Zamknięty wątek
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Kolekcje na wyspie i algorytm wyliczania kolejnej partii przedmiotów...

  1. #21
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A mi się wydaje, że wszyscy zwolennicy teorii spiskowych padli w tym przypadku ofiarą bardzo dobrze napisanego randomizera, który co jakiś (określony) czas generuje losową ilość (z przedziału od - do) losowych przedmiotów z puli przedmiotów kolekcjonerskich w losowo wybranych miejscach na wyspie. I nie ma tu znaczenia ani ile tych przedmiotów było wcześniej, ani ile się ich znalazło, ani ile nam zajęło ich znalezienie.

  2. #22
    Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Czarci Gaj
    zgadza się ja od 2-3 tygodni odnajduję 100% i dzisiaj dostałem 15 itemów. Żadnej korelacji liczby itemów z odnajdywaniem wcześniej nie widzę.

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    79
    Serwer
    Złota Góra
    Kiedyś zauważyłem, że konserwacja "zeruje licznik" tak to przynajmniej wygląda.

    A czy te 100% to od razu czy po czasie jakimś, i czy 2x dziennie te 100% czy więcej. Bo wg DOMYSŁÓW, jeśli istnieje więcej to przy 2x ucieka ci zadanie i liczba ponownie spada do kilkunastu.

  4. #24
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ja też nie odpuszczam i szukam do końca. Zazwyczaj pojawia się od 12 do 21 figurek (od 1 do 5 przedmiotów na figurkę), żadnej korelacji między ilością figurek w kolejnych zbiorach nie widać. Zazwyczaj zbieram po 2x dziennie, ale był taki czas że miałem czas tylko na pojedyncze zbiory i wtedy też były takie ilości.
    Siedzieć w settlersach po 16 -17 godzin na dzień by zbierać 3 razy dziennie? Nie jestem uzależniony od tej gry, by tracić dla niej całe życie.
    niedwiad jak masz tyle czasu to zrób stosowne badania, zbierz stosowne dane - ile kolekcjonerskich pojawia się w kolejnych poszukiwaniach, opracuj je i przedstaw je na forum oraz wyciągnij z tego wnioski. Natomiast powstrzymaj się od plotek i teorii spiskowych.

  5. #25
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez niedwiad Zobacz posta
    Czasami przedmiotów jakby wczesniej nie było, tam gdzie są. Z tego względu raczej nie realne jest odnalezienie przedmiotów sektor po sektorze, nawet ze względu na zmęczenie wzroku i inne czynniki.
    Przedmioty z kolekcji pojawiaja sie od razu, wszystkie na raz. Skad wiem? Wiem, bo wiem (if you know what I mean).

    "Automatyczne skrypty
    Używanie botów/skryptów/makr lub innego typu programów, które rozwijają konto podczas nieobecności gracza jest niedozwolone. Korzystanie z oprogramowania, które nie zostało dostarczone przez Ubisoft/Blue Byte a modyfikuje, zastępuje lub współdziała z interfejsem gry jest również zabronione."

    Poza tym nie wiem dlaczego programy (zewnetrzne) sa niby zakazne przez BB. Taki program w zaden sposob nie ingeruje w silnik gry. Podmienia tylko obrazki kolekcji na moim komputerze/laptopie. Sam silnik gry znajduje sie gdzies w Niemczech, a obrazki u mnie. Poza tym niby jak komus udowodnia, ze jest wykorzystany program do zaznaczania kolekcji, skoro zastepowane sa tymczasowe pliki (w tym przypadku obrazki) wykorzystywane w przegladarce.
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 25.08.2014 o 19:02

  6. #26
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    łoni fszystko wiedzom i fszystko widzom.

    łoni są nie do zdjagnozowania.

    łoni i czasami łone...

  7. #27
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Z tym pojawianiem sie wszystkich przedmiotów od razu można polemizować. Jak grafika danego przedmiotu nie jest jeszcze zaczytana to go nie zobaczymy, stąd czasem możemy mieć wrażenie, że znaleźliśmy przedmiot którego w danym miejscu przed chwilą nie było. Poza tym odnoszę wrażenie, że grafiki itemów kolekcjonerskich mogą zostać nadpisane przez grafiki pojawiające się później. Miałem raz przypadek, że odbudowywałem studnie i zaraz po kliknięciu nową studnią w miejscu zapadniętej, u jej wejścia pojawił się item. Wyglądało to jakby wcześniej istniejący item został nadpisany przez zapadniętą studnię i dopiero zlikwidowanie zapadliska ujawniło przedmiot z kolekcji.

  8. #28
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    "Automatyczne skrypty
    Używanie botów/skryptów/makr lub innego typu programów, które rozwijają konto podczas nieobecności gracza jest niedozwolone. Korzystanie z oprogramowania, które nie zostało dostarczone przez Ubisoft/Blue Byte a modyfikuje, zastępuje lub współdziała z interfejsem gry jest również zabronione."

    Poza tym nie wiem dlaczego programy (zewnetrzne) sa niby zakazne przez BB. Taki program w zaden sposob nie ingeruje w silnik gry. Podmienia tylko obrazki kolekcji na moim komputerze/laptopie. Sam silnik gry znajduje sie gdzies w Niemczech, a obrazki u mnie. Poza tym niby jak komus udowodnia, ze jest wykorzystany program do zaznaczania kolekcji, skoro zastepowane sa tymczasowe pliki (w tym przypadku obrazki) wykorzystywane w przegladarce.
    Dlatego ze jesli cos takiego byloby dozwolone to pojawia sie precedens pozwalajacy na uzycie dowolnego frameworka w rodzaju np javowego Robota do kompletnego zautomatyzowania gry, co prowadzi do nieuczciwej przewagi nad graczami grajacymi manualnie.

    @zwolk:

    jak sie troche poszuka kolekcji to widac na oko, ze koordynaty w ktorych te przedmioty laduja nie sa zwiazane ze zwykla siatka kolizyjna jaka obowiazuje budynki, wiec mozna sie spodziewac, ze czesc z nich spawnuje sie pod budynkami (albo ze wzgledu na zablokowane budynkiem miejsce spawnu w ogole sie nie pojawia) czym w pewnym stopniu mozna wytlumaczyc roznice w ilosci znajdek.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #29
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    raz 21 raz 12 raz 16 raz inna inszość. ale jak są eventy to powyżej 40

  10. #30
    Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    79
    Serwer
    Złota Góra
    W pierwszym evencie przedmioty z eventu były liczone razem ze zwykłymi. W ostatnim już widać było, że były dwa pakiety. Przez to liczba łączna była w miarę stała i w okolicach 40.

Zamknięty wątek
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.