Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kilka uwag na temat Sprytnego małego Krawca

  1. #1
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Kilka uwag na temat Sprytnego małego Krawca

    Właśnie powoli działam na przygodzie Sprytny mały Krawiec, toteż podzielę się moimi spostrzeżeniami i składami. To nie jest i nie będzie cały poradnik, a jedynie opis mich poczynań. Zasadniczo przygodę robię wg poradnika Weteran + MSW + puszkarze na settlersonlinewiki i będę się trzymał ich numeracji obozów oraz ustawień do bloków.
    Symulator: www.settlerscombatsimulator.com/pl

    Przywódcy watahy i niedźwiedzie mają teraz uszkodzenia obszarowe i są przez to ciężkim orzechem do zgryzienia, szczególnie w duecie, lub sporej grupie.
    Wrogowie w obozach 1 - 12 mają niezmienione parametry, więc trzymałem się poradnika.
    Obóz 13, tu zrobiłem kilka symulacji. 1 fala MSW 220 Łu(s), 2 fala 90 Re(s) i 100+ Pu, nie wysilałem się za bardzo, z pewnością można to i owo poprawić.
    Obóz 14: 1 fala MSW 170 Re(s), 2 fala 65 Re(s), 125 Ko, 60 Pu
    Obóz 15: blok 16 Ko, 184 EŻ; Obóz 16: 1 fala u mnie z MSW 75 Łu(s), 125 WŁ(s), 2 fala 106 Och(s), 144 Pu, jeśli 1 fala robiona szybkim generałem, to druga 115 Och 135 Pu
    Obóz 17 po staremu
    Obóz 18: 1 fala 190 Łu(s), 2 fala MSW 115 Re(s) 105 Pu

    I teraz 2 najwredniejsze jak na razie obozy. Jeszcze robię na nie wojsko, dopiero w nocy zobaczę czy mój plan wypali
    Obóz 19: na szczęście można zrobić blok stratny z jednym rekrutem, dobrze ustawiony generał powinien zdążyć zaatakować obóz 20 nim w 19 skończy się "ubój" rekruta. Będzie potrzeba zrobić dwie takie kombinacje.
    Obóz 20: mam 3 opcje do wyboru: a) 1 fala MSW 220 WŁ(s), 2 fala 145 Och(s), 105 Pu
    b) 1 fala j.w. 2 fala 25 Och(s) 72 Ż(s), 153 Pu, na tą opcję jestem zdecydowany
    c) 1 fala MSW 220 Łu(s), 2 fala 25 Och(s) 100 Ż(s), 125 Pu, to jest wg symulatora najtańsza opcja.

    No cóż, nie tak to sobie wyobrażałem, 4 zwykłe gienki w szpitalu, ale się udało. W załączniku obrazek z moim ustawieniem, ale mam wrażenie że Mistrz i weteran mają jeszcze o flagę za daleko. Proszę nie brać tego w ciemno, tylko policzyć flagi i ataki wysyłać po upewnieniu się że jest ok. Plan zakładał. że najpierw ten niżej z prawej na 19 zaraz po nim MSW na 20, po walkach kolejna para zwykły - weteran. Cóż składy są dobre.

    Obóz 21: 1 fala 200 Łu(s), 2 fala MSW 220 Łu(s), 3 fala Weteran 160Re(s), min 60Pu, hehehe, w ostatniej fali rekruci nie zostawili nic dla puszkarzy, aż się prosi by dać konnych. Głupio zrobiłem, co nie?
    Lepsza kombinacja 1 fala bez zmian, 2 fala MSW 200 Łu(s), 3 fala 115 Re(s) 135 Ko
    Obóz 22: 1 fala 170 Łu(s), 2 fala MSW 100 Re(s) 120 Ko

    Obóz 23 Wszystko wskazuje że miśki uniemożliwiają jakiekolwiek blokowanie, a to oznacza rzeźnię. Na razie mam tylko symulacje
    opcja a) fala 1 i 2 po 200 Łu (razem 400 Łu na straty) 3 fala MSW 65 Re(s), 155 Ko (wg symulatora jest to najtańsza opcja)
    opcja b) fala 1 i 2 j.w. 3 fala Wet 75Re (s), 175 Ko
    opcja c) 1 fala MSW 220 WŁ(s) 2 fala 115 Och(s), 135 Ko

    Obóz 24: Opcja a) 1 fala MSW 110 Ko(s), 110 Łu(s), 2 fala 150 Och(s), 100 Pu,
    opcja b) 1 fala MSW 110 Ko(s), 110 WŁ(s), 2 fala 115 Och(s) 135 Pu, w tym obozie jest spooro lisów, które zmiotą sporo łuczników zanim Ci zadadzą jakiekolwiek obrażenia, więc postanowiłem w ich miejsce wstawić jakieś jednostki, których obrażenia nie przepadną, a tak się składa że tylko konni nadają się do tego zadania.
    Oczywiście jak kto nie chce tracić konnych, to zawsze może wysłać 2 fale łuczników na rzeź

    Obóz 25: 1 fala 200 Łu(s), 2 fala 200 Łu(s) 3 fala MSW 65 Och(s) 155 Ko, wiem, rzeźnia, ale nic innego nie udało mi się wymyślić, na miśki i wilczury moja taktyka wygląda prosto, wszystkie miśki załatwić łucznikami, a wilczury w ostatniej fali głównie konnymi
    Obóz 26: 1 fala 200 Łu(s), 2 fala 200 Łu(s), 3 fala 73 Och(s), 177 Ku

    I już Puszcza pierwotna pokonana, dalej już nie ma żadnych chaszczy, można powrócić do starego poradnika.

    (s) oznacza straty
    Ależ mi paskudnie przeskalowało obrazek, jeśli czegoś nie widać to wina forum które wyrzuciło 3/4 pikseli
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: settl-blok-smk19.jpg, 
wyświetleń: 324, 
rozmiar: 19.6 KB, 
ID: 2212.  
    Ostatnio edytowane przez dario_j ; 03.12.2014 o 14:47

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    Hej, właśnie też robię sprytnego - szkoda, że nie napisali, że zmienią się obrażenia zadawane przez niektórych bandytów w przygodach. Straciłam puszkarzy. Ale cóż. Zerkam z niecierpliwością na Twój wątek.

  3. #3
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Napisali o tym w Pamiętniku Developera o koloniach i PvP. I ich opis był równie szczegółowy jak Twój Tzn. jest mowa o "niektórych jednostkach" i "niektórych przypadkach" w przygodach epickich, a ty się graczu domyślaj co, gdzie, ile i komu

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    tak dostałem dziś wielkie baty w sprytnym
    więc postanowiłem zakończyć tą zabawę

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    80
    Serwer
    Nowy Świat
    Kwestia czasu jak ktoś zrobi ladnie wygladajacy przejrzysyt poradnik na bazie POznanczyka i znow będzie można się w przygodzie bic

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar bodzioboss
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czesc.

    Teaz padłem na Sprytnym - poprawka do 1 postu - 11 i 12 obóz też są zmienione więc uważajcie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.