Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #81
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Kolonia
    Szkoda, że autor nie naniósł siatki by móc lepiej widzieć wszystko.

  2. #82
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    A więc...nie przeprowadzałem żadnej ankiety, ale jak widzę nie pomyliłem się skoro nawet ty niczego (jeszcze) nie wyburzyłeś w związku z wejściem w posiadanie nowej szkółki. .....
    Sporo osób uważa mnie za najbardziej doświadczonego gracza TSO, ale ty jako pierwszy uważasz moje poczynania za mantrę, dla społeczeństwa TSO ,bardzo mnie to cieszy, ale powód dlaczego nie wyburzyłem części produkcji chleba jest bardzo prozaiczny, otóż nie lubię dokładać sobie roboty, i wolę poczekać na burzenie skał, i zastosowanie nowego układu siatki (wpadłem na coś ciekawszego niż hex ;-))

    Wracając do tematu.

    Chyba się zgodzisz ze mną, że szkółka wiejska zarabia dla nas ciągle, jedyny warunek, który trzeba mieć spełniony to nie mieć wyczerpanego limitu populacji. W przypadku gdzie pływająca rezydencja dostarcza nam tyle ile jakbyśmy oszczędzili na zakupie rezydencji czyli jest to wartość stała, uzależniona od tego kiedy ostatni raz rozbudowaliśmy populacje o rezydencję, dla mnie przykładowo wynosi 200 monet, bo za tyle kupowałem rezydencję, które obecnie wysprzedaje za 7k monet (dla osoby co dzisiaj kupiła rezydencję będzie to wartość właśnie 7k monet).
    Oczywiście wysuniesz argument, że pływająca nie zabiera miejsca, oczywiście zabiera miejsce, na wodzie, zwróć uwagę, że masz bardzo ograniczone miejsce, masz mniej wolnego miejsca na lądzie, jakby nie patrzeć, ja obecnie mam 14 Pływających rezydencji , jak ktoś wybierał pływające, ma zapewne 18, dojdą z wydarzenia +3, następnie +2 znowu z kalendarza i w 2015 będziesz mieć 23, a na wodzie masz z ~30 miejsca.
    Z tego co BB deklaruje jedynym problemem jaki napotkamy w przyszłości będzie limit patentowy, a nie z miejscem. Dla mnie ważniejsze jednak jest to, że obecnie mamy budynki, które są bardziej optymalne od rezydencji, nie ważne czy normalnej czy pływającej. Oczywiście każdy postawi pływającą rezydencję ze względu, na to, że zabiera miejsce wyłącznie na wodzie, aczkolwiek jeżeli BB kiedykolwiek wprowadzi budynek produkcyjny, który będzie to miejsce wykorzystywał z dnia na dzień takie budynki zostaną bezużyteczne. To zagrożenie nie występuje przy szkółkach wiejskich, dodatkowo czym dłużej taka szkółka pracuje, tym więcej na siebie zarobi, oczywiście dla doświadczonego gracza jakim jestem, wystarczy że szkółka zarobi 500 monet i jestem już na plusie, w przypadku osoby co zaczęła grać od świąt przykładowo wydanie tych 5k monet (za tyle sprzedawałem rezydencję wtedy 2,5k monet za sztukę) może być kłopotliwa, gdzie przykładowo pozyskanie chleba obecnie to groszowa sprawa. Sam sprzedaje je prawie za przysłowiową rybkę. Niektóre rzeczy przed ostatnimi zmianami skupowałem za 3 razy mniej chleba niż obecnie.
    Ostatnio edytowane przez BB_Inaoch ; 13.02.2015 o 19:21 Powód: usunięcie zbędnego formatowania.

  3. #83
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia


    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Sporo osób uważa mnie za najbardziej doświadczonego gracza TSO, (...)
    Po tym zdaniu stwierdziłem, że musisz mieć liczną rodzinę i to grającą w Settlersów
    Twoje ego jest większe niż Kim Dzong Una
    I zajrzyj do słownika co oznacza słowo mantra

  4. #84
    Osadnik
    Dołączył
    30.08.2013
    Posty
    112
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W końcu zebrałem chęci i postanowiłem szybko przejrzeć o co chodzi i... No cóż, nic ciekawego.
    Sugerując się moim rozkładem budynków i strategią ustawiania magazynów
    Poza screenshot'ami to tutaj nic nie jest twojego. Poradnik z takim samym układem magazynów powstał 17.01.2012, czyli zanim zacząłeś grać. Powstał przy współpracy Sagesmurf'a oraz Kess'a. Wystarczy wpisać w google "efficient building placement".
    Nie ośmieszaj się i nie mów że odkryłeś Amerykę. Pomijam już że włożyłeś w ten poradnik nieporównywalnie mniej pracy.

    Zgaduj zgadula co było pierwsze, jajko czy kura?



    (obrazek z tego samego tematu)

    P.S. - nie możesz być "uważany" za najbardziej doświadczonego gracza. Albo nim jesteś albo nie, a po spojrzeniu na datę dołączenia od razu widać że tak nie jest.

    Jak dla mnie to temat do wywalenia, chociażby z tego powodu że "autor" przywłaszcza sobie efekty czyjejś pracy (wszyscy wiemy jak to się nazywa).

  5. #85
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez MortalWombat988 Zobacz posta
    ...współpracy Sagesmurf'a oraz Kess'a. Wystarczy wpisać w google "efficient building placement".....
    Genialne. Dzięki udowodniłeś mi, że jeden z układów który stworzyłem, musiało aż dwóch gości nad nim myśleć, a trzeci robił screeny. To dobrze, że umieściłem poradnik bo Polacy nie lubią ze sobą współpracować, i jakby ktoś takich screenów nie wrzucił to jeszcze by nie wiedzieli o tym. Niedługo ten poradnik będzie skończony, a wiem że nie możesz się doczekać.

    Czekamy na pozostałe screeny, gdzie ludzie kopiowali moją robotę i nie musisz mi dziękować że polska wersja językowa ma takiego dobrego gracza że stworzyła poradnik na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Cyferka ; 18.02.2015 o 09:01 Powód: usunięcie zbędnego formatowania.

  6. #86
    Osadnik
    Dołączył
    30.08.2013
    Posty
    112
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czekamy na pozostałe screeny, gdzie ludzie kopiowali moją robotę
    Kopiowali "twoją" robotę zanim jeszcze zacząłeś grać? :P

    Nie zamierzam tworzyć tutaj całego albumu ze zdjęciami, wystarczy użyć google. Każdy sektor to zwykłe kopiuj/wklej.

    EDIT
    musiało aż dwóch gości nad nim myśleć
    Już nie bądź taki mądry, bo stworzyli o wiele lepszy poradnik niż twój.
    Ostatnio edytowane przez MortalWombat988 ; 17.02.2015 o 15:08

  7. #87
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez MortalWombat988 Zobacz posta

    Nie zamierzam tworzyć tutaj całego albumu ze zdjęciami
    rozumiem, ze taka ilość moich screenów przytłoczyła ciebie, z chęcią możesz kopiować, niedługo następne screeny wrzucę.


    Cytat Zamieszczone przez MortalWombat988 Zobacz posta
    Już nie bądź taki mądry
    Dziękuje. To prawda że pomimo mój poradnik nie jest zakończony, lepszego w tej tematyce się nie znajdzie, z taka ilością przykładów.

  8. #88
    Osadnik
    Dołączył
    30.08.2013
    Posty
    112
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak to mówią sarkazm jest bronią ludzi zdesperowanych i bez argumentów (okazuje się też że i niezbyt oryginalnych złodziei).

  9. #89
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez MortalWombat988 Zobacz posta
    Jak to mówią sarkazm jest bronią ludzi zdesperowanych i bez argumentów (okazuje się też że i niezbyt oryginalnych złodziei).
    Ja nie widzę żadnego sarkazmu, tylko jeden wielki żart przy którym się nieziemsko uśmiałem.

    Był pewien typ, który nie mógł przeżyć, że ktoś zrobił coś bezinteresownie. Wiec zaczął innym wmawiać, na pewno skopiował. Gdy to nie podziałało zaczął obrażać, na pewno ukradł. Tylko w tym fakt, że ta osoba nadal się uśmiecha.

    Przykro mi, ale mam już długi staż, i nie z jednym trollem miałem tutaj do czynienia. Nie muszę udowadniać, że to moja praca. Naprawdę nie spadnie mi korona, jak ty nie uwierzysz w to, baaa nawet ja nie oczekuje, że będziesz zachwalał.
    Widzisz nawet z samego faktu że wyzywasz mnie od złodziei śmiać mi się chce, bo twoje oskarżenia są bezpodstawne, i oczyma wyobraźni widzę jak tupiesz tymi krótkimi nóżkami z tego faktu, że nie udało ci się mnie sprowokować ;-)

    Dziękuje poprawiłeś mi humor, aż mi się przypomniała pewna scena z takiego komiksu. Zainteresowanym mogę podesłać linka na pw ;-)
    Ostatnio edytowane przez MOD_Cyferka ; 18.02.2015 o 09:02 Powód: usunięcie zbędnego formatowania.

  10. #90
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Przykro mi, ale mam już długi staż, i nie z jednym trollem miałem tutaj do czynienia.
    Przesadziłeś i to nie 5 nie 10 raz i to bardzo utrudnia czytanie, a chyba nie piszesz sam dla siebie? Przecież ty Idho trolujesz własny temat i robisz to specjalnie, bo o głupotę ciebie nie posądzam.
    Jesteś nadpobudliwy, zarozumiały, ale nie głupi-wręcz przeciwne nawet jak myślę, choć mogę się mylić
    Zrobiłeś ładny poradnik i pal sześć te bzdurki jakie dopisujesz by uzasadnić akurat taki powód jego opublikowania - bo chyba tamte podziwiajace ciebie osoby, zakładajace specjalnie konta nie łamia regulaminu o który ty tak bardzo się martwisz?

    Chyba że to osoby z innych wersji językowych gry, to wtedy przepisanie, przetłumaczenie i dodanie swoich uwag do innego opracowania nie było potrzebne tak bardzo? Ale nie-jednak to na forum PL się przyda jako materiał do poczytania, porównania, tylko wypuść z siebie trochę tego powietrza jakim się nadymasz bo pękniesz i kto wtedy dokończy za ciebie ten poradnik?

    aha, za upierdliwe formatowanie tekstu które jest nieustannie poprawiane przez moderatorów powinieneś dostać warna, a jak nie ma takiej możliwości to solidy opier na pw by się przydał.
    PS. Ciekawe czy pojawi się etatowe wsparcie, a raczej kiedy się pojawi (kto czytał zamknięty temat Idho to wie)
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 18.02.2015 o 04:19

Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.