Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Systemu badań dla geologów i odkrywców - koszt szkolenia czy warto inwestować ?

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia

    Systemu badań dla geologów i odkrywców - koszt szkolenia czy warto inwestować ?

    Upłynął już ponad rok od wprowadzania Systemu badań dla geologów i odkrywców.
    1 część wdrożono 06.06.2013 (umiejętności dla geologów)
    2 cześć wdrożono 12.09.2013 (umiejętności dla odkrywców)

    Czas na moje podsumowanie.

    Stworzyłem arkusz w Excelu do wyliczenia kosztów szkolenia.
    Arkusz spakowany dostępny jest tutaj
    Kopiowanie załączonych plików jest dozwolone, natomiast rozpowszechnianie tylko gdy zostanie podany jego autor kty45


    Do sprawdzenia czy dobrze liczy użyłem tego co zrobiła Kasia w dyskusji prowadzonej w wątku Jak działają ulepszenia geologa w praktyce
    Znalazłem różnice w ilości potrzebnych manuskryptów dla 5 Geologa u Kasi 175 w/g mojej kalkulacji potrzeba 170.
    Reszta jest zgodna.
    Uwaga !!! Arkusz zawiera makra. Nie musicie uruchamiać makr, możesz przyjrzeć potem zdecydować czy je uruchomić.
    Wyniki mogą niektórych dziwić, ale co tam,to tylko liczby i każdy może mieć inne zdanie.
    Arkusz działa poprawnie w Excelu 2000, 2010 i 2013.

    Co kalkulacja zawiera ?
    Spoiler

    Dane - arkusz z definicja wykorzystania oraz przeniesione ceny z Handlu
    Ilość ksiąg-Odkrywca - wyliczone ilości potrzebnych manuskryptów tomów i ksiąg dla Odkrywcy
    Ilość ksiąg-Geolog - wyliczone ilości potrzebnych manuskryptów tomów i ksiąg dla Geologa
    Handel,Handel-Analiza,HandelMinMax,Handel-W,Handel-W2 - to grupa arkuszu wykorzystana do oszacowanie ceny min i max surowca do produkcji.
    ukryte arkusze ArkuszTestManuskrypt,ArkuszTestTom,ArkuszTestKsieg a - służą do przetestowania poprawności działania zdefiniowanych struktur.


    Arkusze Handel,Handel-Analiza,HandelMinMax,Handel-W,Handel-W2
    Spoiler

    Do wyliczenia kosztów zebrałem dane z handlu serwer 4 Nowa kolonia z okresu od 24 do 34 tygodnia 2014.
    Skąd te dane mam. Codziennie zapisywałem dane z handlu godzina czasem 8 czasem po 17 a czasem po 22.
    Interesowały mnie oferty surowców potrzebnych na wyprodukowanie manuskryptów,ksiąg i tomów.
    Zestawienie cen znajdziecie w zakładce "Handel"
    Zestawienie wykresu zmian cen dostępne w arkuszu "Handel-W"
    Zestawienie wykresu cen w zależności od ilości ofert w arkuszu "Handel-W2"
    Tabele przestawną z arkusza handel "Handel-Analiza"
    oraz pobranie z tabeli przestawnej wartości min i max "HandelMinMax".
    Arkusz "HandelMinMax" zawiera ostatnia dostępną wartość.


    Arkusz Dane
    Spoiler

    W arkuszu Dane jest zestawienie surowców potrzebnych do wyprodukowania "manuskryptów","tomów","ksiąg"
    Arkusz Dane zawiera ceny z handlu cenę za 1000 szt surowca (min i max).
    Cena min dotyczy maksymalnej ofert kupna danego surowca.
    Cena max dotyczy minimalnej ofert sprzedaży danego surowca.
    Można zmienić te dane by zrobić własną symulacje (co by było gdyby ...) - po zmianach w tym arkuszach uruchomić "Przelicz ponownie"
    Należy pamiętać, aby przy rozszerzaniu zakresu - rozszerzyć zdefiniowane nazwy (struktury wewnętrzne odwołują się do zdefiniowanych nazw).

    Wyliczenie ile potrzebna surowców nie jest proste.Ilość użytych MTK zmienia się progresywnie, zależy od wcześniej wykorzystanych MTK.
    Znam świetnie makra w Excelu, napisałem kilka struktur - przetestowałem (arkusze do testów "ArkuszTestManuskrypt","ArkuszTestTom","ArkuszTest Ksiega" są ukryte).
    Traktowałem to jako zadanie, czy można wyliczyć.



    W arkuszu Ilość ksiąg-Odkrywca jest kalkulacja kosztów wyprodukowania dla układu 5 manuskryptów 10 tomów 6 księgi i tak dla XV odkrywców.
    Spoiler

    Można zmienić ilości potrzebnych manuskryptów,tomów i ksiąg (wiersze 4,5,6) oraz ile do tej pory wyprodukowano M (komórka B8) T (komórka B10) K (komórka B12)
    Fromuły zpisane automatycznie wyliczą.
    Wiersze 14-20 to ilość potrzebnych surowców na wyszkolenie
    Wiersze 23-24 to cena z wyszkolenie
    Wiersze 26-27 to nastrajająca suma z wyszkolenie
    Wiersze 29-34 to czas produkcji w godzinach
    Wiersze 35-40 to czas produkcji w dniach
    Wiersze 41-46 to czas produkcji w dniach - narastająco
    Wiersze 47-52 to czas produkcji w latach - narastająco
    Wiersze 55-57 to czas produkcji zakładając ze codziennie produkujemy 1 manuskrypt lub 1 tom lub 1 księgę)

    W moim przypadku logując się raz dziennie 9 odkrywców (5-10-6) wyszkolę od zera za 2,5 roku - trochę długa perspektywa - wydając przy tym od 218k do 331k monet.
    W przypadku ciągłej produkcji MKT 9 odkrywców (5-10-6) wyszkolę od zera za 1,32 roku.
    Przy produkcji K (3 Tomi) i T (5 manuskryptów) - kolejnego odkrywce wyszkolimy co 93dni - 3 miesiące (5lvl intloligatora)


    W arkuszu Ilość ksiąg-Geolog jest kalkulacja kosztów wyprodukowania dla układu 12 manuskryptów 5 tomów 4 księgi i tak dla XV geologów.
    Spoiler

    Można zmienić ilości potrzebnych manuskryptów,tomów i ksiąg (wiersze 4,5,6) oraz ile do tej pory wyprodukowano M (komórka B8) T (komórka B10) K (komórka B12)
    Formuły zapisane automatycznie wyliczą.
    Wiersze 14-20 to ilość potrzebnych surowców na wyszkolenie
    Wiersze 23-24 to cena z wyszkolenie
    Wiersze 26-27 to nastrajająca suma z wyszkolenie
    Wiersze 29-34 to czas produkcji w godzinach
    Wiersze 35-40 to czas produkcji w dniach
    Wiersze 41-46 to czas produkcji w dniach - narastająco
    Wiersze 47-52 to czas produkcji w latach - narastająco
    Wiersze 55-57 to czas produkcji zakładając ze codziennie produkujemy 1 manuskrypt lub 1 tom lub 1 księgę)

    W moim przypadku logując się raz dziennie 6 geologów (10-10-11) wyszkolę od zera za 2,6 roku - trochę długa perspektywa - wydając przy tym od 231k do 354k monet.
    W przypadku ciągłej produkcji MKT 6 geologów (10-10-11) wyszkolę od zera za 1,6 roku
    Przy produkcji K (3 Tomi) i T (5 manuskryptów) - kolejnego geologa wyszkolimy co 146dn -i 5 miesiący (5lvl intloligatora)


    Czy warto inwestować ?
    Spoiler

    Chciałem uzmysłowić ile trzeba zainwestować - czy to opłacalne ?
    Popatrzcie na liczby i sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

    Tyle pomyj wylano na system badań, ze sam nie wiem, ja inwestuje w Odkrywców loguje się codziennie raz czasem dwa razy.
    Przerażają mnie liczby jakie wyszły, ilość surowców i czasy wyszkolenia.
    Zastanówcie się czy was na to stać i czy wam starczy sił.
    Jak nie macie co robić z surowcami inwestujcie .
    Zauważycie błędy, macie pytania - piszcie - wyjaśnię/poprawię.


    Kris

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Moim zdaniem warto inwestować.
    Wszak nikt nie mówi, zrób to od razu dla wszystkich.
    Mam wyszkolonych zaledwie dwóch geologów, po części tylko odkrywców, żeby więcej przynosili łupów.
    Pomału do przodu, czas leci a i pomału ksiąg przybywa.

    Wydatkiem sporym byłby wydanie tych wydatków od razu, ale rozłożenie je w czasie 1-2 lata jest prawie nie zauważalne.
    Tylko ciągle ich brakuje...

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    grafiki wygasły, poradnik przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    Mod_Dobrawa
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.