Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ulepszone magazyny z eventu

  1. #1
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0

    Ulepszone magazyny z eventu

    Drodzy Gracze,

    w kalendarzu eventowym z Letniego wydarzenia pojawił się bug.

    Możliwe było wielokrotne zdobycie głównej nagrody - Ulepszonego magazynu.
    Niektórzy gracze zdobyli w ten sposób 4 lub więcej budynków, korzystając tym samym z buga, by się wzbogacić.

    Ponieważ chcemy, by gra przebiegała wg zasad “Fair Play” oraz zgodnie z “Zasadami użytkowania”, prosimy wszystkich graczy, którzy zdobyli w ten sposób 4 lub więcej Ulepszonych magazynów, o umieszczenie ich z powrotem w Menu gwiazdy. Stamtąd zostaną usunięte podczas przerwy technicznej w dniu 24.07.2014.



    Pytania i odpowiedzi

    • Czy dostanę bana, jeśli zdobyłem w ten sposób 4 lub więcej Ulepszonych magazynów?
      Jeśli umieścisz z powrotem w Menu gwiazdy wszystkie (oprócz jednego) Magazyny zdobyte 12 lipca, ban nie zostanie nałożony.
    • Nie mam już tych magazynów, co zrobić?
      Nie jest istotne, skąd pochodzą. Brakujące magazyny można dokupić w Sklepie, handlując lub dzięki pomocy znajomych.
    • Wciąż nie mogę odzyskać pełnej liczby Ulepszonych magazynów!
      Proszę skontaktować się jak najszybciej z Supportem (kategoria: Zgłoś podejrzenie oszustwa, temat: "Exploit z Ulepszonym magazynem").
    • Wyjechałem/nie było mnie w domu, za późno zauważyłem ogłoszenie, dostanę bana?
      W grze rozesłane będą wiadomości. Prosimy o ich uważne przeczytanie, ich treść zawiera szczegółowe informacje na temat zaistniałej sytuacji. Kolejna wiadomość zostanie wysłana podczas przerwy technicznej.
    • Dlaczego gracze mogą zatrzymać sobie 3 lub mniej Ulepszonych magazynów?
      Nie chcemy zakładać, że każdy gracz, który zdobył w ten sposób 2 lub 3 magazyny, zrobił to, by wykorzystać buga na swoją korzyść. Przy liczbie 4 lub więcej jesteśmy pewni, że właśnie taki był powód.
    • Mam więcej pytań, z kim się kontaktować?
      Prosimy o kontaktowanie się z Supportem. Proszę wybrać kategorię "Zgłoś podejrzenie oszustwa", a w temacie wpisać "Exploit z Ulepszonym magazynem".


    Mamy nadzieję, że zasady "Fair Play" zostaną zachowane, a każdy gracz, który działał w wyżej opisany sposób, umieści odpowiednią liczbę Ulepszonych magazynów z powrotem w Menu gwiazdy. Dalsze informacje zostaną rozesłane graczom opisanym wyżej, za pomocą wiadomości w grze do wieczora w piątek, 18 lipca.

    Zespół "The Settlers Online"

  2. #2
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Tylko gracze, którzy w wyniku buga zdobyli z Kalendarza więcej, niż trzy Ulepszone magazyny, są brani pod uwagę. Wykorzystanie buga wiązało się z umyślnym kliknięciem na przycisk, wylogowaniem się i powtórzeniem tego kilka razy.

    Ile magazynów zostanie usuniętych?
    Zależy od tego, ile magazynów zdobyto, wykorzystując bug:
    - 1 magazyn: Ok, brak usunięcia
    - 2 magazyny: Ok, brak usunięcia
    - 3 magazyny: Ok, brak usunięcia
    - 4 magazyny: 3 zostaną usunięte
    - 5 magazynów: 4 zostaną usunięte
    W przypadku odebrania 4 lub więcej magazynów, jeden zawsze można zatrzymać.

    Dlaczego niektórzy gracze mogą zatrzymać sobie trzy magazyny, a ja tylko jeden?
    Różnica polega nie na użyciu buga, tylko nadużyciu. Nie ma możliwości sprawdzenia, czy otrzymanie do trzech magazynów to również nadużycie. Drugi magazyn można było dostać przez pomyłkę, trzeci upewniając się.

    Krótko mówiąc, jeśli ktoś otrzymał tylko dwa dodatkowe magazyny, niezależnie od intencji, pohamował się. Począwszy od trzeciego dodatkowego magazynu wzwyż możemy już zakładać, że intencje osoby wykorzystującej buga nie były uczciwe. Stąd też limit trzech magazynów.

    Jestem karany za błąd Blue Byte, to ma być Fair Play?!
    Żaden z graczy nie jest karany. Usuwana jest nadwyżka magazynów z gry, zostawiając po jednym magazynie. Dlatego też gracze, którzy nie nadużyli buga, mogą zatrzymać sobie 3 magazyny.

    W grze było sporo innych bugów i nikt nie został ukarany. Dlaczego akurat teraz?
    Wcześniejszych bugów i graczy, którzy je wykorzystali, to nie dotyczy. Sytuacja dotyczy wyłącznie buga z 12 lipca. Bug z początku eventu był poważniejszy (można było otworzyć cały Kalendarz). Surowce uzyskane w ten sposób nie będą usuwane. Natomiast pojedynczy budynek to dużo prostsza sprawa, nienaruszająca bezpieczeństwa.

    Na początku eventu korzystając z buga, można było zdobyć Pływającą rezydencję oraz Szkółkę wiejską. Dlaczego ich nie usuwacie??
    Taka akcja może mieć miejsce w przyszłości, prosimy o cierpliwość.

    Nie zdobyłem tylu magazynów z Kalendarza, ile wymieniono w wiadomości. Co teraz?
    Biorąc pod uwagę ilość informacji, jakie są zapisywane przy otrzymywaniu budynku, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Proszę skontaktować się z Supportem.

    Mam tylko cztery magazyny, bo chciałem pobróbować. Dlaczego jestem karany?
    Niestety, nadwyżka magazynów musi zostać usunięta. Jeśli raportowałeś tego buga Supportowi 12 lipca, może to nie być uznane za exploit. W takiej sytuacji, proszę skontaktować się z Supportem, podając numer zgłoszenia buga. Na razie 3 magazyny i tak zostaną usunięte, gdyż jest to automatyczny proces, jednak Support opracuje dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

    Dlaczego po prostu nie zostawicie tych magazynów, to i tak wasza wina!
    Każdy dodany przez pomyłkę magazyn może bardzo źle wpłynąć na balans rozgrywki. Handlowanie nimi, a także pojawienie się dodatkowych w przyszłych eventach, zaniży ich wartość. Ciężko to dokładnie wyjaśnić, zwłaszcza w sytuacji, gdy jeden gracz mógłby zatrzymać 10 magazynów, a ci bardziej uczciwi tylko jeden lub dwa.

    Dlaczego po prostu nie wyłączyliście gry, gdy wykryto buga?
    Z tego buga można było skorzystać wyłącznie poprzez powtarzanie określonych czynności. Magazyny nie pojawiały się ot tak w Menu gwiazdy. Wyłączenie gry uniemożliwiłoby rozgrywkę dla wielu osób, może i na całą sobotę. Miałoby to także dodatkowe konsekwencje, np. w postaci pustych złóż, bo gracze nie mogliby zająć się swoją wyspą. Wyłączenie gry ma miejsce tylko wtedy, gdy jej dane są narażone na niebezpieczeństwo.

    Czy nie ma lepszego, bardziej zindywidualizowanego rozwiązania?
    Niestety, jak już pisaliśmy wcześniej, musieliśmy znaleźć jakiś sposób na nadużycia, jakie miały miejsce, nie błędy.

    Cytat od jednego z graczy:

    Witam,

    rozwiązanie w pełni fair nie jest tak naprawdę możliwe.

    Niektórzy gracze nadużyli buga, by zdobyć więcej magazynów, inni zrobili to przez przypadek. Ja sam nie jestem pewien, czy kliknąłem rano, a potem znowu w połudie. Gdy przycisk znowu był kolorowy, pierwszą myślą było pewnie "Zapomniałem kliknąć" (zakładając, że nie wiedziało się o bugu). Uważam, że Ubi stworzyło sensowne rozwiązanie, z limitem trzech magazynów. No bo gdzieś ten limit musi być. Nikt nie będzie stratny!
    Dobrze powiedziane, nie mamy nic do dodania.

    Dlaczego nie ma informacji o tym, co się stanie, jeśli nie oddam magazynów?
    Prosimy o zapoznanie się z wiadomościami rozsyłanymi w grze po przerwie technicznej. Zawierają one informacje o dalszych krokach. Ponadto w przypadku wątpliwości prosimy o kontaktowanie się z Supportem. Wszystkie zgłoszenia będą opracowywane indywidualnie, a nie publicznie.

    Jestem wściekły, na Blue Byte, oszustów, CMa …!!?
    Prosimy o cierpliwość. Wyzłośliwianie się na graczach, czy Blue Byte na forum, czacie nie jest w porządku. A nawet jeśli nie są to złośliwości, tylko np. komentarze dotyczące innych bugów i ich konsekwencji, z powodu obowiązujących zasad, niestety nie mogą zostać omówione w kontekście tej sytuacji. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i staramy się pomóc każdemu z graczy. To niełatwe zadanie, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń oraz niemiłych komentarzy, jakie pojawiają się, np. na forach.

    Mam inne pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi. Z kim się kontaktować?
    Prosimy o kontakt z Supportem.

  3. #3
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Drodzy Gracze,

    jak już wcześniej informowaliśmy, podczas przerwy technicznej został uruchomiony skrypt, którego zadaniem było usunięcie z Menu gwiazdy Ulepszonych magazynów, zdobytych w wyniku wykorzystania buga.
    • Jeśli wymagana liczba znajdowała się w Menu gwiazdy, została usunięta, a do gracza wysłano wiadomość z potwierdzeniem.
    • Jeśli w menu nie było wystarczającej liczby magazynów, wysłano wiadomość mówiącą o tym, ile magazynów dało się usunąć.
    • Jeśli gracz wciąż nie umieścił wszystkich magazynów, które powinny znajdować się w Menu gwiazdy, powinien to zrobić przed przerwą techniczną, która będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu.
    • Jeśli nie uda nam się usunąć odpowiedniej liczby magazynów podczas kolejnej przerwy technicznej, zostaną podjęte dalsze kroki.

    W przypadku pytań:

    Prosimy o kontakt z Supportem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.