Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Nowy system Walki – Poradniki

  1. #21
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    RedJul No właśnie po namyśle napisałam drugą możliwość z podziałem na generałów, myślę, że bardziej czytelną.

  2. #22
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez silu700 Zobacz posta
    W taki sposób długo się wątki ładują. Znacznie czytelniejszy jest sposób proponowany przez Redjula tj. podział na subfora z przygodami a tam odrębne poradniki ale przecież takie wygórowane wymagania nie w BlueByte...
    Jedno subforum
    A w nim przygody jako wątki.
    Angelkaxd
    Z reguły pierwszym kryterium szukania jest przygoda, potem rodzaj generała
    Czyli jeżeli nawet nie osobne subforum z przygodami to Twoja pierwsza wersja jest czytelniejsza (plus oczywiście moja poprawka)

  3. #23
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Wiem że jest to może trochę zawiłe ale uważam że jak już za coś się zabieramy to zróbmy to dobrze.
    Oto moja wizja:
    1) Wątek „Zbiór Poradników”
    - Ogólne informacji (opis generałów, wyjaśnienie skrótów, informacje o blokach, itd.
    - Lista przygód - każda nazwa/ikona przygody to link do osobnego tematu

    Byłby to wątek otwarty (ale regularnie czyszczony) gdzie gracze mogli by wrzucać swoje propozycje poradników, zgłaszać błędy lub ewentualne zmiany.

    2) Po jednym wątku do każdej przygody
    a) Pierwszy post:
    - Podstawowe informacje o przygodzie (lvl, poziom trudności, itd.)
    - Możliwy drop
    - Ewentualne porady na temat użycia gradu strzał, skrytobójcy i katapult
    - Lista poradników (przedstawienie w taki sposób ułatwia porówaninie)
    Nazwa (np. Major 270 według xxx)
    Potrzebne wojsko
    Straty
    Minimalna ilość i rodzaj generałów

    b) Kolejne post
    Mapa
    Ukryte w spojlerach poradniki (tak jak obecnie wygląda większość poradników, podział na strefy itd)

    Wątek zamknięty - edytowany przez moda, informacje z pierwszego wątku
    Ilość postów uzależnił bym od ilości poradników jeśli do danej przygody pojawi się duża ilość poradników to dla przejrzystości można je podzielić w grupy np. normalny drop/ szybki drop

    3) Temat ogólny „Dyskusje na temat przygód”
    Ogólny wątek gdzie każdy będzie mógł się podzielić swoimi spostrzeżeniami, uwagami, poradami na temat użycia strzałek (gdzie się opłaca) itd.

    Warto też moim zdaniem zrobić coś w kwestii map i poradników umieszczanych na mapach. Proponuje zrobić konkurs na forum na wygląd mapy - nagroda mogą być klejnoty za twórczość graczy. Można by wybrać mapę jednej przygody i nich każdy kto ma ochotę przedstawi swoją wizję (czy umieszczać na mapie składy obozu/ rodzaj i wygląd numeracji itd).

    Zaraz znowu ktoś się odezwie, że jest jeszcze sporo czasu, ale właśnie dla tego trzeba zrobić to teraz. Jeśli przygotujemy strukturę i mapy to przyśpieszy i ujednolici to poradniki a co najważniejsze zniknie problem ze stronami zewnętrznymi które usuwają/podmieniają zdjęcia - nie musze chyba przypominać co działo się z poradnikami Poznańczyka.

    Moje rozwiązanie jest prawdopodobniej bardziej złożone ale za to bardziej przejrzyste i przyśpieszy czas ładowania poradnika (grafiki mapy w jednym poście tylko do jednej przygody nie do wszystkich)

    Może i na początku będzie sporo pracy z głównym wątkiem ale przecież nie musisz tego robić sam Zakręcony - na pewno znajdziesz sporą liczbę osób do pomocy ze mną na czele.

  4. #24
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Androm3da: Termin wprowadzenia nie jest ustalony, ale mogą pojawiać się wkrótce pierwsze poradniki więc lepiej teraz ustalić wzór niż później na siłę zmieniać.
    Pomysł wyróżnienia już teraz twórców wydaje się ciekawy, dodatkowo uważam że głosowanie które poradniki powinny być wyróżnione można będzie przeprowadzać raz na kwartał (głosowanie np przez 7 dni).

    RedJul: Tak wiem i już coś zasugerowałem, ale obecnie trwają jakieś prace nad ujednoliceniem forów.
    Gdzieś tu chyba padł link z podobnym rozwiązaniem do takiego:
    Nazwa przygody
    Spoiler
    Nazwa gracza - lvl - generałowie (kolejność do ustalenia)
    Wówczas można wszystkie linki umieścić w jednym poście lub podzielić przygody wedle ilości osób/rodzaju przygody/wymaganego lvl.

    Angelkaxd, RedJul: O czymś takim myślałem i albo podzielić generałów na tematy albo na posty. Z tym że jednak trzeba tam gdzieś wcisnąć ten lvl.

    silo700: sam tekst długo się nie ładuje, problem jest jeśli ktoś wczytuje temat z poradnikami gdzie każda przygoda to osobny post ale i na to jest rozwiązanie: w adresie dopisujemy parametr "pp=1" , wymusza to wczytanie tylko jednego postu np. "http://forum.thesettlersonline.pl/threads/36430?p=163735&pp=1#post163735" to link tylko do Twojego postu.

    misiasia: Oczywiście że to ma być taki spis wszystkich poradników. Poradniki w takiej formie jak obecnie, ale przetestowane poradniki (zbiory) w takiej formie jak Poznańczyka i do tego można dodać temat z dyskusją żeby nie zaśmiecać głównego tematu.

    Menka2306: Napisałem na początku, że to nie dyskusja o słuszności czy wgl samym systemie ale o poradnikach. Post skasowany

    Boskicom: Podoba mi się opcja aby temat był otwarty i żeby było można w nim zgłaszać linki do swoich poradników które zawierałyby podstawowe informacje. Po dopisaniu post byłby kasowany. W kwestii narzucania wyglądu mapy czy rozpiski obozów to raczej nie przejdzie, każdy ma swój styl i właśnie niektórych lubi się bardziej za to jak przedstawiają swoje poradniki. Aaaa, no chyba że chodzi o ogólne zaznaczenie obozów ale i tu są rożne wersje, każdy ma swoje rozstawienie generałów do bloków.

    Pozdrawiam i dziękuję że aktywnie włączacie się w wątek.
    Mod Zakrecony

  5. #25
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Boskicom: Podoba mi się opcja aby temat był otwarty i żeby było można w nim zgłaszać linki do swoich poradników które zawierałyby podstawowe informacje. Po dopisaniu post byłby kasowany. W kwestii narzucania wyglądu mapy czy rozpiski obozów to raczej nie przejdzie, każdy ma swój styl i właśnie niektórych lubi się bardziej za to jak przedstawiają swoje poradniki. Aaaa, no chyba że chodzi o ogólne zaznaczenie obozów ale i tu są rożne wersje, każdy ma swoje rozstawienie generałów do bloków.
    Wiem że każdy robi po swojemu ale może pomogło by to w ujednoliceniu nazw obozów - tak jak powiedziałeś teraz każdy ma swoje.
    Chodzi mi o mapę z ponumerowanymi wszystkimi obozami (bez żadnych bloków), czymś trzeba zastąpić mapy Poznańczyka - na jego mapach opiera się większość poradników, dużo osób nie potrafi tworzyć własnych map tylko składy zmieniają. Było by to pomocne zwłaszcza na początku gdzie na pewno dużo bloków w poradnikach (jak w ogóle będą możliwe) nie będzie. A jak ktoś będzie tworzył własne mapy to można je umieszczać w samych poradnikach - mam na myśli że były by one widoczna dopiero po rozwinięciu spoilera)

    @edit
    nic nie stoi też na przeszkodzie by w późniejszym okresie zamienić te "podstawowych map" na mapy konkretnych graczy - mógł by być to jeden z sposobów na wyróżnienie konkretnego poradnika
    Napisałem o konkursie ponieważ jest to sporo pracy, nagroda i trochę rywalizacji na pewno zmotywowała by klika osób więcej do współpracy.
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 17.09.2014 o 00:17

  6. #26
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    MOD_Zakrecony: jeżeli termin wprowadzenia nowego systemu nie jest jeszcze znany, to po co w ogóle "zaśmiecać" forum nowymi poradnikami, przecież na razie jest to tylko zarys jak to ma wszystko wyglądać, zanim go wprowadzą mogą wiele rzeczy zmienić.
    Poza tym myślę, że osoby które decydują się robić takie poradniki, tzn wzorując się na tym co jest lub było na testowym, to dopiero je wrzucają na forum po aktualizacji, czyli po dodaniu ich do pełnej wersji gry, nie wcześniej.

    Co do wyglądu samych poradników, to wydaje mi się że najważniejsza jest prostota, bo biorąc pod uwagę różnorodność generałów, do tego premii, to okaże się że do jednej przygody powstanie 50 poradników.
    Myślę że powinny być 3 wątki poradników, 1wszy główny wątek dla osób dodających zbiory poradników (tylko dla generałów 200, 220, 250, 270 i MSW, beż żadnych kombinacji) , 2gi wątek dla osób dodających pojedyncze poradniki (tylko dla generałów 200, 220, 250, 270 i MSW, beż żadnych kombinacji) i 3 wątek ogólnie z kombinacjami jak i generałów tak i premii.

    Może dobrą opcją byłaby akceptacja moderatora przed publikacją zanim poradnik zostanie opublikowany, wtedy trafiał by w odpowiednie miejsce.

  7. #27
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    [COLOR="green"]
    Co do wyglądu samych poradników, to wydaje mi się że najważniejsza jest prostota, bo biorąc pod uwagę różnorodność generałów, do tego premii, to okaże się że do jednej przygody powstanie 50 poradników.
    Myślę że powinny być 3 wątki poradników, 1wszy główny wątek dla osób dodających zbiory poradników (tylko dla generałów 200, 220, 250, 270 i MSW, beż żadnych kombinacji) , 2gi wątek dla osób dodających pojedyncze poradniki (tylko dla generałów 200, 220, 250, 270 i MSW, beż żadnych kombinacji) i 3 wątek ogólnie z kombinacjami jak i generałów tak i premii.
    Takie rozwiązania zamiast wprowadzić porządek wprowadzi chaos, w całym tym projekcie chodzi żeby usprawnić dostępność poradników - tworzyć jeden zbiór, twoje rozwiązanie nie różni się niczym od tego co jest obecnie. Dużo osób nie klepie przygody według pojedynczego poradnika tylko wybiera składy z kilku - przy twoim rozwiązaniu znowu będzie trzeba mieć otwarte 3 strony.

  8. #28
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jeśli gracz korzysta z kilku poradników to chaos wprowadza sam sobie, przecież z czasem ktoś może połączyć kilka poradników w jeden i tym samym stworzyć jakiś standardowy, na ogół to gracze robiąc poradniki robią go po siebie, nie pod innych graczy, tym bardziej te kombinowane.
    Napisałem tylko jak ja to widzę, bo sądzę, że z nowym systemem walki pojawi się więcej poradników kombinowanych niż na konkretnego generała. Obecne poradniki pojawiały się wraz z kolejnymi generałami, nie sądzę żeby teraz ktoś z 50 lvl robił nowy poradnik tylko dla generała 200 czy 250 jeśli dostępne są już lepsze ich wersje, a biorąc pod uwagę "nowych" graczy na pewno takie poradniki by się przydały.
    Chodzi też o wyróżnienie osób które będą robiły zbiory poradników, bo jeśli ktoś ich wrzuci kilka/kilkanaście, to dlaczego ma trafić do jednego zbioru z innymi graczami. W przypadku 3 wątków było by widać z których poradników gracze korzystają najczęściej, a wtedy była by jakaś motywacja dla wstawiającego poradnik żeby stworzyć jak najlepszą jego wersję.
    Przecież można też stworzyć jeden główny zbiór poradników na głównej stronie jak jest teraz, w "Poradnikach i wskazówkach", a w nim każdą przygodę z osobna z jej odnośnikiem do poradnika, a w kolejnym głównym temacie "propozycje poradników" dodać te 3 wątki.

  9. #29
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jedno jest pewne - jeżeli nastąpi zmiana (a prędzej czy później nastąpi) to będzie wysyp nowych poradników.
    Dobrym pomysłem Zakręconego jest żeby od początku te poradniki z głową móc lokalizować.
    Tylko na moje chłopskie oko - cokolwiek my nie wymyślimy bez pomocy moderatora forum się nie obejdzie.
    Tylko, żeby nie skończyło się na tym, że będzie tak jak mod sobie wymyśli, warto posłuchać co gracze mają do powiedzenia.

  10. #30
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Boskicom: Myślę, że opcja tak ponumerowanych map ma pewien sens. Sam nie mam zdolności graficznych więc w ramach głosowania można by wyłonić kogoś kto chciałby takie mapy stworzyć.

    Androm3da: 1. Mogą zmienić wiele, albo wprowadzić małe korekty, np. przesunąć jakiś obóz jak to miało miejsce w strefie s3 na podstawowej mapie. Nie mówię że poradniki będą pojawiać się już teraz masowo, ale jeśli zostanie to ogłoszone już publicznie to liczba poradników masowo się zwiększy i do tego czasu dobrze by było już to ujednolicić.
    2. Jeśli mówimy o poradnikach bez bloków to takie zbiory dla generałów mogą powstać dość szybko na podstawie kalkulatorów (po ich aktualizacji).

    RedJul: Nie chcę niczego narzucać, dlatego właśnie powstał ten temat by zebrać opinie a następnie stworzyć tematy z ankietami gdzie wszyscy będą mogli wybrać z kilku opcji.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.