Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Nie ta kolejność !!!

  1. #11
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    259
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Krotos a zastanawiałeś się że jak wywalimy kilka lodówek (które zazwyczaj stoją i tak stoją na uboczu i jest to marne miejsce pod produkcję) to zacznie brakować miejsca na osadników do PVP. Raczej przy tych nowościach będzie trzeba trochę rezydencji dodać.
    To nie wywalaj rezydencji tylko gospodarstwo i silos. Albo cokolwiek, czego ludzie z pełną wyspą zapchali sobie wyspę. Obniżenie produkcji zboża/wody/drewna/czegokolwiek o kilka punktów dla ludzi z 50 lvlem to żadna tragedia. Obniżenie max ludności z 12 000 do 11 200 też nie sprawi, że "wszystko padnie".
    To gra ekonomiczna i wymaga podejmowania decyzji ekonomicznych. Gospodaruj więc przestrzenią tak, jak każdym innym zasobem. Jak fabryka maszyn do szycia przestawia się na maszyny rolnicze, to też coś musi zezłomować, coś wyburzyć, coś sprzedać. C'est la vie.
    Poza tym - "zabraknie miejsca dla osadników do PVP"? Serio? To ile tysięcy zamierzasz wysyłać na godzinę?

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zgadzam się z RedJulem, nie ta kolejność aktualizacji.

    Cytat Zamieszczone przez Avila Zobacz posta
    Poza tym co za problem zburzyć jedną farmę i jeden silos (silos sprzedać za grubą kasę) i mieć produkcję zboża -1,5%? Za to będzie miejsce na nowe budynki
    Problemem nie jest wyburzenie jednego czy drugiego budynku, ale sam fakt że dzięki takim nowościom zmusza się Nas, graczy do wyburzania.
    Po pierwsze, musieliśmy czekać ponad 8 dni na wybudowanie farmy czy silosu na ten 5 lvl, a jak ktoś podniósł sobie wszystkie farmy i silosy na 6 lvl ? musiał czekać dodatkowe 7 dni, czyli razem 15 dni... i teraz od tak ma zburzyć te budynki ?
    Po drugie, ilość i rodzaj zużytych surowców na te budynki przy podnoszeniu, niech oddają za wyburzenie 100% surowców, jeżeli jesteśmy zmuszeni do tego wyburzania.

    Tak jak napisałaś Avila, to gra ekonomiczna, tylko że można postawić kilka budynków i robić przygodę raz na miesiąc, a można ich postawić sporo i robić przygodę raz na tydzień, czy raz dziennie i do tego dochodzą z czasem gracze, budują coraz więcej budynków, bo takie jest założenie gry, żeby zwiększyć przyrost i ilość broni w krótkim czasie, tym bardziej jak jest różnorodność przygód w grze, gdzie na jednej przygodzie ginie kilkaset sztuk wojska, a na drugiej kilka tysięcy.

    Na teraz mało kto podnosi kopalnie miedzi, żelaza czy węgla na 5 lvl, bo po prostu nie chce się codziennie odkrywać i budować tylu kopalń, a po wprowadzeniu pvp i nowych broni potrzebnych do podbicia kolonii jeszcze bardziej zwiększy się zapotrzebowanie na rudę miedzi czy żelaza, tym samym na żelazo, stal, czy brąz, gracze będą musieli wybierać co produkować, czy broń na przygody, czy broń na podbicie kolonii, bo za bardzo nie ma sensu budować kolejnych linii produkcyjnych, jeżeli do tej pory nie zmodyfikowali ilości surowców w złożach.
    Moim zdaniem ilość surowców w złożach powinna rosnąć wraz z lvlem gracza, bo gracz na wysokim lvlu powinien mieć łatwiej, a nie trudniej.
    Do przykładu podniosłem sobie ostatnio kamieniarzy (zwykłych) i kamieniarzy (marmur) na 6 lvl, i co ? i to że jest po prostu do dupy, bo muszę teoretycznie 2x dziennie odkrywać te złoża, powinno być łatwiej, a jest właśnie trudniej.
    W łupach z przygód zamiast broni pojawią się surowce do jej wyprodukowania, tylko co innego doładowywać nimi 1 złoże, a co innego kilka czy kilkanaście złóż.

  3. #13
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Avila Zobacz posta
    To nie wywalaj rezydencji tylko gospodarstwo i silos. Albo cokolwiek, czego ludzie z pełną wyspą zapchali sobie wyspę. Obniżenie produkcji zboża/wody/drewna/czegokolwiek o kilka punktów dla ludzi z 50 lvlem to żadna tragedia. Obniżenie max ludności z 12 000 do 11 200 też nie sprawi, że "wszystko padnie".
    To gra ekonomiczna i wymaga podejmowania decyzji ekonomicznych. Gospodaruj więc przestrzenią tak, jak każdym innym zasobem. Jak fabryka maszyn do szycia przestawia się na maszyny rolnicze, to też coś musi zezłomować, coś wyburzyć, coś sprzedać. C'est la vie.
    Poza tym - "zabraknie miejsca dla osadników do PVP"? Serio? To ile tysięcy zamierzasz wysyłać na godzinę?
    Nie będę czegoś wyburzać żeby za miesiąc ponownie stawiać. Gdyby powiedzieli jednoznacznie że nie będzie dodatkowych wysp, to ok, bym pozmieniała gospodarkę i pozbyła się kilku budynków, ale oni obiecali że wyspy dadzą więc wyburzanie, gdy zainwestowałam surowce i czas, jest totalnie irracjonalne.

  4. #14
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    447
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Nie będę czegoś wyburzać żeby za miesiąc ponownie stawiać. Gdyby powiedzieli jednoznacznie że nie będzie dodatkowych wysp, to ok, bym pozmieniała gospodarkę i pozbyła się kilku budynków, ale oni obiecali że wyspy dadzą więc wyburzanie, gdy zainwestowałam surowce i czas, jest totalnie irracjonalne.
    Właśnie o to chodzi, w tym tkwi problem i całkowicie zgadzam się z Redjulem, nie ta kolejność. W dalszym ciągu tkwię w przekonaniu że twórcy tej gry, zmian w niej wprowadzanych, żyją trochę w innym świecie . Może się mylę, ale takie jest moje odczucie.

  5. #15
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    259
    Serwer
    Kolonia
    Ad Adrom3da
    Problemem nie jest wyburzenie jednego czy drugiego budynku, ale sam fakt że dzięki takim nowościom zmusza się Nas, graczy do wyburzania.
    Przeciwnie, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja nie jestem zmuszona. Nie chcę PVP i nie będę w nim uczestniczyć, więc wszystko zostawiam takie, jakie jest. To mój wybór.

    Po pierwsze, musieliśmy czekać ponad 8 dni na wybudowanie farmy czy silosu na ten 5 lvl, a jak ktoś podniósł sobie wszystkie farmy i silosy na 6 lvl ? musiał czekać dodatkowe 7 dni, czyli razem 15 dni... i teraz od tak ma zburzyć te budynki ?
    Jakkolwiek to zabrzmi... Jak? Normalnie. 15 dni sto lat temu, wielka strata, rzeczywiście. Skoro ktoś MUSI jak najszybciej uczestniczyć w PVP, i MUSIAŁ mieć pełną wyspę, to taki ma teraz wybór. Ktoś, kto NIE MUSI już teraz uczestniczyć w PVP, poczeka na dodatkowe wyspy. Ktoś, kto NIE MUSIAŁ mieć pełnej wyspy, spokojnie postawi nowe budynki.

    Po drugie, ilość i rodzaj zużytych surowców na te budynki przy podnoszeniu, niech oddają za wyburzenie 100% surowców, jeżeli jesteśmy zmuszeni do tego wyburzania.
    Nikt nikogo do niczego nie zmusza, powtarzam. Twierdzenie, że takie zmuszanie istnieje, to manipulacja.

    Tak jak napisałaś Avila, to gra ekonomiczna, tylko że można postawić kilka budynków i robić przygodę raz na miesiąc, a można ich postawić sporo i robić przygodę raz na tydzień, czy raz dziennie i do tego dochodzą z czasem gracze, budują coraz więcej budynków, bo takie jest założenie gry, żeby zwiększyć przyrost i ilość broni w krótkim czasie, tym bardziej jak jest różnorodność przygód w grze, gdzie na jednej przygodzie ginie kilkaset sztuk wojska, a na drugiej kilka tysięcy.
    I właśnie dlatego, gdy ktoś decyduje się na X, musi rozważyć, czy mógłby podjąć się również Y. To jest zasada gry ekonomicznej.

    Ad Piwonia
    Nie będę czegoś wyburzać żeby za miesiąc ponownie stawiać. Gdyby powiedzieli jednoznacznie że nie będzie dodatkowych wysp, to ok, bym pozmieniała gospodarkę i pozbyła się kilku budynków, ale oni obiecali że wyspy dadzą więc wyburzanie, gdy zainwestowałam surowce i czas, jest totalnie irracjonalne.
    To wybór jest prosty - poczekaj aż dadzą dodatkowe wyspy. To nie takie trudne.

  6. #16
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ale pitolicie !!!!

    A ktoś z was analizował np czasy robienia się ludków ? Wiecie jak w tych zmianach beda je produkować mapy same z siebie oraz szkółki. ANO TAK ŻE SAMI POZAMYKACIE TE PIEKARNIE wraz z całym cyklem produkcyjnym!!! Bo koszt wytworzenia wojska bedzie tak duży że nie nadażycie tych ludków marnować na pseudo PVP. Popatrzcie na koszty zajęcia koloni jaki opisałem to porozmawiamy.

    Serwer testowy jest super bo wszystkiego jest po 150tysi i wojska porobione po kilka tysiecy zebysmy nie czekali, zaatakujcie przeliczcie jak to wyjdzie wam na NOWEJ ZIEMI i wtedy porozmawiamy.

    Zobaczymy czy tak masowo bedziecie robic przygody jak bloki popadaja a i droopy beda na mega wypasionym poziomie. Żadne gospodarstwo nie bedzie potrzebne jak bedzie sie robic 2 przygody na tydzien.

  7. #17
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Avila przeczytaj proszę tytuł wątku, nie mamy pretensji o konieczność dokonania zmian, tylko mówimy o bezsensie kolejności w jakiej BB zmiany wprowadza. Oczywiście poczekam i nie będzie to dla mnie trudne- nigdzie nie pisałam ze miało by mi to sprawić trudność. Pytanie tylko czy czekanie na te zmiany nie znudzi mi się i nie zrezygnuję z gry, a to dla BB strata klienta, chyba nie o to im chodzi.

    MANOLO_PL poza epickimi przygodami pozostałe stare przygody pozostają bez zmian, czyli jeżeli ktoś nie był nastawiony na epickie, tylko inne przygody, zapotrzebowanie na chleb mu się nie zmieni.
    Ostatnio edytowane przez Piwonia ; 16.11.2014 o 10:38

  8. #18
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    447
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta

    MANOLO_PL poza epickimi przygodami pozostałe stare przygody pozostają bez zmian,
    Nie za bardzo się zgadzam, cytuje BB:

    "Zmiany w łupach z przygód
    Łupy zostaną całkowicie zmienione. Zamiast broni pojawią się surowce służące do jej produkcji, zaś pozostała część zostanie dostosowana do strat poniesionych w danej przygodzie".


    Nie wspomnę o dostępności przygód bo :

    " Poszukiwania przygód
    Poszukiwania przygód zostały zmienione.
    Prawdpodobieństwa uległy zmianom, niektóre przygody dodano / usunięto.
    Ceny przygód w sklepie
    Sklepowe ceny przygód zostały zmienione.
    Wybór przygód również uległ zmianie."


    Oczywiście nie znamy szczegółów .

  9. #19
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jemen mam na myśli straty wojska w przygodzie, nie łupy. Mowa była o zapotrzebowaniu na chleb.

    "Zmiana balansu jednostek w Epickich wyprawach
    Niektóre jednostki z Epickich wypraw zostały na nowo zbalansowane.
    Liczba punktów życia i zadawanych obrażeń została zmieniona, niektóre jednostki mogą też zadawać Obrażenia obszarowe.
    W niektórych przypadkach liczba punktów doświadczenia za pokonanie jednostek uległa zmianie."

  10. #20
    Początkujący Odkrywca Awatar borafa_xXx
    Dołączył
    16.10.2012
    Posty
    255
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Avila Zobacz posta
    Ad Adrom3da

    Przeciwnie, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja nie jestem zmuszona. Nie chcę PVP i nie będę w nim uczestniczyć, więc wszystko zostawiam takie, jakie jest. To mój wybór.


    Jakkolwiek to zabrzmi... Jak? Normalnie. 15 dni sto lat temu, wielka strata, rzeczywiście. Skoro ktoś MUSI jak najszybciej uczestniczyć w PVP, i MUSIAŁ mieć pełną wyspę, to taki ma teraz wybór. Ktoś, kto NIE MUSI już teraz uczestniczyć w PVP, poczeka na dodatkowe wyspy. Ktoś, kto NIE MUSIAŁ mieć pełnej wyspy, spokojnie postawi nowe budynki.


    Nikt nikogo do niczego nie zmusza, powtarzam. Twierdzenie, że takie zmuszanie istnieje, to manipulacja.


    I właśnie dlatego, gdy ktoś decyduje się na X, musi rozważyć, czy mógłby podjąć się również Y. To jest zasada gry ekonomicznej.

    Ad Piwonia

    To wybór jest prosty - poczekaj aż dadzą dodatkowe wyspy. To nie takie trudne.
    Ano dokładnie, przecież każdy gra jak chce.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.