Zamknięty wątek
Strona 12 z 35 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 22 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 347

Wątek: System osiagniec

  1. #111
    Osadnik
    Dołączył
    14.09.2012
    Posty
    55
    Serwer
    Złota Góra
    Ciekawe jaki byłby wynik głosowania graczy w ich oficjalnej sondzie tak jak wybieraliśmy przedmioty do targowiska gildii, może czas żeby ogłosić chęć wprowadzenia takiej zmiany i krótkie pytanie do wszystkich graczy kto jest na TAK a kto na NIE. Zdziwiliby się zapewne wynikami.

    Cytat Zamieszczone przez Jakubboss Zobacz posta
    Co to za gra bez rankingu? O.o Nie znam innej gry oprócz TSO, w której... Nie ma rankingu... Żadnego w żadnej formie! Można podpatrzeć od innych gier jak tam ten wątek został zrealizowany i wprowadzić coś podobnego tutaj, bo raczej ciężko coś nowego w tej dziedzinie wymyśleć, a nawet nie trzeba prawdę mówiąc.
    Pojawiły się już kolejne pomysły rozwiązania:
    Cytat Zamieszczone przez Nick37 Zobacz posta
    Zawsze można w rankingu dać stałą liczbę graczy np. 1000 osób. Wtedy pojawi się kolejne wyzwanie by się załapać w 1000 najlepszych graczy. Jesteś poza 1000 Ty widzisz ile masz punktów ale nikt inny nie. Podobnie było na ogame a to tez niemieckie wiec mogli by skopiować rozwiązanie.
    1000 najlepszych graczy widocznych dla wszystkich i dostajesz się na tę listę gdy masz odpowiednią ilość pkt - w sumie to jeszcze ciekawsza forma niż globalny ranking całego serwera walka by była zacięta zapewne aby się utrzymać w takim rankingu jak najwyżej.

    ewentualnie zupełne minimum, które zaproponowałem czyli same pkt widoczne i możemy wówczas ocenić jak się mają nasze osiągnięcia w grze w odniesieniu do pozostałych.

    Najprostsza gra w telefonie ma rankingi globalne i większość z nas jak grała w zwykłą gierkę chciała sprawdzić jak wypada w rywalizacji z innymi graczami czyż nie ?
    Ostatnio edytowane przez xerenge ; 14.04.2014 o 13:22

  2. #112
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pomysł z 1000 graczy jest niezły, ale tylko dla kogoś kto już gra w to jakiś czas, lub ma wysoki poziom. 1000 graczy to strzał, ale trudno będzie ustalić, jaka ilość ludzi jest odpowiednia w rankingu. Patrząc na to z mojego punktu widzenia i stawiając się na miejscu osoby rozpoczynającej zabawę. Chciałbym mieć cały ranking przed oczami i wiedzieć ilu ludzi jest w moim zasięgu. Dlaczego ranking ma służyć tylko tym, którzy osiągnęli jakiś tam pułap ? Ktoś ma grać dajmy na to pół roku - rok, by w końcu trafić na listę rankingową ? W takim wypadku przez rok będzie mu wisieć, czy ranking jest czy nie.
    Co to ma być ? Stosujemy działania tajnych agencji wywiadowczych ? I staramy się ukryć informacje ? Mamy drugą zimną wojnę czy co ?
    Każdy kto gra ma mieć jasną sytuację ile brakuje mu punktów do paru gości przed nim.
    Można zrobić ranking w który będzie widać pierwszą setkę graczy i dajmy na to 50 graczy przed aktualną pozycją gracza, jeżeli już chcemy się bawić w tuszowanie informacji. Ale ograniczanie rankingu do jakiejś liczby miejsc jest dziwne według mnie.
    Może też być zastosowanie filtra, że do rankingu wchodzą ludzie od np. 20 -22 poziomu, aby wykluczyć z rankingu konta nieaktywne, które się nie rozwinęły.

  3. #113
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    System osiągnięć w formie zamkniętej jest całkowicie pozbawiony sensu i donikąd nie prowadzi. Raz, że w założeniach niczym nie różni się od obecnej księgi zadań, dwa, że po osiągnięciu przez gracza 100% stanie się kolejnym martwym elementem gry.
    System osiągnięć bez rankingu pokazującego moje "osiągnięcia" względem wszystkich innych (lub 1000 graczy - świetny pomysł), jest równie idiotyczny.
    System osiągnięć, którego szczegółowość określona jest takimi zadaniami jak "przydziel odkrywcy wszystkie umiejętności zwiększające cechę X", jest idiotyczny do kwadratu i nawet nie chce mi się tego uzasadniać. Tym bardziej, że po zdobyciu tego "osiągnięcia" mogę usunąć rzeczonemu odkrywcy rzeczone umiejętności, mogę go zresetować a osiągnięcie pozostanie zaliczone. Całkowity i bezdenny bezsens.
    Krótko mówiąc świetna idea, spaprana (jak na razie) przez twórców. Tysiące gier mają rankingi i systemy osiągnięć, z których można czerpać garściami, ale BB, jak Rosja, wszystko musi po swojemu.
    A tak na marginesie, jeśli chodzi o utajnianie liczby i nicków graczy, jest to dla mnie - biorąc pod uwagę powszechne zasady panujące wśród gier online - eufemistycznie ujmując, przejaw radosnej ignorancji. Ale to akurat mnie nie dziwi biorąc pod uwagę konferencję, na której sami twórcy TSO przyznawali beztrosko, że ten projekt jest dla nich błądzeniem ślepego w tunelu i na kilkunastu slajdach wyjaśniali jak otwierali drzwi, które już dawno zostały otwarte.

    Pytań odnośnie pierwszego posta nie posiadam. To znaczy posiadam, ale nie spodziewam się żadnego dialogu ze strony twórców, więc po co sobie zawracać gitarę w ogóle...

  4. #114
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam w znajomych ponad 200 osób z 50 levelem. Potem mam jeszcze kilkadziesiąt z niższymi. Ogólnie około 300, chyba. A i tak widzę masę ludzi mi nieznanych. Tak więc 1000 by się uzbierało

  5. #115
    Osadnik
    Dołączył
    14.09.2012
    Posty
    55
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez jozioblabla Zobacz posta
    Mam w znajomych ponad 200 osób z 50 levelem. Potem mam jeszcze kilkadziesiąt z niższymi. Ogólnie około 300 (...)
    I jak regularnie dostrzegasz, że kolejne osoby kończą grę bo ja tylu znajomych nie mam ale widzę, że w gildii kolejne osoby logują się coraz mniej, mówię o 50 lvl głównie i z czasem przestają się logować co widać bo mają ciągły brak zadania gildii i ta lista regularnie się wydłuża.
    Kolejny event nie zrobił na mnie wrażenia no jak ktoś zbiera na pierwszego weterana to ok ale jak ktoś ma tylu generałów, że 2 przygody jednocześnie może robić to nie wzbudza to na nim szczególnego parcia.
    Szkoda, założyłem ten wątek bo nadal się łudzę, że nie spartolą tego tematu i przestaniemy żyć od eventu do eventu bo na kolejny też nie wyczekuję z utęsknieniem.

  6. #116
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Złota Góra
    można mieć i pirdyliard znajomych nic to nie zmienia, że po 50 lev gra przechodzi w stan spoczynku. ranking jak przystało na grę strategiczną powinien być czy się to komuś podoba czy nie a można bo skoro został zrobiony ranking między serwerami przy którymś evencie więc można. Ale z punktu widzenia ubisofta gra polegnie bo gracze będą odchodzić (nie będą wydawać pieniędzy a nie ukrywajmy, że z tego żyją) ranking podgrzeje sytuacje ale nie na długo. Moja propozycja GLOBALNA WYSPA miejsce gdzie będą mieli dostęp klany z graczami np. od 48 lev i np max 1generał + zaplecze np 600 szt wojsk wyspa podzielona na prowincje prowincje można rozwijać (palisady obozy warowne itd.) prowincje można atakować o atakach dowiadujemy się z wyprzedzeniem. na prowincji do 10 graczy. Zasada jest prosta im większa i silniejsza gilda tym więcej prowincji. z każdej prowincji profity np kryształy. na wyspie parę prowincji które można atakować przez nowe klany. Rywalizacja i konkurencja ożywi grę przewietrzy gildy kto będzie chciał będzie w to wchodził kto nie to nie. a co do rankingu ranking powinien być nie tylko graczy ale tęż gildi. Jest to strategia i powinno być możliwość sprawdzenia czy moja strategia rozwoju jest słuszna czy to tylko zamylanie i inni robią to lepiej.

  7. #117
    Osadnik
    Dołączył
    14.09.2012
    Posty
    55
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez BAXIOR Zobacz posta
    można mieć i pirdyliard znajomych nic to nie zmienia, że po 50 lev gra przechodzi w stan spoczynku. ranking jak przystało na grę strategiczną powinien być czy się to komuś podoba czy nie a można bo skoro został zrobiony ranking między serwerami przy którymś evencie więc można. Ale z punktu widzenia ubisofta gra polegnie bo gracze będą odchodzić (nie będą wydawać pieniędzy a nie ukrywajmy, że z tego żyją) ranking podgrzeje sytuacje ale nie na długo. Moja propozycja GLOBALNA WYSPA miejsce gdzie będą mieli dostęp klany z graczami np. od 48 lev i np max 1generał + zaplecze np 600 szt wojsk wyspa podzielona na prowincje prowincje można rozwijać (palisady obozy warowne itd.) prowincje można atakować o atakach dowiadujemy się z wyprzedzeniem. na prowincji do 10 graczy. Zasada jest prosta im większa i silniejsza gilda tym więcej prowincji. z każdej prowincji profity np kryształy. na wyspie parę prowincji które można atakować przez nowe klany. Rywalizacja i konkurencja ożywi grę przewietrzy gildy kto będzie chciał będzie w to wchodził kto nie to nie. a co do rankingu ranking powinien być nie tylko graczy ale tęż gildi. Jest to strategia i powinno być możliwość sprawdzenia czy moja strategia rozwoju jest słuszna czy to tylko zamylanie i inni robią to lepiej.
    BAXIOR bardzo ciekawa propozycja ale wydaje mi się, że oddalona o lata świetlne od planów Twórców gry, po wprowadzeniu pvp może to być kolejny krok ale niech na początek wprowadzą możliwość walki person vs person o np mini wyspy. Niech się skupią na zrobieniu podstaw a po Twoją propozycję niech sięgną w dalszym etapie .

    Dodatkowo oczywiście musi być jakiś ranking żeby mieć wiedzę na kogo wyruszamy z "drewnianym mieczem". To kolejny argument przemawiający za koniecznością wprowadzenia rankingów ale w przemyślanej formule, tak żeby za moment znowu czegoś nie zmieniać i poprawiać.

  8. #118
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2013
    Posty
    23
    Serwer
    Nowy Świat

    Wchodząc dzisiaj na wyspe odkryłem dodatkowe 500 klejnotów. Czary jakieś czy

    błąd?

  9. #119
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To nie błąd, to jest związane z systemem osiągnięć, którego pierwszą część wprowadzono podczas konserwacji.

    Odpowiednie ogłoszenie pojawi się jeszcze dziś.

  10. #120
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.10.2013
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    Też mam dodatkowe 500. Nie narzekam. Najlepiej skasuj temat, jeszcze się dowiedzą.

Zamknięty wątek
Strona 12 z 35 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 22 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.