Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #71
    Osadnik
    Dołączył
    29.08.2013
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Myślałem, że trafiłem do tematu typu "najśmieszniejsze teksty" Nie ma to jak analizować na milion stron opłacalność szkółki i domków.

    Tak na chłopski rozum (dla tych co go mają to oczywiste). Dwa pytania retoryczne: Kto normalny robi przygody jakoś regularnie, a jak już zacznie to robi jedna i czeka aż mu się osadników naprodukuje? Kto normalny podporządkowuje sobie życie do tego, żeby w grze limit populacji czasem nie dobił do max?

    Każdy normalny jak ma czas i ochotę to robi przygody i dodaje osadników z gwiazdy jeśli brakuje, a jak go nie ma to naturalnie limit szybko dobija i szkółka chodzi jałowo.

    MOIM ZDANIEM lepiej domki, bo to zawsze zagospodarowana przestrzeń na wodzie, zamiast budynków populacji na wyspie można stawić inne, które mogą przynosić większe zyski, które to tak kolega idho skrupulatnie wylicza (lol) całkowicie bezsensownie.

    Ogólnie do pierwotnego celu tematu:
    Dla mnie to żaden poradnik, po prostu przedstawienie układu budynków wg. idho. Jeszcze nie potrzebnie dywagacje i "mądrości", których i tak nikt nie czyta.

    PS. Podoba mi się porównanie idho do Króla Luliana, z tym że ten drugi jest jeszcze w tym chociaż zabawny

  2. #72
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 16.01.2015 o 22:26

  3. #73
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tak się zastanawiam...ciekawe ile osób które wybrały szkółkę wiejską wyburzyło jakiekolwiek budynki z gałęzi produkcji chleba...
    Mam przekonanie graniczące z pewnością że nikt niczego nie burzył, nie usuwał "zbędnych" gospodarstw, młynów, piekarni, silosów, tylko dlatego że na wyspie pojawiła się dodatkowa szkółka. A co za tym idzie - nie zyskał ani miejsca na wyspie ani patentów

    Poza tym idea szkółki stoi w całkowitej sprzeczności z obecną zawartością dropów gdzie osadnicy wpadają w ilościach hurtowych i zrobienie jakiejkolwiek przygody daje więcej osadników niżby w tym samym czasie powstało choćby i w 11 szkółkach. I nie mówię tu o wyrównywaniu strat poniesionych w przygodzie tylko o odzysku osadników których dostaję w dropie bez konieczności ich pozyskiwania czy to z chleba czy ze szkółek.

    Tak naprawdę szkółki są dobre dla tych właśnie którzy robią przysłowiową jedną przygodę tygodniowo bo takim nie zależy na szybkiej odbudowie populacji. Częste robienie przygód i tak wymaga natychmiastowego dobicia populacji do maxa żeby móc od razu zaprzągnąć koszary do roboty bez czekania aż ludziki przyjdą ze szkoły. A co za tym idzie - zysk 550k chleba z jednej szkółki jest czysto teoretyczny, jeśli nie fikcyjny.

    A teraz czekam na mniej lub bardziej konstruktywną krytykę

    Edit:
    Jest potencjalnie jeszcze jedna grupa graczy którzy mogą ewentualnie czerpać korzyści ze szkółek. To ci, którzy mają limit populacji na tyle wysoki, że go nie wykorzystują (np. mają 17K choć wystarczyłoby im 9K). Ale żeby w tej sytuacji szkołki miały sens, trzeba mieć sporo budynków populacyjnych. Na przykład wodnych rezydencji, bo te nie zajmują cennego miejsca na wyspie i nie zabierają patentów.
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 21.01.2015 o 23:08

  4. #74
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Właśnie to jest bardzo świetny przykład jak nie powinno się budować, żeby inni nie tracili czasu na klikanie podam link od razu do źródła:




    @Zwolk fajnie, że przeprowadziłeś ankietę między graczami, którzy wybrali szkółkę. Ja pozwolę sobie dodać swoją odpowiedź do twojej ankiety ;-)
    Wybudowałem szkółkę, ale nie zmieniłem jeszcze swojej produkcji chleba, ponieważ:
    - BB wprowadza burzenie skał, i zmieni się układ siatki, więc bez sensu abym robił dwa razy coś co mogę zrobić raz.
    - brak czasu
    - niedokończony poradnik, a w s8 mam ciekawy układ jeżeli chodzi o produkcję zboża ;-)

    Co do dropów niestety się nie zgodzę, ponieważ są to liczby mniejsze niż zużyte wojsko. Oczywiście nie mówię tu o osobach co kupują dropy a nie robią przygód.
    Podam najpopularniejsze przykłady:
    Wyspa Piratów 350 .. tracimy więcej
    Banici 400 .. tracimy więcej
    Wiktor 150 ... tracimy więcej
    Okradać Bogatych 200 ... tracimy więcej
    Atak z Zaskoczenia 50 ... tracimy więcej
    Wikingowie 50 ... tracimy więcej
    Ryczący byk 175 ... tracimy więcej
    Czarni Rycerze 150 ... tracimy więcej
    Mroczne Bractwo 275 ... tracimy więcej
    etc.

    Oczywiście może inaczej to liczysz, jak przykładowo robisz tygodniowo wikingów, to owszem z samego logowania i władyki ci się te 200 sztuk nazbiera, więc jak wypadnie 50 w dropie to ci jeszcze limit wyczerpie ;-)

    O fikcji mógłbyś mówić, jakbyś miał maksymalny limit osiągnięty, a szkółki by nie pracowały przez cały rok. W innym przypadku ten zysk jest tak prawdziwy jak ty.

    Korzyść czerpie każdy, kto ma niewykorzystany limit, jakby nie patrzeć, nieważne czy masz 2k populacji, czy 20k populacji. Tylko osoba z 20k populacją może pozwolić sobie na zrobienie 1 przygody na 2 tygodnie i nadal będą jej szkółki produkować, a osoba z mniejszym limitem będzie musiała częściej wykonywać przygody aby nie wyczerpać limitu. Póki szkółki są wybudowane i pracują zyskujesz, to już od każdego gracza uzależnione od tego czy się wyczerpie limit.

    Nie skorzystają osoby, które jedynie kupują dropy, a nie wykonują żadnych przygód lub nie wybrały/nie wybudowały szkółek wiejskich.

    Ja sobie radzę tak, że mam 3-4 przygody, które mają 3-4 ataki (5minutowa przygoda), w których tracę 3-4 razy więcej wojska, niż zyskuje na premium osadników i w ten sposób obniżam sobie populację.

  5. #75
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tu będzie moja odpowiedź na tą zgrabną manipulację moją wypowiedzią która odbyła się w poście powyżej. Muszę tylko znaleźć chwilkę czasu i wygodniejsze narzędzie bo z telefonu się kiepsko ripostuje

    Edit:
    A więc...nie przeprowadzałem żadnej ankiety, ale jak widzę nie pomyliłem się skoro nawet ty niczego (jeszcze) nie wyburzyłeś w związku z wejściem w posiadanie nowej szkółki.

    Co do dropów - albo nie zrozumiałeś co napisałem albo celowo manipulujesz mój tekst. Wyraźnie napisałem:
    ...zrobienie jakiejkolwiek przygody daje więcej osadników niżby w tym samym czasie powstało choćby i w 11 szkółkach. I nie mówię tu o wyrównywaniu strat poniesionych w przygodzie tylko o odzysku osadników których dostaję w dropie bez konieczności ich pozyskiwania czy to z chleba czy ze szkółek.
    Zgadzam się, że w dropach wpada mniej ludzików niż się ich traci, choć z Wyspą Piratów się absolutnie nie zgodzę - nawet wersja "na lenia" z MMA to straty poniżej 350. Z tym że ja pisałem o uzysku osadników ze szkółek w czasie robienia przygody - rób samych Wikingów, gdzie wpada 50 osadników, a to i tak będzie więcej niż da nawet 11 szkółek w tym czasie.

    Jak ktoś ma 20K populacji i robi 1 przygodę na 2 tygodnie to najzwyczajniej marnuje miejsce na wyspie zastawiając ją zbednymi budynkami populacyjnymi. A jak ktoś ma 2K populacji i robi przygody często, to i tak musi po każdej przygodzie uzupełniać stan osadników po to, żeby koszary nie czekały aż ludzie się zrobią, bo może zapomnieć o częstym robieniu przygód.

    Koniec końców, wniosek jest taki że dyskutujemy tu o przysłowiowej wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą bo i tak każdy wybrał co wybrał i już tego nie zmieni. A czym kierował się przy dokonywaniu wyboru to już indywidualna sprawa każdego gracza uzależniona od własnych potrzeb i stylu gry.
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 04.02.2015 o 22:49

  6. #76
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Mogę tylko napisać ...... jednak nie dam rady. Ręce mi opadły. Kto chce, ten będzie wyznawał wiarę "Idho the greatest". Ja osobiście odradzam używanie jego poradnika, gdyż brak w jego poradniku logiki. Tak jak w sposobie jego dyskusji i braku refleksji. Miałem pokazać jak zabudować G1, aby zmieścić więcej farm i innych budynków przy zachowaniu większej produkcji jako całości - autor tego wątku nawet się nie zastanowił nad zyskiem i nad .... tym o co sam prosił.

    Odnośnie szkółek i innych. Rozwiązanie zero-jedynkowe tutaj jest najgorszą opcją. Najlepsze wydaje się połączenie rozwiązań szkółki + piekarnie. Miejsca jest i tak tyle (bez burzenia skał), że i na populację wystarczy miejsca i na mieczników i na piekarzy ...co tam. Na wszystko wystarczy miejsca.

    Uprzedzając: "Tak Idho. Masz rację, nawet jeśli jej nie masz."

    ps.
    Przeglądałem Twój poradnik i ciągle nie widzę co konkretnie optymalizujesz przy swoich rozwiązaniach względem dość przypadkowo zbudowanego osiedla. Ani nie oszczędzamy miejsca, ani patentów, ani nie zwiększamy produkcji. Poprosił bym o wskazanie optymalizacji i w jakich aspektach ona się przejawi, jeśli zabuduję wyspę wg. Twoich (jakiś niejasnych) porad. Fajnie jak byś to uzasadnił wyliczeniami.
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 10.02.2015 o 17:52

  7. #77
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Kolonia
    Ja mam jeden argument, dlaczego nie usunę młynów, piekarni i gospodarstwa na rzecz szkółki:
    Lubię jak się kręcą młyny i pieką chleb w piekarniach, by zaopatrywać świeży i cieplutki m.in. uczniów w moich szkółkach.

  8. #78
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Ludzie jakie 2k populacji? Do jakiej przygody chyba tylko bw, wp i mk? Nawet 25k może być mało jak na jednodniowym premium chce się machnąć sprytka (przy odpaleniu pod koniec premki) + 8x synów w trakcie. Zaraz ktoś powie, że prawie 200 lodowych to marnowanie miejsca, a no to niech sobie policzy, że wymieniając dropy to spokojnie około 45-60k fasoli w jeden dzień w zależności od szczęścia można zarobić więcej niż warte są wszystkie "zwykłe silosy" marnujące tylko miejsce na wyspie.

  9. #79
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez browar69 Zobacz posta
    Zaraz ktoś powie, że prawie 200 lodowych to marnowanie miejsca, a no to niech sobie policzy, że wymieniając dropy to spokojnie około 45-60k fasoli w jeden dzień w zależności od szczęścia można zarobić więcej niż warte są wszystkie "zwykłe silosy" marnujące tylko miejsce na wyspie.
    mozna, pytanie po co.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #80
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.09.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Złota Góra
    Takie poradniki to sa juz od dwoch lat na forum. Ba znacznie lepsze. Uciebie za duzo wolnego miejsca zostalo i nie ma mapy siatki do wykorzystania. Moim zdanie to poprostu chciales sie pochwalic dzialka:P Powiem tylko ze jest cienka i tylko raczej na nowym graczu zrobi jakies wrazenie)))

Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.