Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 134

Wątek: KOLONIE - fakty, mity, koszty itp.

  1. #111
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W sumie nie monitorowałem działania zbrojowni za bardzo, ale chyba było bez bugów... a to o czym mówisz było już wielokrotnie zgłaszane w zwykłych starych koszarach

    Miałem już odpuścić kolonizacje z racji ich rentowności ale skoro tak mówisz to z chęcią to zobaczę... tylko co zrobić aby wskoczyły lvl3

  2. #112
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Nie wiem czym to jest naliczane, ilością pobitych koloni niższego poziomu, ilością valorów, ciężko mi powiedzieć. Wiem że już niskich lvl moje grubcie nie znajdują a w piaskownicy teraz zabawa jest

  3. #113
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    lvl5 akademia robi 25 jednostek jakiegokolwiek wojska w 30 min...
    czyli w dobę 1200
    A jeżeli byśmy jeszcze z 2x rzucili buf x3 - to w dobę zrobi się nam 2400 wojaków... biedy nie ma z siłą przerobową... będzie spokojnie i na tracenie piechurów

  4. #114
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Tylko że ja nie mijam się z prawdą...
    Ja także ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Pokaż mi proszę gdzie napisałem że na olbrzymiej koloni jest tylko jedna droga ataku?
    w oczywistości twojej wypowiedzi ... nie załapałeś .. to proponuje abyś przeczytał kilkukrotnie treść zanim ją opublikujesz.


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Nie widziałem olbrzymich koloni lvl3...
    To czemu się wypowiadasz w tym temacie jak nie masz zielonego pojęcia.


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    lvl 2 wskoczył mi po zajęciu bodajże 2 koloni poziomu pierwszego...
    super nadal nie widzieliśmy żadnych screenów z twoich podbojów.

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    a lvlu 3 póki co nie widziałem choć podbiłem w sumie już kilkanaście koloni (2 czy 3 były małe - innych graczy, a pozostałe olbrzymie).
    najwidoczniej mało ich podbiłeś, jak nadal tkwisz na poziomie 2.


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Więc nie wiem jak to tam wygląda... ale jeżeli tak strasznie jak opisujesz to tym bardziej opłacalności tego nie widzę
    Problem z rozumieniem pisma czytanego.. jak mi przykro.. wiesz ja opisałem, że nie stosuje bloków, aby mieć pewność, że się wyrobie w limicie umarłych generałów... czyli powinieneś napisać, że ty zamiast strat 1,7k będziesz z blokami miał 1k czyli .... powinieneś zarobić 6x razy więcej ... bo ja tylko zarobiłem 3,5 raza więcej na podbiciu kolonii na poziomie 3.


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Nie mniej jednak olbrzymie kolonie levelu drugiego bije blokami gdzie się da, jest to dla mnie oczywiste
    super... a świstak siedzi za sreberka.. nadal nie widzieliśmy żadnych obliczeń i screenów ze statystyk. Widzisz ja się nie wypowiadam na poziom 2.. bo podbiłem może z 2 takie kolonie i wskoczyłem na poziom 3.

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    - ale widzę że wymaga doprecyzowania
    sam się lepiej doprecyzuj bo ci coś nie wychodzi.

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    - piechotą bije wszystkie wolnostojące obozy których nie blokuję...
    kurde .... piechotą nie blokujesz .... hahahaxD



    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    A jak lecą bloki podwójne czy potrójne to oczywiste jest że tam 1 atakujący z sama piechotą nic nie wskóra... więc atak jest wszelkimi jednostkami odpowiednio dobranymi...
    słaby bolek z ciebie jak nie robisz poczwórnych. ... btw. zablokuj "wybuchowe pieski"


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Dla przykładu (dane +/- bo dokładnie nie pamiętam), obóz ze 100 łucznikami na koloni olbrzymiej lvl2: albo biję konnicą i tracę jej około 50... albo bije piechotą której tracę około 140... Po co robię kolonie? Jedną i pierwsza dla zabawy, a jak więcej to dla zysku... a jeżeli dla zysku to co lepiej stracić na tych 100 łucznikach?.
    zaczniesz robić olbrzymie poziomu 3 to wtedy pogadamy.


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Długo wojsko się robi? jest 7 dni - są bufki x3... masa czasu aby nastukać wojska, ile - nie wiem - jak ktoś kalkulował to może wrzucić dane jaka jest przepustowość akademii na 24.
    nie wiesz.. ale się wypowiadasz.. typowe... . .. oczywiście masz nieskończoną ilość premii x3 to super ;-)

    po drugie.. pomyśl czasami.. nie ma problemu z akademią, problem jest raczej ze zbrojownią ;-) Jeżeli akademia w niecałe 30min przerobi to co zbrojownia produkowała ponad 3h .... zaczynasz rozumieć.. czy nadal nic ci nie świta??:>


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    lvl5 akademia robi 25 jednostek jakiegokolwiek wojska w 30 min...
    czyli w dobę 1200
    A jeżeli byśmy jeszcze z 2x rzucili buf x3 - to w dobę zrobi się nam 2400 wojaków... biedy nie ma z siłą przerobową... będzie spokojnie i na tracenie piechurów
    buhahahahaha xD chyba jak wszyscy ci z gildii będą produkować broń tylko i wyłącznie dla ciebie ^.^ lub może masz jakieś "czity" aby mieć kilka zbrojowni :P
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 14.12.2014 o 19:30

  5. #115
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    "Wybór łatwiejszej drogi podboju jest oczywisty, ale na wylosowanie miejscówek wrogich obozów nie masz wpływu. I jeżeli skrypt wylosuje miejsca obozów po skrajach mapki bądź zostawi jedną drogę dużo łatwiejszą to straty siłą rzeczy będą małe, a jak wrzuci obozy "gorzej" to straty będą i x3 większe..."
    Może tu napisałem że jest tylko 1 droga podboju kolonii... sam już nie wiem...

    Nigdzie nic nie pisałem o trudnościach ani o tym co jest na olbrzymich koloniach lvl3... zacytuj mnie proszę jak się mylę... a jedyne co to skomentowałem opłacalność Twojej koloni na podstawie cyfr które w kłamliwy sposób przedstawiłeś. No chyba że Twoja broń się z rudy żelaza wytwarza, bo u mnie jak wół tylko i wyłącznie sztaby żelaza i stali a jedno do drugiego ma się nijak cenowo żeby to stawiać na równi... a wtedy opłacalność nie + 200% a -50%... a wystarczy tylko uczciwie policzyć...
    Nie mam potrzeby wklejania screenów, to jakiś Twój fetysz czy jak?
    Podbiłem 2 małe 1 średnia i 10 olbrzymich... dużo mało nie mi oceniać... lvl3 nie mam

    czyli powinieneś napisać
    Pozwól proszę że będę pisał to jak uważam i to co uważam, a nie wkładaj mi w usta swojej pogiętej i wielokrotnie błędnej logiki...

    Właśnie że jak do tej pory to blokowałem tylko i wyłącznie piechotą, na koloniach które robiłem zapewniało to minimalistyczne straty i w pełni się sprawdzało.
    Czy na nie koloniach blokowałeś obozy których się nie dało zablokować? Bo nie rozumiem logiki wybuchających piesków... Rozmowa na poziomie pocałuj się w łokieć...

    Bufów x3 do kolonii mam dużo... starczy, dla porównania podam Ci że z miesiąc temu wyprzedałem 2000 królików z czekolady, abyś miał punkt odniesienia jakimi ilościami obracam gdy czegoś chcę...
    Czy wiesz od czego jest waga i możliwość handlowania? Akademia jest wąskim gardłem bo tego nie przeskoczysz, no ale przecież musisz to wiedzieć... że broni zawsze można dokupić... a żebyś się zapluł i zacharczał to więcej jak 3600 jednostek kolonijnych w 24h nie wyprodukujesz...

  6. #116
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    "Wybór łatwiejszej drogi podboju jest oczywisty, ale na wylosowanie miejscówek wrogich obozów nie masz wpływu. I jeżeli skrypt wylosuje miejsca obozów po skrajach mapki bądź zostawi jedną drogę dużo łatwiejszą to straty siłą rzeczy będą małe, a jak wrzuci obozy "gorzej" to straty będą i x3 większe..."
    Może tu napisałem że jest tylko 1 droga podboju kolonii... sam już nie wiem...
    nie ma to jak nie wiedzieć o czym się pisało ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Nigdzie nic nie pisałem o trudnościach ani o tym co jest na olbrzymich koloniach lvl3...
    Ja to sobie zdaje sprawę, że ty w tym temacie jesteś newbie, ale i tak musisz skomentować ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    zacytuj mnie proszę jak się mylę...
    to jakiś fetysz??:>


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    a jedyne co to skomentowałem opłacalność Twojej koloni na podstawie cyfr które w kłamliwy sposób przedstawiłeś.
    ahhh zapomniałem, nie wszyscy wiedzą że do produkcji żelaza potrzebna jest ruda żelaza .... rozumiem ... skupujesz żelazo z handlu.... to sobie przelicz moją rude żelaza na żelazo będziesz miał ten surowiec, który skupujesz... aaaa nie masz pieca do żelaza.. nie wiesz jak przeliczyć... a to biedaczek ;(

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    No chyba że Twoja broń się z rudy żelaza wytwarza, bo u mnie jak wół tylko i wyłącznie sztaby żelaza i stali a jedno do drugiego ma się nijak cenowo żeby to stawiać na równi
    Rozumiem, że ty sztaby żelaza produkujesz z mąki?? buhahahaxD


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    ... a wtedy opłacalność nie + 200% a -50%... a wystarczy tylko uczciwie policzyć...
    Rozumiem, że standardowo przeliczasz nieuczciwie... dlatego uczciwe przeliczanie musisz podkreślać ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Nie mam potrzeby wklejania screenów, to jakiś Twój fetysz czy jak?
    Rozumiem, że chcesz poradzić się bardziej doświadczonego gracza w tym temacie?

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Podbiłem 2 małe 1 średnia i 10 olbrzymich... dużo mało nie mi oceniać... lvl3 nie mam
    tiaaaaaaa, jak napisałem wcześniej, a świstaka wsadzili za sreberka.

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Pozwól proszę
    Widzisz jak CHCESZ to możesz ;-)



    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    że będę pisał to jak uważam i to co uważam,
    Uważaj, abyś uważne rzeczy nie mylił z tym czym uważasz, bo może się okazać, że nie jest tak ważne aby uważać na to. hahaxD

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    a nie wkładaj mi w usta
    Czemu się zwracasz do mnie jak do swojego wujka??



    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    swojej pogiętej i wielokrotnie błędnej logiki...
    I co teraz będziesz mi prostował??:> hahahaxD rozumiem, że podwójne zaprzeczenie zastosowałeś czy twoja wielokrotność ma postać parzystą hahaxD


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Właśnie że jak do tej pory to blokowałem tylko i wyłącznie piechotą, na koloniach które robiłem zapewniało to minimalistyczne straty i w pełni się sprawdzało.
    Chciałbym zobaczyć jak blokujesz kolonie, które nie robiłeś ;p buhahahahaxD widzisz ja to jestem kozak ja to jak blokuje to po pierwsze nie na swojej ekspedycji po drugie blokuje aby mieć jak największe straty hahahaxD

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Czy na nie koloniach
    a co to te nie kolonie??:>

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    blokowałeś obozy których się nie dało zablokować?
    rozumiem, że ty zawsze blokujesz obozy, których się nie da zablokować... .. nie mów ty w ogóle przechodzisz ekspedycje weteranem ;p i rekrutami ;]

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Bo nie rozumiem logiki wybuchających piesków
    omg getnij skilla może, wiesz to taka jednostka, której nie zablokujesz ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    ... Rozmowa na poziomie pocałuj się w łokieć...
    Rozumiem, że miałeś nie jedną okazję uczestniczyć w takiej rozmowie.. dlatego tak dobrze się dogadujemy ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Bufów x3 do kolonii mam dużo...
    dużo pojęcie względne.. zapewne twoje dużo to moje mało ;-) wiec niech ci będzie ^.^

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    starczy, dla porównania podam Ci że z miesiąc temu wyprzedałem 2000 królików z czekolady,
    geniusz marketingu.. sprzedał po tym jak wycofali te premie z krawców ;p ... a może jakiś ogar znalazł niezłego jelenia że mu sprzedał te premie za grosze ;-) szkoda ze u nas takich "geniuszy" brakuje ;p na serwerze ;p



    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    abyś miał punkt odniesienia jakimi ilościami obracam gdy czegoś chcę...
    to słaby bolek z ciebie.. ja to muszę min skupić 500 000 sztuk , bo nie lubię się ograniczać jak ty ;-)


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Czy wiesz od czego jest waga i możliwość handlowania?
    Jak ty do tej pory grałeś jak zadajesz takie elementarne pytania.... biedaczysko.


    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Akademia jest wąskim gardłem
    jak ci koledzy dają ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    bo tego nie przeskoczysz,
    rozumiem obejść już nie potrafisz ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    no ale przecież musisz to wiedzieć... że broni zawsze można dokupić... a żebyś się zapluł i zacharczał to więcej jak 3600 jednostek kolonijnych w 24h nie wyprodukujesz...
    Zawsze się zapluwasz i zacharkasz, gdy zdajesz sobie sprawę że nie masz klejnotów??:> Biedaczysko taki przez cały dzień chodzisz ;(

  7. #117
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Skomentuję tylko to :
    ahhh zapomniałem, nie wszyscy wiedzą że do produkcji żelaza potrzebna jest ruda żelaza .... rozumiem ... skupujesz żelazo z handlu.... to sobie przelicz moją rude żelaza na żelazo będziesz miał ten surowiec, który skupujesz... aaaa nie masz pieca do żelaza.. nie wiesz jak przeliczyć... a to biedaczek ;(
    z 50k r. żelaza wytapiasz żelazo i używasz tego do podbicia kolonii - akademie, zbrojownie, slanie i ładowanie wojsk, ataki itd... i osiągasz oszałamiający zysk 35k monet
    ja tez przetapiam 50k r. żelaza na żelazo - otrzymuje 37500 żelaza na bufkach x3... to natomiast kupują mi z wagi w moment za 50k monet... a jak się postaram to i 60k

    Ot i Twoja opłacalność kolonii... a ile jeszcze trzeba się narobić...

    Poza tym odpuszczam, więc możesz uznać że wygrałeś, z osłem jeszcze bym się poboksował, ale jego ślepa i głucha wersja jest ponad moje siły.

  8. #118
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Skomentuję tylko to :
    tylko to potrafisz ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    z 50k r. żelaza wytapiasz żelazo
    a co twoje piece robią chleb z rudy żelaza??:>

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    i używasz tego do podbicia kolonii - akademie, zbrojownie, slanie i ładowanie wojsk, ataki itd... i osiągasz oszałamiający zysk 35k monet
    ja tez przetapiam 50k r. żelaza na żelazo - otrzymuje 37500 żelaza na bufkach x3... to natomiast kupują mi z wagi w moment za 50k monet... a jak się postaram to i 60k
    Tragedia z tobą chłopcze .... rozumiem ze nasz system edukacji jeszcze cie obejmuje... i trzymam kciuki za twój prawidłowy rozwój.... teraz spróbuje ci wytłumaczyć
    MOJE OBLICZENIA MAJĄ POKAZAĆ OPŁACALNOŚĆ ZDOBYCIA BOGATEJ KOLONII WZGLĘDEM ZAINWESTOWANYCH MATERIAŁÓW. Mam nadzieje ze zrozumiesz, że nie pokazuje optymalnego zastosowania rudy żelaza/żelaza... bo takie zastosowania raczej ci nie zdradzę, ale ci mogę powiedzieć że ja zarobie z 37,5k żelaza... 660k monet ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Ot i Twoja opłacalność kolonii... a ile jeszcze trzeba się narobić...
    Czyli jednak pokazałem, że na kolonii można zarobić ;-) dobrze że w końcu zrozumiałeś to. Moje posty trafiły do ciebie ^.^

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Poza tym odpuszczam, więc możesz uznać że wygrałeś,
    Chcesz chusteczkę, czy wytrzesz łzy w maminy rękaw??

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    z osłem jeszcze bym się poboksował, ale jego ślepa i głucha wersja jest ponad moje siły.
    Tylko lusterka nie zbij jakbyś jednak zmienił zdanie ;-)

  9. #119
    Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    133
    Serwer
    Nowa Ziemia
    O jakie to cuda nam zafundowało BB ta krzyczy cały czas Idho nic dodać nic ująć chcesz to podbijaj te kolonie ale ja mam to gdzieś,Obcy ma racje po co wmawiasz wszystkim jakie to cudowne mieć kolonie ile masz za to ?

  10. #120
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Idąc do kolegi też się pytasz ile dostaniesz za Waszą znajomość i czy się opłaca? Nie robisz bo to lubisz.

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.