Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #51
    Osadnik
    Dołączył
    27.10.2012
    Posty
    71
    Serwer
    Słoneczny Gród
    anael6669: jak popieścisz jeszcze i jeszcze więcej zmieścisz

  2. #52
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.02.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kiedy mozna sie spodziewac reszty poradnika?

  3. #53
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    szkoda że nie ma reszty poradnika

  4. #54
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Czarci Gaj
    trolle zabiły temat

  5. #55
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.01.2013
    Posty
    16
    Serwer
    Kolonia
    Według mnie ten poradnik jest lepszy: http://forum.thesettlersonline.pl/th...rki-by-Althair

  6. #56
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez ChonikWader Zobacz posta
    Kiedy mozna sie spodziewac reszty poradnika?
    Zaktualizowałem poradnik o 2 sektory oraz kilka porad.

    Życzę miłej lektury ;-)

  7. #57
    Osadnik Awatar inmydefence
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    odp na pytania.

    1) Otrzymałem w gildii pytanie, co lepiej wybrać 2x Pływający dom czy 1x Szkółkę Wiejską.
    Oczywiście, że szkółkę wiejską. Gdy wybudujemy ją i ulepszymy na poziom 5, po roku pracy zaoszczędzimy na osadnikach ~550k chleba. Oczywiście nie biorę pod uwagę premii na szkółkę oraz pomysłu BB gdzie mieli zmniejszyć czas produkcji osadników z 120min na 90min. Pływający dom nic nie produkuje, więc nic na nim nie zyskamy. Przy swojej zabudowanej wyspie mam ponad 17k populacji, nawet jakbym posiadał zamiast lodowych zwykłe rezydencje, populacja utrzymała się na poziomie 8k-9k, a jest to wystarczające.
    No nareszcie dalsza część poradnika, już nie mogłam się doczekać ^^
    ufff.. teraz utwierdziłam się w tym, że dobrze zrobiłam wybierając szkółkę z kalendarza.

    Idho, dziękuję za aktualizację, dobra robota! ;-)
    Ostatnio edytowane przez inmydefence ; 10.01.2015 o 21:11
    Most people in the world don’t really use their brains to think.
    And people who don’t think are the ones who don’t listen to others...

  8. #58
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Poradnik ciekawy i rzeczowy, ale o ile wspominasz o takich nowościach kije i marchewki czy taniość koni i węgla, to zapominasz o tym, że ustawianie zwykłych magazynów i silosów jest nieopłacalne mimo iż mają lepsze czasy, chociażby dlatego, że z handlu można zarobić dziennie kilkakrotnie więcej niż z całej produkcji wyspy, nie porównując już zysków do przestawienia budynku o 6 sekund
    Kolejna sprawa to zwykłe silosy których podniesienie jest trzykrotnie droższe od ulepszonych i zajmują dużo więcej miejsca w efekcie posiadając 65 gospodarstw musiałbym postawić 65 silosów zamiast 22 ulepszonych (43 dodatkowe miejsca produkcyjne). To wszystko sprawia, że Twoje ustawienie o ile jest optymalne o tyle jest nieopłacalne bo stawiając zwykłe silosy i magazyny tracimy niepotrzebnie znacznie więcej surowców niż jesteśmy w stanie zyskać, można jeszcze wymienić kolejny aspekt czyli zapasy przy 3-krotnie większych magazynach 3-krotnie rzadziej się przelewają i łatwiej jest również pilnować ujemnych produkcji (chyba, że ktoś nie planuje nigdy stawiać ulepszonych silosów i magazynów ale to tak jakby planował skończyć grę).

    Reasumując poradnik dobry dla graczy którzy skończyli grę rok temu gdy nie było ulepszonych budynków.

  9. #59
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez browar69 Zobacz posta
    Poradnik ciekawy i rzeczowy, ale o ile wspominasz o takich nowościach kije i marchewki czy taniość koni i węgla, to zapominasz o tym, że ustawianie zwykłych magazynów i silosów jest nieopłacalne mimo iż mają lepsze czasy, chociażby dlatego, że z handlu można zarobić dziennie kilkakrotnie więcej niż z całej produkcji wyspy, nie porównując już zysków do przestawienia budynku o 6 sekund
    Kolejna sprawa to zwykłe silosy których podniesienie jest trzykrotnie droższe od ulepszonych i zajmują dużo więcej miejsca w efekcie posiadając 65 gospodarstw musiałbym postawić 65 silosów zamiast 22 ulepszonych (43 dodatkowe miejsca produkcyjne). To wszystko sprawia, że Twoje ustawienie o ile jest optymalne o tyle jest nieopłacalne bo stawiając zwykłe silosy i magazyny tracimy niepotrzebnie znacznie więcej surowców niż jesteśmy w stanie zyskać, można jeszcze wymienić kolejny aspekt czyli zapasy przy 3-krotnie większych magazynach 3-krotnie rzadziej się przelewają i łatwiej jest również pilnować ujemnych produkcji (chyba, że ktoś nie planuje nigdy stawiać ulepszonych silosów i magazynów ale to tak jakby planował skończyć grę).

    Reasumując poradnik dobry dla graczy którzy skończyli grę rok temu gdy nie było ulepszonych budynków.
    Jeżeli pisałbym o opłacalności handlu, byłby to poradnik właśnie dotyczący handlu. Nie rozumiem czemu masz poruszać opłacalność handlu względem samej produkcji, jeżeli poradnik dotyczy zagospodarowania przestrzennego. Opłacalność linii produkcyjnych poruszam ze względu na to czy warto produkować na handel, na swoje potrzeby, czy w ogóle produkcja jest nieopłacalna, ale tylko dlatego, żeby uniknąć pomyłek takiego typu gdzie ktoś wybuduje 20 kamieniarzy marmuru lub kilka stajni bo chce czymś handlować.

    Jak w ogóle można porównywać silos do zwykłego magazynu??
    Rozumiesz że silos, ulepszony silos i młyn wodny spełnia inne zadanie niż zwykły magazyn czy ulepszony magazyn. Oszczędzają nasz czas, nie wiem jak wyceniasz swój czas ale sporo graczy narzeka, że musi codziennie budować pola czy stawiać studnie, właśnie dzięki tym budynkom oszczędzasz swój czas na taką procedurę.
    Zwykły magazyn czy ulepszony magazyn nic ci nie oszczędzają, jedyna między nimi różnica to że możesz odzyskać patent. Przykro mi ale to że będziesz mieć 1kk miejsca magazynowego zamiast 300k, nie sprawi, że będziesz lepiej handlował. Zawsze będę obstawiał, że ulepszone magazyny jedynie warto budować wtedy, jak już nie potrafimy ani zoptymalizować wyspy, ani nie mamy patentów, a mamy sporo wolnego miejsca.

    Ja widzę po sobie i po osobach co przeszły na ulepszone magazyny jeden wielki minus ulepszonych magazynów. Jak ja mam 480 budynków produkcyjnych (17,1k populacji), a osoba co przy mniejszej populacji ma 300 budynków produkcyjnych i tak samo zapełnioną wyspę. Jest to znacząca strata, oczywiście jak ktoś ma sporo miejsca na wyspie, wszystkie budynki, które mógł wymienić na takie bez patentu wymienił, i nie ma skąd brać następnych patentów wtedy warto wymienić zwykły magazyn na ulepszony.


    Chce cie wyprowadzić także z błędu, podniesienie na 5 poziom silosu jest taki sam jak ulepszonego silosu. Owszem wydajność ulepszonego silosu jest trzykrotnie większa co nie zmienia faktu że ulepszony silos kosztuje w okolicach 180k-210k monet, gdzie zwykły silos 30k monet. Ostatecznie logicznym wyborem jest silos.
    Dobrze, że też zwróciłeś uwagę na to, że dzięki ulepszonym silosom, można zwolnić miejsce, jak spojrzysz na moją wyspę, używam nadal silosów, w sumie mam je prawie od początku, ale mam też i ulepszone silosy w gwieździe, zastanawiałem się czy nie zwolnić sobie miejsca, ale doszedłem do innego wniosku. Zwróć uwagę na burzenie skał i na dodatkowe wyspy, zaoferują nam jakieś 260-280 wolnego miejsca, ja obecnie mam 30 wolnych patentów z 360, nawet jakbym pozmieniał kilka rzeczy odzyskam maksymalnie do 100 patentów, może 120 .. a co z pozostałym wolnym obszarem... populacja.. bez sensu 40k populacji mijało by się z celem, czy może produkcja mięsa, wody lub rybek ... też wg. mnie bez sensu.
    Dlatego wg. mnie jak ktoś wie , że zatrzyma się na 290-320 patentach, używa zwykłych magazynów, może inwestować śmiało w zwykłe silosy bo wszystko zmieści.
    Ogólnie odradzam przed zmianami jakie ma BB wprowadzać wymianę zwykłych silosów na ulepszone. Dodatkowo szybciej pozyskamy zwykłe silosy niż ulepszone, a one i tak nie stracą tak na wartości, więc zawsze można w późniejszym terminie je sprzedać.

    Co do twojego tak zwanego przelewania, ja osobiście nie mam takiego problemu, półprodukty typu mięso, mąka, zboże, etc. mam lekki plus. Co do innych, które wykorzystuje typu ryby czy węgiel owszem, ale to jak naprawdę chcesz takie rzeczy magazynować to możesz śmiało wysłać ofertę do znajomego aby odrzucił. Jeżeli nie masz znajomych to rozdać w gildii lub wystawić na handlu, na prawdę nie rozumiem potrzeby chomikowania jednych z najtańszych surowców, bo na pewno nie przelewa ci się granit, monety, ruda tytanu ... etc.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 11.01.2015 o 16:25

  10. #60
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    odp na pytania.

    1) Otrzymałem w gildii pytanie, co lepiej wybrać 2x Pływający dom czy 1x Szkółkę Wiejską.
    Oczywiście, że szkółkę wiejską. Gdy wybudujemy ją i ulepszymy na poziom 5, po roku pracy zaoszczędzimy na osadnikach ~550k chleba. Oczywiście nie biorę pod uwagę premii na szkółkę oraz pomysłu BB gdzie mieli zmniejszyć czas produkcji osadników z 120min na 90min. Pływający dom nic nie produkuje, więc nic na nim nie zyskamy. Przy swojej zabudowanej wyspie mam ponad 17k populacji, nawet jakbym posiadał zamiast lodowych zwykłe rezydencje, populacja utrzymała się na poziomie 8k-9k, a jest to wystarczające.
    Może i się czepiam, ale myślę że odpowiedz jest mało uzasadniona. Może i zaoszczędzimy na osadnikach ~550k chleba, ale czy to aż tak wiele patrząc na jego cenę na handlu (100k po 2.5k monet) ?
    Pływający dom nic nie produkuje, ale nie można pisać że dzięki niemu nic nie zyskamy, bo raz, zyskamy większą populację, a dwa, zyskamy dwie budowle, nie jedną.
    Trzeba też patrzeć na to (choć mało jest to prawdopodobne, ale dla samej zasady), że być może kiedyś będzie można handlować szkółką wiejską i pływającymi rezydencjami, więc na czym zyskamy o ile będziemy chcieli sprzedać te budynki ? sprzedając jeden budynek czy dwa ?

    Teraz kwestia populacji.
    Piszesz o oszczędnościach czy zyskach, ale wymieniłeś jednak większość zwykłych rezydencji na lodowe, masz ponad 17k populacji, to jest kilkadziesiąt budynków, przecież one nic nie produkują, więc cytując Ciebie: nic na nich nie zyskujesz ?
    Teraz paradoks, jeżeli Twoim zdaniem populacja na poziomie 8-9k osadników jest wystarczająca, to dlaczego jej nie zmniejszysz z ponad 17k do tych 8-9k sprzedając lodowe rezydencje ? sporo surowców za lodowe i sporo wolnego miejsca pod nowe budynki produkcyjne, przecież to czysty zysk i oszczędność.

    Myślę, że jeśli chce się coś doradzać innym, to trzeba samemu się tego trzymać.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.