Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #41
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Poruszasz całkiem coś innego. Screeny z odnośnika pokazują miejsce, w którym można budować, powinieneś zadać supportowi raczej pytanie dlaczego tam się znajduje złoże mięsa i czy ono tam się powinno znajdować.
    Druga sprawa niedługo dojdę do sektora 9, więc zweryfikujesz sam to złoże ;-)
    W miejscu gdzie mam lodowe nie można budować a jednak zbudowałem...
    Cud!! No po prostu cud!!!

  2. #42
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Widzę że skupiłeś się na ocenie z czym mam problem a z czym nie... podpowiem abyś najpierw zajął się swoim ogródkiem...


    Mógłbym poprosić o wersję zdania bardziej po polsku?

    A motyw niewiernego Tomasza przerabiany był już ponad 2k lat temu...
    Ale proszę, włóż palec...



    ten na czerwono budynek wykreśliłem bo stoi połowicznie na obszarze który opisywałem.
    Tak czy siak do optimum nawet się nie zbliżyłeś...
    Obcy 10 nie do końca rozumiem, dlaczego magazyn obudowujesz rezydencjami. Moim zdaniem szkoda strefy s1 na dzielnice mieszkalną (jest to dość nietypowe rozwiązanie). Fajnie by było, żebyś wkleił inne obrazki swojej wyspy, gdzie masz budynki produkcyjne i pokazał jak rozwiązałeś gospodarkę, jak zaplanowałeś łańcuchy produkcji. Nie do końca rozumiem z Twojej wypowiedzi, co dla Ciebie oznacza optimum jeśli chodzi o rozwój wyspy.

  3. #43
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Warszawa2012 Zobacz posta
    Obcy 10 nie do końca rozumiem, dlaczego magazyn obudowujesz rezydencjami.(...)
    Obcy nie mów, niech sami dojdą
    Warszawa2012 spytaj się Idho, on od wczoraj nad tym myśli,może już doszedł

  4. #44
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Obcy nie mów, niech sami dojdą
    Warszawa2012 spytaj się Idho, on od wczoraj nad tym myśli,może już doszedł
    Ale ten zrzut ekranu został wstawiony przez Obcego, zakładam że z jego wyspy, więc pytanie jak najbardziej było dobrze zaadresowane. Jak będę mieć pytanie do Idho, to to wyraźnie zaznaczę

  5. #45
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Odnośnie magazynu nie odpowiem jak i innych sektorów nie będę wklejał bo nie mam takiej potrzeby - ten screen co wkleiłem był jedynie jako dowód dla Idho że wstawił kwiatki tam gdzie mógł wstawić budynki - choć twierdził że już nic się nie zmieści, na pozostałe pytania w tym wątku już chyba pisałem, ale w skrócie:
    - ilość miejsca na wyspie jest ograniczona jak i ilość patentów (mam wykorzystane wszystkie) a więc : optimum dla mnie to ustawienie jak największej ilości budynków na wyspie (wówczas po wykorzystaniu wszystkich patentów można napompować populacje a jak ktoś woli to pojemność magazynów do granic możliwości ), a to że pierwsze zrobiłem jak najlepiej umiałem, to zostało mi bardzo dużo wolnego miejsca, na tyle że całe s1 jest w lodowych - jak i pół innego sektora.
    Oczywiście później jak ustawiam budynki to kolejnym kryterium są czasy o których to prawi ten wątek. Ale to wydaje mi się dość oczywiste a do tego wałkowane w wielu "poradnikach" już x razy.
    Moje ustawienie jest bardzo stare i z racji braku motywacji do zmian zarówno epickie jak i kilka innych nowych budynków dostawiałem na "dokładkę".
    A może kiedyś, jak zmian i nowych budynków będzie wystarczająco dużo to przebuduję sobie wyspę jeszcze raz W końcu burzenie skał może kiedyś wprowadzą

    Maksymalne wykorzystanie powierzchni prowadzi czasem do mocnego zaburzenia estetycznego na co też niektórzy zwracają uwagę (bo np słabo wygląda młyn wodny doklejany do innych budynków gdy akurat zostanie 2x3 miejsca)... A wówczas można już prowadzić niekończącą się polemikę jak lepiej i według mnie "jak lepiej" nie da się jednoznacznie określić... natomiast umiejscowienie jak największej ilości budynków na wyspie jest już bardziej jednoznaczne choć też pozostają kwestie typu, dla przykładu : miejsce 2x6 - postawić 2 młyny wodne 2x3 czy 3 budynki 2x2 - co lepiej dla danego miejsca na wyspie... itd itp...
    Ostatnio edytowane przez Obcy10 ; 13.09.2014 o 20:50

  6. #46
    Osadnik
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    176
    Serwer
    Czarci Gaj
    z jednej strony kłócicie się o nic, wyzywacie i czepiacie, bez żadnej konstruktywności.
    z drugiej strony, było tyle różnych poradników optymalizacji, każdy sie różniący od innych, że z logiczno-matematycznego aspektu, tylko jeden moze miec racje, inni się myla.
    z praktycznej strony zaś, nie kazdy ma taka sama gospodarke, wiec wyluzujcie.
    jeden chce wiecej zboża, inny nie produkuje uzbrojenia innego nież konie, miecze braz i łuki, jeszcze inny naparza non stop na przygodach i przemielic musi doładowania złota, jeszcze inny sadzi kopalnie złota non stop i je eksploatuje. kolejny sobie produkcje monet odpuscił bo sie trzeba napocić i naprodukować mnóstwo, pilnowć buffów itp a łatwiej i szybciej jest zrobić przygode i sprzedać dropa i jesgt sie zarobionym.
    ktoś porzebuje wedliny na słanie poszukiwaczy po przygody, inny dość tej wedliny ma z przygód a trzeci wcale nie robi przygod tylko po skarby śle.
    jedni maja po 15 odkrywców inni po 3.

    NIE MA OPTYMALNEJ i UNIWERSALNEJ zabudowy. wszystko zależne od zbyt wielu czynników. niektorzy kupują klejnoty i ida na latwizne, inni je ciułają na kopalnie klejnotów albo niewyczerpalną miedzi.

    ta sama rzecz nie zawsze jest optymalna dla każdego.
    mam 50 poziom od dwoch lat prawie, setke patentow niewykupionych jeszcze i mnóstwo miejsca na wyspie, gospodarke zoptymalizowana na tyle że zasadzniczo aby szło wszystko sprawnie, to trzeba mi 3 koszyki irmy i niczego nie brakuje. ja za optymalne uwazam zebym nie musiał z zegarkiem biegać do komputera bo sie premie skonczyly i runie cały system bez premii. wojska mam tyle ze mi nie brakuje. produkcje mam taka ze niczego nie musze kupować bo wszsytko mi sie samo robi. sa rzeczy gdzie mi bardziej zależy i sobie dopracowałem a sa takie gdzie mi sie nie śpieszy, wrecz wole jak sie wolniej robia, to i budynek dalej stoi.

    robienie czegoś w plastry miodu ? to tez lekka fikcja. ktos kiedys udowadniał ze dzieki temu mozna miec wszezie swietne czasy. tylko sa pewne granice. wielokrotnie jest tak, ze robiac mniej magazynow, z wiekszymi dystansami, masz mniejsze czasy ale miejsce z pod magazynow ktorych sie nie robi wtedy az tak duzo, wykorzystac mozna pod produkcje i dzieki temu, majac gorsze czasy i tak ma sie lepsza produkcje :P

    jak ktos gra 2 godziny dziennie, to na co mu 15k populacji ? w zyciu nie zużyje nawet połowy.
    jak ktoś gra 15 godzin dziennie, na co mu 15k populacji ? zużywa i wybija wojsko na bieżąco

    jak ktoś gra aby mieć ładnie, poukładane budynki, to co go obchodzi kilka sekund w ta czy w tamta.
    tak można by godzinami wymieniać i na każdy niemalże argument znajda sie inne kontr argumenty.

    BUGI ?? no dobra, sa miejsa gdzie normalnie sie nie da postawić czegoś. ale czy BB określiło że w tym i w tamtym miejscu nie można stawiać bo to bug ?
    nie
    czy BB poprawiło te miejsca ?
    o ile wiem to w wiekszosci nie. a to taki problem zeby sobie z jakims bledem nie poradzic przez 2 lata ?
    poza tym, nie mam jako gracz obowiazku czytania forum zeby sie o bugach od graczy dowiadywac. niektore z tych miejsc sam PRZYPADKIEM odkrylem. tak sie sklada ze zrobienie czegos naumyslnie, wiedzac ze to blad, to moze to i narusza regulamin, ale kto udowodni że zrobil to celowo ? wiekszosc tych miejsc w pewnych okolicznosciach sie pojawia. ot co. jak mi sie pojawilo miejsce gdzie moge postawic budynek, to dlaczego z niego nie skorzystac ?bo co , bo wczesniej go nie bylo ? skad mam wiedziec ze to nie efekt mojej zabudowy czy ostatniej aktualizacji.
    tak bylo na przykład z terenem miedzy kopalniami miedzi w s2. samo mi sie kiedys pokazało i stwierdziłem że rewelacja, swietna rzecz. w miejsce gdzie wchodziły max dwa budynki, da sie na luzie postawić 3. i co to jest , jechanie na bugu ? samo sie pokazało. nikt mi nie mówił że nie wolno, nic nie kombinowalem.

    Idaho, maja ludzie racje co do Twojego chwalenia sie. masz mnóstwo miejsc gdzie z optymalnoscia sie bardzo mijasz. zwlaszcza jesli chodzi o rozstawienie budynkow. tyle ozdob zajmuje Ci miejsca ktore da sie praktycznie wykorzystac, że spokojnie wiecej by sie dało postawic. ale to Twoje pogranicze miedzy praktucznoscia a ozdobami.

    Pomijam fakt że co chwile wchodza nowe budynki a ostatnio nawet kolejne poziomy do budynkow, że takie poradniki maja swoje podparcie zazwyczaj tylko przez jakis czas. ZWŁASZCZA dla osób ktore maja pełna i zawalona wyspe.

    screen z S2, dla zobrazowania. taka dostepnosc to nie jest kwestia wycinania krzakow, stawiania kamieni czy innych zawiłych procesów. zwyczajne wyeksploatowane złoża, znalezione nowe, powoduja ze przy niektorych ustawieniach złóż miedzi, pojawia sie dodatkowe pole miedzy srodkową a prawą kopalnią.


  7. #47
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak się S2 jeszcze popieści, to się więcej w nim zmieści:


    To samo w s1:


    s4:


    I wielu innych miejscach!!!
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 28.09.2014 o 16:22
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  8. #48
    Osadnik Awatar DJPietka
    Dołączył
    10.09.2012
    Posty
    117
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    Jak się S2 jeszcze popieści, to się więcej w nim zmieści
    Niezle to wypiesciles, ja jakos nie umie tak wciskac budynkow, teorie znam ale w praktyce juz gorzej
    Gildia - Easy Rider - zaprasza wszystkich graczy! Gildia bez ciśnienia. (regulamin dostępny w okienku gildii)... Kontakt: Szept, PW... Kolonia/Realm 4

  9. #49
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat
    Witam wszystkich )
    W zasadzie nie wypowiadam się na forum ale chętnie je czytam. Tak jak wszyscy tutaj również jestem szczęśliwa posiadaczką wyspy, którą obstawiam budynkami, polami, ozdobami... Wcale nie twierdzę , iż jest najpiękniejsza, ale mi się podoba. Każdy ma prawo do własnego gustu. Oczywiście moja wyspa nie od razu była taka jak obecnie. Wielokrotnie ją przebudowywałam i chyba właśnie nanoszenie nowych zmian sprawia, że cała ta gra nadal jest atrakcyjna. Wiem , że aktualny wygląd wyspy wcale nie jest ostateczny , bo już mam kolejne pomysły jak ją przebudować. Kieruję się również różnymi aspektami : ekonomia, rentowność budynków produkcyjnych, estetyka i to co najważniejsze- zostawiam sobie duży margines na wprowadzanie kolejnych zmian. Co za tym idzie moja wyspa nigdy nie była ani nie jest całkowicie obstawiona budynkami. Nigdy też nie wykorzystałam wszystkich patentów budowlanych. Prawdą jest też to , że kilka razy wydałam złotówki na kupno klejnotów, ale nigdy nie było to zbyt przesadne. Po za tym Twórcy tej gry też muszą zarabiać by chcieli inwestować i nowelizować dla nas rozrywkę w postaci gry.
    Jeśli kogoś intersuje moja wyspa i chce z niej czerpać inspirację to zapraszam. Znajduje się na serwerze Nowy Świat

  10. #50
    VonBoden
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Obcy nie mów, niech sami dojdą
    Warszawa2012 spytaj się Idho, on od wczoraj nad tym myśli,może już doszedł
    Tępy jestem, ale z okazji eventu zakumałem. A przynajmniej jedno zastosowanie....

Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.