Zobacz wyniki ankiety: Czy chciałbyś w tej grze Ranking?

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, to nadaje sens i rywalizację

    4 66.67%
  • Nie, TSO to tryb wolnego osadnictwa

    2 33.33%
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rankig

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Rankig

    Witam,

    Wydawać by się mogło, że ciekawym pomysłem może okazać się wprowadzenie do gry RANKINGU.
    Ranking odzwierciedlałby bogactwo danego gracza w ramach serweru, na którym gra.
    Ranking byłby odświeżany raz dziennie (w trybie rzeczywistym pewnie mocno obciążałby działanie enginu gry).
    Oprócz pozycji gracza w ramach serweru, na którym gra, RANKING pokazywałby również miejsca poszczególnych serwerów.
    Oczywiście najlepsi gracze otrzymywaliby nagrody (np, najlepszych dziesięcu tygodniowo, miesięcznie , rocznie)

    Mocne strony pomysłu:
    - wzmocnienie rywalizacji wśród graczy,
    - dodatkowa motywacja do grania,
    - możliwość porównywania się z innymi graczami,
    - ciekawe opcje motywacji dla graczy

    Słabe strony:
    - przetwarzanie dużej ilości informacji prawdopodobnie obciąża silnik gry (a może nie, nie wiem nie jestem programistą)
    - znaczenie gildii
    - wzrost cen na handlu, inflacja

    Szanse:
    - nadanie grze nowego wymiaru - rywalizacji
    - budowanie lojalności wśród graczy z dużym stażem,
    - spadek retencji wśród graczy,
    - wzrost zaangażowania graczy (wzrost sprzedaży klejnotów)

    Zagrożenia:
    - spadek elementów kooperacyjnych
    - przeniesienie wagi gry z poziomu umiejętności analityczno - strategicznych na finansowe mozliwości graczy (kupno klejnotów daje możliwość szybkiego rozwoju)...

    Powyższe obrazuje to co w mojej opinii wiązało by się z implementacją RANKINGU do gry.
    Nie ukrywam, że dla mnie miłe było by codzienny "marsz ku górze" rankingu.


    Zachęcam Was do oceny pomysłu jego konstruktywnej krytyki rozwijania.

    Pozdrawiam
    Czilałt

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    29.01.2012
    Posty
    325
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Takie rankingi pojawiały się na forum. W grze myślę, że byłoby to sporo roboty dla programistów :P Zresztą, takie rankingi nie oddawałby w 100% całej prawdy. Wystarczyła by zrzutka graczy z gildii dla jednego jej uczestnika i zajmowałby on wyższe miejsce w rankingu. Zależy także jak często byłby on aktualizowany. Jeśli już zakładasz taki temat- powinieneś dodać ankietę. Ja gram dla zabawy i takie rankingi średnio mnie kręcą Powstały już osiągnięcia, więc one mogą tworzyć jakąś rywalizację między graczami. Ja jest przeciw jeżeli chodzi o moje zdanie. Nie neguję całkowicie pomysłu, jednak myślę że powinni zajmować się innymi nowościami i pracować nad stabilnością tego co już jest.

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Chilout05 Zobacz posta
    Ranking odzwierciedlałby bogactwo danego gracza w ramach serweru, na którym gra.
    W jaki sposob chcesz mierzyc bogactwo ? Jako ilosc zgromadzonych surowcow ? Jesli tak to jaki sens ma ranking w ktorym pierwsze miejsce zajmuje ten ktory moze nie produkuje najwiecej, ale najmniej zuzywa ?

    Czysto teoretycznie najprostszy sposob zeby zajac w takim rankingu wysokie miejsce to odpalic automatyczna produkcje, zbuffowac sie i wylogowac, olewajac przygody i wszystko inne co powoduje konsumpcje tego co wyprodukujesz.

    __
    globalnych rankingow w tej grze nie ma wlasnie glownie dlatego, ze nie ma zadnej sensownej plaszczyzny na ktorej moznaby mierzyc przewage jednego gracza nad drugim.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    W jaki sposob chcesz mierzyc bogactwo ? Jako ilosc zgromadzonych surowcow ? Jesli tak to jaki sens ma ranking w ktorym pierwsze miejsce zajmuje ten ktory moze nie produkuje najwiecej, ale najmniej zuzywa ?

    Czysto teoretycznie najprostszy sposob zeby zajac w takim rankingu wysokie miejsce to odpalic automatyczna produkcje, zbuffowac sie i wylogowac, olewajac przygody i wszystko inne co powoduje konsumpcje tego co wyprodukujesz.

    __
    globalnych rankingow w tej grze nie ma wlasnie glownie dlatego, ze nie ma zadnej sensownej plaszczyzny na ktorej moznaby mierzyc przewage jednego gracza nad drugim.
    Wybacz sparkz, jednakże według mnie są sensowne płaszczyzny według których mozna by mierzyć i wartościować graczy. Wystarczy wyznaczyć mierniki i nadać im wagi, do tego miara na przykład punkty.
    Dziękuję za wyrażenie opinii.
    Pozdro Czilałt

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.