Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zmiany i zmianki... a co naprawdę potrzeba?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Zmiany i zmianki... a co naprawdę potrzeba?

    18.03.2014 r. wejdą do gry kolejne zmiany i kolejne "fantastyczne" nowości... Super, że BB chce nam zapewnić dodatkowe wrażenia i nowości, które mają nam urozmaicić grę. Tylko czemu nikt jakoś nie myśli, żeby albo poprawić to co teraz jest bez sensu (zwłaszcza dla wysokolevelowych, znudzonych już graczy) albo wprowadzić coś co było zapowiadane od bardzo dawna (nawet od początku beta testów).

    Do rzeczy do poprawki na pewno od dawna są:

    - nieśmiertelne i bezsensowne paczkowanie wojska w koszarach - czy naprawdę musimy klikać po 25 wojowników, skoro często nasze limity populacji wynoszą po dobre kilka k, a na jednej epickiej przygodzie też traci się tego dobre 3k ludzików? naprawdę zmuszanie nas do odbudowy takiego wojska i klikanie po 25 jest mało satysfakcjonujące

    - podobnie z magazynem prowiantu - chociaż rozumiem, że w niektórych przypadkach jest nawet pomocne

    - introligator - bezsensowne okienko produkcji, które po włączeniu zasłania pole introligatora, brak możliwości kolejkowania produkcji u niego, co bardzo utrudnia stosowanie premii "klej", rozważenie możliwości handlu książkami (skoro jest to taki sam zasób w magazynie jak i inne)

    - dom władyki - jak powyżej, brak możliwości kolejkowania produkcji premii oraz zasłanianie okienkiem produkcji całego pola produkcji (nic nie podejrzysz itp.)

    - brak PVP - które było zapowiadane już ot tak dawna, że już nikt nie wierzy, że będzie jakiekolwiek w ogóle

    - mało miejsca na wyspie - miało być wyburzanie gór, ludzie rzucali już pomysłami (jak np. trwałe usuwanie drzew) czy też szukali sposobów rozbudowy wyspy itp. (były i są i pewnie będą pomysły z dodatkowymi wyspami, statkami i handlem morskim pomiędzy swoimi wyspami), fajnie że BB zapewniło nam duże możliwości patentów do zdobycia + teraz całą masę różnych budynków i ozdób eventowych - tylko gdzie to mieścić? to naprawdę staje się dużym problemem

    - podwyższenie levelowości - i odwieczny problem po co maksymalnym poziomom exp za niektóre zadania główne, które się pojawiają wraz z dodatkowymi nowymi rzeczami, otwórzcie kolejne levele albo dajcie możliwość zmiany expa na coś (jak w przygodach)

    - menu gwiazda - wprowadzenie możliwości kliknięcia na coś co automatycznie przeniosłoby rzecz z gwiazdy do magazynu (klik w przedmiot, klik w dom władyki, ciągłe klikanie...)



    Inne:
    - brak możliwości zmiany avatara - po kilku latach ten jeden może się naprawdę znudzić

    - brak jakiś innych rzeczy na urozmaicenie - jakiś minieventów (np. jak były te zadania kryzysowe), w naszej gildii mamy to szczęście, że minieventy typu losowanie, loterie, wspólne robienie przygód - robimy sobie sami - jednak fajnie by było, jakby BB też o czymś niewielkim pomyślało...

    - rozważenie rezygnacji z niektórych, niepotrzebnych premii - kanapka z serem? naprawdę potrzebna?


    To takie szybkie zebrane rzeczy zauważane w mojej gildii i przeze mnie. Na pewno jest tego dużo więcej. Myślę też, że inni gracze dopiszą swoje. Fajnie by było jakby ktoś wreszcie zauważył jakie naprawdę są potrzeby w tej grze.



    Zgłaszane przez graczy (komentarze) - aktualizacja:
    - system rankingu

    - wprowadzenie funckjonalności dróg

    - bank gildii
    Ostatnio edytowane przez Arthan ; 16.03.2014 o 21:12

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja bym dodała też system rankingu, np. na podstawie zdobytego expa... niby bzdura, ale dodaje element rywalizacji

  3. #3
    Osadnik Awatar SZYNSZYL
    Dołączył
    15.02.2012
    Posty
    71
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wprowadzenie funkcjonalności dróg. Ozdoba raczej marna.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    272
    Serwer
    Nowy Świat
    i jeszcze bank gildi

  5. #5
    Osadnik Awatar Galmachar
    Dołączył
    21.12.2012
    Posty
    207
    Serwer
    Czarci Gaj
    System badań dla generałów i wyspy też by się przydał...
    Sygnatura wycięta przez administrację.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Czarci Gaj
    Zgadzam się całkowicie z Arthanem, dodałbym jeszcze możliwość sortowania znajomych wg swego upodobania.
    A tak w ogóle to tak naprawdę od kilku miesięcy 50-ty lev drepcze w miejscu : wyspy nie rozwijamy tylko pomnażamy majątek, którego nie ma w co zainwestować.
    Niższe levele mają jeszcze cel : osiągnąć 50-tkę ale potem czeka ich rozczarowanie tak jak nas...

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    272
    Serwer
    Nowy Świat
    miało być pvp i burzenie skał

  8. #8
    Lipek
    Ja mam na razie zajęcie w postaci wyszkolenia wszystkich specjalistów (17stu Odkrywców i 9ciu Geologów) na maxa. Jak to zrobię to nie wiem co dalej. Pewnie pozostanie mi emocjonujące i pełne wrażeń uzupełnianie złóż, niesamowicie pasjonujące wysyłanie Odkrywców co wiąże się z dreszczykiem emocji przy przeglądaniu znajdziek...

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Ja mam na razie zajęcie w postaci wyszkolenia wszystkich specjalistów (17stu Odkrywców i 9ciu Geologów) na maxa. Jak to zrobię to nie wiem co dalej. Pewnie pozostanie mi emocjonujące i pełne wrażeń uzupełnianie złóż, niesamowicie pasjonujące wysyłanie Odkrywców co wiąże się z dreszczykiem emocji przy przeglądaniu znajdziek...
    Szkolenie specjalistów to tylko dodatek. Ta część TSO jest tak zrobiona, że wymaga ogromu czasu. Jest to maksymalnie rozciągnięte w czasie, także ciężko jest uznać tą aktywność za zajmującą w grze. Bo sprowadza się do 1 kliknięcia na 12h, lub na 14h. Jednym słowem, i tak masz bardzo mało zajmujące zajęcie w TSO

  10. #10
    Lipek
    Ale drogi Krisie, zapomniałeś o Powrocie do Azylu, gdzie w dropie jest zestaw wspomagający. Obecnie robię sobie 1-2 Azyle dziennie i zbieram Powroty (średnio mam 1 Powrót z 4-6 Azylów). Ale faktem jest że masz po części rację - klikanie w Introligatora to mało zajmujące zajęcie... Ale cóż począć skoro w głowach programistów BB posucha. Trzeba sobie jakąś rozrywkę w grze znaleźć skoro ta nam jej nie dostarcza - ot taki paradoks...

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.