Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #11
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @obcy10 oczywiście, że lepiej się nie da. Dopiero jak wejdzie burzenie, albo jak wejdzie nowy system, który sprawi że zmienią się cykle produkcyjne można pokombinować nad czymś alternatywnym.

    Co do liczby patentów mylisz się, jeżeli przykładowo ktoś ma wiele budynków bez patentowych, zostanie mu sporo patentów za to mało miejsca ;-) Jeżeli za to, ktoś nie ma patentów, a ma jeszcze miejsce na wyspie to znaczy, że nie rozwija gospodarki poprawnie, osoby które rozwijają się poprawnie podlegają prawom ewolucji i starają się ulepszać swoją gospodarkę, i dążyć do tego aby była jak najbardziej optymalna, zabierała jak najmniej czasu, i potrafiła wytrzymać jak najdłużej bez ingerencji. Dodatkowo dochodzą aspekty, takie jak robienie przygód, czy zadań, czy samego handlu.

    Co do epickiego składu mylisz się, ponieważ przykładowo jeżeli postrzegasz, że premia jest wykorzystana maksymalnie, można też rzecz, że straty są większe, bo nie da się robić przez dłuższy czas, aby być o tej samej porze i premiować zawsze w porę, można powiedzieć jest to jakby margines błędu i te kilka cykli sprawia, że będziemy mieli mniejsze straty. Dodatkowo biorąc pod uwagę niskie koszty jest to optymalne rozwiązanie dla tej gałęzi. Co do ułożenia wspomniałem mam 2 składy ;-) i oczywiście dla węgla ułożenie byłoby inne, ale są jeszcze 2 inne gałęzie, które przynoszą niezłe efekty.

    Oczywiście jeżeli optymalność dla ciebie to opłacalność to nie zrobisz żadnego budynku na poziom 6. Uważam, że trochę mylisz pojęcie optymalności z opłacalnością. Ja przykładowo cenie sobie oszczędność czasu oraz patentów. Nawet jak cykle są gorsze jednak wolałbym mieć ten patent zwrócony i nie zajmować się doładowaniem złóż mięsa.

    Co do populacji mam jedna z największych, pomimo że mam chatki łowcy jeleni.

  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Bez przesady, jestem czerwony to królem być nie mogę
    Moja wyspa jest mniej zoptymalizowana, ma mniejszą produkcję ale jest ładniejsza
    Zapomniałeś na końcu dopisać "moim zdaniem"


    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Obcy10, polemizował bym, może i każda zaoszczędzona sekunda na transporcie węgla w epickim składzie drewna da więcej cyklów na dobę i tym samym więcej węgla, ale i też zwiększy zapotrzebowanie na drewno, czyli zyskamy na produkcji ale stracimy na patentach bo będziemy zmuszeni dobudować drwali/leśników, bo różnica między 8s (931.1 cykli) a 14s (744.8 cykli) jest jednak znaczna, czyli dodatkowe 194 cykle wymusi na Nas dostarczenie dodatkowych 20sztuk drewna na 1 cykl, a to da nam teoretycznie 5 dodatkowych drwali i 7.5 leśnika.
    Yhhh...
    Ależ jacy dodatkowi leśnicy?
    Produkuję tyle samo węgla jak produkowałem więc i liczba leśników i drwali została taka sama...
    Ale produkując węgiel w epickich zaoszczędziłem miejsca wywalając obszarowo o wiele więcej smolarek niż epickie zajmują...

    Jeżeli dla przykładu w epickim będziesz sadzić drzewka to oszczędność na budynkach będzie mniejsza...

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Co do populacji mam jedna z największych, pomimo że mam chatki łowcy jeleni.
    A ile wynosi jedna z największych populacji?

    A co do lepiej się nie da - edytowałem to wcześniej ale musiało Ci umknąć
    "W s1 w linii przed domem władyki, budynkiem epickim i rezydencją gildii masz o ile dobrze liczę 37 budynków... u mnie stoją 44..."

    Więc dopytam co jest bardziej optymalne i czego nie da się lepiej?

    Co do reszty, to wierz mi, nic nie mylę i odpuszczę polemikę bo do niczego to nie zaprowadzi...

  4. #14
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    A ile wynosi jedna z największych populacji?

    A co do lepiej się nie da - edytowałem to wcześniej ale musiało Ci umknąć
    "W s1 w linii przed domem władyki, budynkiem epickim i rezydencją gildii masz o ile dobrze liczę 37 budynków... u mnie stoją 44..."

    Więc dopytam co jest bardziej optymalne i czego nie da się lepiej?

    Co do reszty, to wierz mi, nic nie mylę i odpuszczę polemikę bo do niczego to nie zaprowadzi...
    Raczej wygląda, że masz problem z edytowaniem, a scalanie postów tutaj nie istnieje, więc na przyszłość prośba, edytuj wcześniejszy post, a nie rób dwóch.
    Odniosłem się do twojej wypowiedzi, edytując posta. Mam tam produkcję zboża i garnizony więc kilka miejsc odeszło. Dodatkowo daj screena bo nie wiemy o co ci chodzi, a coś mi się wydaje, że masz problem z dodawaniem ;-)

    Jaką mam populacje jest to wiedza powszechna i znajduje się do tego w temacie, no może jak ktoś mój rekord podbił.

    Co do polemiki, to muszę cie zmartwić jak na razie to tylko trollujesz w tym temacie. Jeżeli chodzi o liczby budynków w danym miejscu lub o jakiekolwiek rozłożenie, jeżeli nie jesteś tego w stanie podeprzeć jakimkolwiek screenem to wg. mnie tylko mierna prowokacja.

    Jeżeli chodzi o twoja optymalność, którą mylisz z opłacalnością to przykładowo mam kilku znajomych co mają tylko produkcje złota, chleba lub desek egzotycznych. Niestety muszą pilnować produkcji i sporo czasu spędzać na skupowanie półproduktów lub produktów których nie kupują. Zauważ też że każdy ma inne liczby bo inaczej ma wyspę dostosowaną, przykładowo zobacz ile mam chat rybackich, widziałem osoby co mają 3 razy więcej ponieważ premiują trzy razy więcej, dodatkowo inni mogą nie mieć i czas poświęcają skupowi.

    Ja wyjaśniam, że ja znalazłem złoty środek dostosowany do mojego stylu gry, gdzie mam umieszczonych i zoptymalizowanych najwięcej budynków. Jeżeli ktoś uważa inaczej zapraszam ze screenami do dyskusji, jeżeli nie to dziękuje trollom ;-) bez screenów nie trollujcie ;-)

    btw. poradnik jest na podstawie mojego rozłożenia na wyspie, które uważam za optymalne bo nie spotkałem się z lepszym rozplanowaniem. Co do samych produkcji jak wcześniej wspomniałem uzależniona jest od zapotrzebowania gospodarczego.

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Widzę że skupiłeś się na ocenie z czym mam problem a z czym nie... podpowiem abyś najpierw zajął się swoim ogródkiem...

    Jaką mam populacje jest to wiedza powszechna i znajduje się do tego w temacie, no może jak ktoś mój rekord podbił.
    Mógłbym poprosić o wersję zdania bardziej po polsku?

    A motyw niewiernego Tomasza przerabiany był już ponad 2k lat temu...
    Ale proszę, włóż palec...



    ten na czerwono budynek wykreśliłem bo stoi połowicznie na obszarze który opisywałem.
    Tak czy siak do optimum nawet się nie zbliżyłeś...

  6. #16
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Widzę że skupiłeś się na ocenie z czym mam problem a z czym nie... podpowiem abyś najpierw zajął się swoim ogródkiem...


    Mógłbym poprosić o wersję zdania bardziej po polsku?

    A motyw niewiernego Tomasza przerabiany był już ponad 2k lat temu...
    Ale proszę, włóż palec...



    ten na czerwono budynek wykreśliłem bo stoi połowicznie na obszarze który opisywałem.
    Tak czy siak do optimum nawet się nie zbliżyłeś...
    1) Wyjaśnij nam proszę w jaki sposób ustawiłeś 2 lodowe posiadłości przy złożu kamienia?? Nie chce mi się weryfikować poprawności pozostałych budowli, ale nie ma to jak publiczne przyznanie się do używania bugu.
    2) Fajnie nastawiałeś budynki które uniemożliwiają lądowanie generałom, więc musisz w innym miejscu je za każdym razem budować aby wojsko dodawać. Nie dość że marnujesz czas na stawianie garnizonów, dodatkowo zyskałeś 2 miejsca kosztem 4 miejsc.
    3) Szkoda, że żadnego budynku nie premiujesz na pewno twoja produkcja w s1 jest wydajniejsza od mojej ^_^ Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale optymalność chodzi o budynki gospodarcze, trochę bez sensu zużywać miejsce, gdzie moglibyśmy coś produkować na budynki populacji, ale masz racje może zapomniałem napisać, że chodzi o gospodarkę + populacje, ale myślałem, że rozmawiam z osobami myślącymi z innej strony szkoda mi marnować takiego fajnego miejsca jakim jest s1 tylko i wyłącznie na populacje, jest sporo miejsc gdzie wciśniemy rezydencje, ja przykładowo jak widzę miejsce 20 sekundowe to już wrzucam rezydencję, a ze screena widzę że ty masz rezydencje nawet na 6 sekundowych miejscach.
    4) Po tym magazynie widzę, że bardzo dobry z ciebie gracz (sarkazm )
    5) Postaw kilka murów z halloween i policz to tez jako budynek (zabierają mniej miejsca niż standardowe 2x2) i popraw rekord :P
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 12.09.2014 o 20:43

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    - jaki bug? Było miejsce to ustawiłem budynek
    - ładować generałów? są transportery które się ładnie w krzakach rozstawiają nie więc mam konieczności wachlować po 250 sztuk wojska...
    - pisałem o optymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca... resztę wyspy mam zoptymalizowana podobnie a to że patentów jest ile jest to pozostałe miejsce mam zapchane lodówkami... ale dziwi mnie że aż tak elementarne rzeczy muszę tłumaczyć osobie która "poradniki" pisze! Ale jakbyś chciał to specjalnie dla Ciebie mogę tu przenieść piekarnie i mieczników!
    - a magazyn to cymesik specjalnie dla Ciebie abyś mógł pogłówkować do czego on tam jest i czego nie wiesz...

  8. #18
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    - jaki bug? Było miejsce to ustawiłem budynek
    - ładować generałów? są transportery które się ładnie w krzakach rozstawiają nie więc mam konieczności wachlować po 250 sztuk wojska...
    - pisałem o optymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca... resztę wyspy mam zoptymalizowana podobnie a to że patentów jest ile jest to pozostałe miejsce mam zapchane lodówkami... ale dziwi mnie że aż tak elementarne rzeczy muszę tłumaczyć osobie która "poradniki" pisze! Ale jakbyś chciał to specjalnie dla Ciebie mogę tu przenieść piekarnie i mieczników!
    - a magazyn to cymesik specjalnie dla Ciebie abyś mógł pogłówkować do czego on tam jest i czego nie wiesz...
    To przenieś te 2 lodowe rezydencje ze złoża kamienia, i później pokaż screena czy dasz radę wybudować tam cokolwiek na ich miejsce ;-)

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    5) Postaw kilka murów z halloween i policz to tez jako budynek (zabierają mniej miejsca niż standardowe 2x2) i popraw rekord :P
    Ty posadziłeś kwiatki twierdząc że więcej budynków się nie da tam postawić...
    I tak wygląda dyskusja jak argumentów brakuje...

    Powodzenia w dalszym nauczaniu odnośnie optymalnego ustawienia budynków...

  10. #20
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    To przenieś te 2 lodowe rezydencje ze złoża kamienia, i później pokaż screena czy dasz radę wybudować tam cokolwiek na ich miejsce ;-)
    Nadal czekamy, aż wykonasz to co napisałem. Czyżbyś zdawał sobie sprawę że złamałeś regulamin, to może lepiej przenieś te budynki z tego miejsca bo może support nie zbanował cie za ulepszone magazyny to może inaczej spojrzy na to, że publicznie pokazujesz, że korzystasz z bug'a ^_^

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.