Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz by proponowany balans ekonomi wyspy wszedł razem z nowym systemem walki?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak bardzo dobrze zbalansowałoby to wyspę

    8 20.00%
  • Tak, ale potrzebne jest jeszcze kilka zmian

    8 20.00%
  • Nie, to co na serwerze testowym jest jest lepiej zbalansowane

    1 2.50%
  • Nie, chce by balans wyspy był na starych zasadach nawet z nowym systemem walki

    23 57.50%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Nowy system walki - balans ekonomiczny wyspy

  1. #1
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat

    Nowy system walki - balans ekonomiczny wyspy

    Od pojawienia się nowego systemu walki na serwerze testowym rozgorzała dyskusja na temat balansu ekonomicznego wyspy i budynków produkujących broń.

    BB pokazało nam co i w jak łatwy sposób można zmieniać, niestety w zdecydowanej większości zmiany te nie podobają się graczom.

    Zdecydowałem się więc zrobić balans ekonomiczny całej wyspy i wszystkich budynków od samego początku.

    Oto główne założenia/zmiany:

    - Zmiana odzyskiwanych materiałów z wyburzenia budynków przyjęto 30% kosztów budowy na danym levelu.
    - Zmniejszenie ilości potrzebnych budynków podstawowych, średnich i zaawansowanych (brak miejsca na wyspie) na potrzeby budowy budynków związanych z bronią.
    - Ułatwienie produkcji broni mistrzowskich, lekkie utrudnienie produkcji broni podstawowych
    - Z przygód w nagrodach (w zależności od trudności przygody) powinno wpadać:
    0,5k-2k granitu
    1k-4k drewno egzotyczne
    1k-4k saletra
    1,5k-6k ruda tytanu

    - Dodatkowo powinna zamiast broni wpadać ruda złota, ruda żelaza, ruda węgla i ruda miedzi

    - Poszukiwania złoża węgla skrócić do 2h u zwykłego geolog i do 1h u Wesołego geologa

    Dokładna rozpiska wszystkich budynków w pliku pdf do pobrania znajduje się tutaj



    Dodatkowo dla ułatwienia zamieszczam poniżej to co najbardziej większości nam się nie podobało czyli produkcja broni i wojska według tego co mamy na testowym i według proponowanych przeze mnie zmian.








    Ostatnio edytowane przez Vuirulent ; 02.10.2014 o 12:35

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    z kim ty kopać się chcesz ? Z osłem ...

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Moje zdanie jest takie żę BB i tak zrobi po swojemu co chce mając nasze zdanie głęboko.
    Co to zmieni, co to jest 20% skrócenie czasu.
    Ja nie rozumiem czegoś że przykładowo byka będę miał robić 2 dni, bo mi sie poprostu nie będzie chciało tyle czasu robić 1 przygodę.
    Przez prawie 3 lata nie było zmian jak chcieliśmy nagle teraz jakies systemy walk nowe, dodatkowe wyspy, pvp i to wszystko naraz.
    Czy to nie jest za dużo w takim czasie, gdzie pewnie będzie masa błędów bugów i banów za wykorzystywanie tych błędów.

  4. #4
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Artur chyba nie zrozumiałeś tego, ja nie skracam czasu o 20% bo to co zaproponowało BB jest śmieszne, dlatego sam poskracałem odpowiednio czasy tak aby dało się poustawiać budynki na wyspie pod Koszary, Magazyny prowiantu itp.
    Do tego pozmieniałem na tyle zapotrzebowania na surowce by produkcja broni mistrzowskiej była w miarę opłacalna i nie trwała wieki, sporo też zostało poustawiane w ten sposób by produkcja była odpowiednia odnośnie kopalń bo ilość złóż jak i rudy w złożu mamy ograniczoną.


    EDIT:

    Prosiłbym o wypowiadanie się odnośnie tych zmian a nie tylko klepanie w ankietę.
    Dla osób niezorientowanych jeśli pozostanie balans ekonomiczny taki jak teraz to na przygody typu Krawiec będzie się zbierało wojsko przez miesiąc, a Byk czy inne klepane do znudzenia teraz przygody to 2-3 dni na zbieranie wojska.
    Ostatnio edytowane przez Vuirulent ; 01.10.2014 o 21:13

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    14.05.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Nowa Ziemia
    przestaniemy robic przygody, przestaiemy grac, kasa przestanie plynac, ale jak te osiołki jak powiedział manolo się kapsną to mu juz będziemy radosnie u konkurencji jakiejs zapewne smigac zadowoleni.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Przeszukuje tematy i jakos nigdzie nie natrafiłem na odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: (a patrząc na obrazki powyżej może być nie po mojej myśli)

    Czy produkowane do tej pory rodzaje broni będą używane po zmianach systemu walki?

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tak.
    Nowe wojo będzie do PVP.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Tak.
    Nowe wojo będzie do PVP.
    Czyli stara broń do starych przygód a nowa broń do PVP. Dobrze rozumiem?

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dokładnie ale nowa broń ze starych rzeczy typu : rudy, wóngle i jakieś tam inne pierdoły.

    Nowa konnica sAKRAMENCKO DROGA.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    176
    Serwer
    Czarci Gaj
    Jeśli chodzi o czas wprowadzania zmian, to im więcej w jednym czasie tym lepiej. Wprowadzanie jednych zmian spowoduje wysyp poradników i wskazówek. KOlejna zmiana , znowu pociagnie za sobą kolejne bilanse i przeporadnikowanie sytuacji i opłacalności. Więc lepiej od razu sie przystosowywac do tego co ma byc a nie co chwile nowe i inne.
    Przebalansowanie, ma sens i jest potrzebne. zmieni się za dużo rzeczy i wymogów. zmiana balansu przyniesie wymierne korzysci.
    Najgorsze jest to, że wiekszosc osób jest przeciwna zmianom z tak błahych powodów jak obawa przed zmianami czy brak poradników i nie beda wiedziec co i jak zrobić.
    Jak sie tak zmian obawiają to chyba do końća życia będą z rodzicami na garnuszku mieszkać. jak niechcecie zmian to wróćcie do offlineowych części.

    jak można krytykować coś czego sie nie zna ? a na testowym tez jeszcze nie ma finalnych zmian bo cały czas się to rozwija. troche otwartosci umysłu ludzie i pamietajcie na co narzekacie.
    od długich miesiecy tłumy narzekają że nic sie w grze nie dzieje i nie zmienia a ajak sie zaczyna cos dziac to mohery zaczynają krzyczec ze nie chcą zmian. pewnie po to by jakby je odwołano by mogli znowu narzekać że nic sie nie dzieje i "miało być"

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.