konnego
    - robiąc odpowiednie bloki praktycznie żaden limit wojska nie jest zbyt mały... nawet przy traceniu samej piechoty jak opisałem
    - bloki robię podobnie - głównie ciężką piechotą - tu jednostki się traci w trakcie walki więc obozy blokuję tylko na czas przejścia kolejnych generałów + przy zerowym koszcie pakietów medycznych - leczę generałów w razie potrzeby
    - obozy losowane są na mapie za każdym razem - przynajmniej tak mi się wydało, więc przeważnie 1-2 bloki na mapę to max... no i kilka dodatkowych obozów do zdjęcia po drodze, często nawet bez obijania przywódców sektorowych

    to co opisałem używałem bez obliczeń optymalizacyjnych a tak tylko na oko jak mi się na szybko najlepiej wydało

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.