Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za wprowadzeniem Warsztatu Wynalazcy?

Głosujących
100. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK.

    66 66.00%
  • NIE.

    29 29.00%
  • Jestem niezdecydowany.

    5 5.00%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Warsztat Wynalazcy

  1. #11
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jeżeli chcecie się włączyć w dyskusje proponuje przedstawić jakieś argumenty na poparcie waszego zdania, bo komentarze bez żadnej treści merytorycznej są zbyteczne.

    Będzie możliwość kupienia tego Ulepszonego Silosu za 2k klejnotów, jeżeli przeraża was cena w surowcach. Po datach dołączenia gry, mogę stwierdzić, że od dawna powinniście mieć 50 poziom, i szczerze ile macie surowców odłożonych gwieździe 50k monet, 100k monet , 1kkk monet ??? Wszystko uzależnione jest od tego jak gracie, możliwe że nie macie 50 poziomu i nie macie odłożonych żadnych surowców, a na wyspie z trudem można się doszukiwać jakikolwiek silosów, jeżeli jesteście w takiej sytuacji, to raczej i tak skupicie się na skupie zwykłych silosów niż ulepszonych, więc ten temat was nie będzie interesował. Lecz z drugiej strony jeżeli gracie swoim tempem i zdobywacie przykładowo 1k monet dziennie i jest to dla was dużo to zrozumcie, że z dnia na dzień te monety które z trudem zdobyliście tracą na wartości, ponieważ monety nie mają swojej płynności, i są odkładane u osób, którzy nie mają na co wydawać.Przykład:
    1) 2012 wartość silosu była szacowana na 3k monet i długo utrzymywała się.
    2) wydarzenie halloweenowe 2013 10k-12k monet silos
    3) luty 2014 ~15k-17k monet silos

    Cena silosu jest podyktowana wartością klejnotów na serwerze, ale także ilością monet w obiegu, czym więcej będzie monet na rynku tym przedmioty będą "droższe" bo wartość monety jest zaniżona. Jeżeli chcecie płacić przykładowo za silos w przyszłości 20k-30k monet to zaznaczcie NIE, ponieważ serwer będzie ciągle zalewany monetami, jeżeli BB nie znajdzie rozwiązania będziemy w takiej sytuacji, gdzie nisko poziomowi gracze, a nawet i gracze z wysokim poziomem, lecz nie mający rozwiniętej produkcji monet, będą niestety zmuszeni do kupowania budynków za klejnoty, albo będą szybko kończyć gracz, bo sumy na rynku będą ich odstraszać i skutecznie zniechęcać, gdy ktoś za zdobyty poziom otrzyma 300-400 monet a na handlu zobaczy, że musi wydać 20k-30k monet na budynek premium, lub z 3k na rezydencję.

    btw. ten budynek nie ma zastępować innych budynków, jest to alternatywny sposób zdobywania budynków premium, które zostały ulepszone przez BB. Obecnie na testowym znajduje się tylko jeden taki budynek i jest to Ulepszony Silos, możliwe że w przyszłości BB będzie chciało wprowadzić inne budynki. Propozycja moja też ma na celu regulowanie i poprawienie ekonomii w grze, i pozostawia furtkę dla twórców gry, aby mogła wpływać skutecznie na ekonomię.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 05.02.2014 o 12:08

  2. #12
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dlatego powinno wprowadzić się poziomy 50+ za osiągnięcie których nie dostawalibyśmy kolejnych surowców a odblokowywałyby nowe możliwości (nowe budynki, wojsko, możliwość wyższego upowania budynków itp).
    W tej chwili gramy bez celu - wyższe poziomy dały by nam ten cel.
    Wiem że to nie do końca o Warsztacie ale pisząc swoje poprawki do pomysłu Idho chciałem wstawić tam nowe poziomy gry ale odpuściłem. Temat sam się wywołał

  3. #13
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Ile masz silosów?? Ile zdobyłeś silosów z wydarzenia halloweenowego ?? Z silosami będzie jak z 50 poziomem, w końcu każdy je zdobędzie i zabuduje nimi sobie wyspę. Kwestia twoich umiejętności, zmysłu handlarza, podejścia do gry, w jakim czasie to zrobisz, jest to fakt nieunikniony w końcu rynek w jakimś stopniu się nasyci. Podczas wydarzenia w którym są do zdobycia silosy, osoby, które już mają ich wystarczająco, skupują silosy, aby je sprzedawać drożej, aby na nich zarobić,
    Trochę przesadzasz. Mam 30 gospodarstw i 3 silosy póki co :P Nie wydaję kasy na grę, gram, bo lubię nie zależy mi na jak najszybszym upie całej wyspy do 5 lv.. To, że skupują, aby zarobić jest oczywiste

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Budynek ten sprawi, że jednak wartość monety wzrośnie (na którą niskie poziomy tak bardzo pracują). Wartość silosów nie spadnie, gdy przykładowo osoby, którym nie będzie się chciało czekać na produkowanie 4 ulepszonych silosów z 12 zwykłych silosów przez miesiąc i kupią przykładowo od reki 30 Ulepszonych silosów, a wrzucą na rynek 80 silosów znajdą szybko nabywców bez nasycenia rynku, bo część silosów zostanie przykładowo przekształcona na ulepszone lub skupiona przez osoby, które potrzebują zwykłych silosów.
    Masz rację i tu najbardziej mi się podoba "wyprzedaż" zwykłych silosów :P

    Sam pomysł dla mnie póki co niemożliwy do zrealizowania (póki nie zdobędę wystarczającej ilości silosów +4 dodatkowych, aby je sobie powymieniać ) ale dla 50 może być całkiem fajny. Kwestia kosztów to nie jest aż tak duży problem Byłoby jakieś wyzwanie
    Ostatnio edytowane przez kinia19910 ; 05.02.2014 o 12:36

  4. #14
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ RedJul

    Odnosząc się do twojej propozycji, uważam że jest po części dobra. Nie widzę problemu, aby zrobić ten budynek na podobnej zasadzie jak Bajkowy Zamek (wprowadzenie 5 poziomów do budynki i limitu poziomowego od jakiego może go kupić gracz). Z pozostałą częścią się niestety nie zgadzam:
    1) Rozumiem, że nie chcesz tracić surowców, które zużyłeś na wypoziomowanie silosów, niestety w tym przypadku też zmieni ci się rozłożenie, ponieważ tylko silosy zwiększą ci wydajność, nie ma żadnych planów odnośnie gospodarstw, więc część silosów i tak wyburzysz, i dodatkowo zmienisz ich rozłożenie w taki sposób aby zoptymalizować produkcje zboża. // jednym słowem i tak część silosów wyburzysz, a część przestawisz, a przy przestawieniu BB może zaproponować ci 2k granitu i 5k monet ;-)
    2) Nie wiesz jak wyglądać będzie ulepszony budynek premium, obecnie BB tylko pokazało jedna propozycję Ulepszonego Silosu, możliwe , że jak BB wprowadzi ulepszony młyn wodny to będzie mniej lub więcej zajmował miejsca co obecny młyn wodny, i jednak podniesienie poziomu(ulepszenie) nie będzie możliwe bo go nie zmieścisz w miejsce w którym się znajduje.
    3) Implementacja twoja wydaje mi się, że może przerosnąć programistów BB, moja propozycja już istnieje w grze, masz ją we władyce w kolekcjach, lub w Introligatorze, gdzie kilka surowców jest przerabiany na inny produkt i odbierany po pewnym czasie. Wole się bazować na pomysłach, których podobieństw możemy doszukiwać się w grze. Twój pomysł się nie sprawdzi, masz porównanie przykładowo w Epickim Składzie Drewna, w jaki sposób dodają nową funkcjonalność do budynku.


    @kinia19910

    Rozumiem, jak już pisałem każdy gra swoim tempem, ale jeżeli nie stać na zakup 30 silosów od ręki, można powiedzieć, że masz znikomy wpływ na rynek i grając tempem jakim sobie nałożyłaś jednak zdobywanie silosów ci przedłuży się w nieskończoność, ponieważ moneta będzie traciła na wartości, a silos będzie drożał. Ten temat może cie nie interesować, bo się nastawiasz na skup silosów, ale one nie stanieją, jeżeli twórcy gry nie zrobią nic z obecną sytuacją, czyli dużą ilością monet w obiegu.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 05.02.2014 o 12:54

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Łańcuch Zadań:
    1)Wydać 150k narzędzi, 150k desek liściastych, 100k brązu, 100k marmuru, 10k stali, 10 żelaza , 25k dech egzotycznych, 40k saletry
    2) Zrobić 2 przygody kooperacyjne, 2x Atak z Zaskoczeni, 2x Proch
    3) Zdobyć 3k saletry z epickich przygód.
    4) Uzbierać 10k bali egzotycznych z przygód

    wszystko ładnie ,pięknie IDHO ,zgodzę się na punkt 2,3,4 ale punkt pierwszy troche chyba pojechałeś z ilością surowców

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.06.2013
    Posty
    9
    Serwer
    Słoneczny Gród
    idho sprzedaj te silosy zanim wprowadzą nowe i będziesz miał z głowy
    Fajnie by było żeby te stare można było normalnie budować, tak jak gospodarstwo itp. Byłby o wiele większy komfort gry od samego początku. A co do nowych to raczej będą tylko za klejki, właśnie dlatego że dużo ludzi ma 50lvl i full surowców (a to właśnie dla nich jest wprowadzany ten ulep.silos by zaoszczędzić miejsce na wyspie), chcą wyciągnąć od nich kasę na klejki. A jeśli nie będą chcieli wydawać to będą musieli sprzedać trochę swoich nadwyżek by kupić je na handlu
    Ostatnio edytowane przez Szerszeń_00 ; 05.02.2014 o 13:56

  7. #17
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja jestem na Nie, gdyż wszystkie swoje silosy już sprzedałem. I nie chciałbym aby osoba która je kupiła zyskała na tym.

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Takie rzeczy tylko w erze... dlatego era nie istnieje. Takimi pomysłami to wy tę grę pogrzebiecie. O ile wspomniany łańcuch zadań w punktach 2 - 4 jest do przyjęcia to faktycznie w punkcie 1, pomysłodawca przesadził. Aby wprowadzać takie rzeczy dla jednego lub dwóch silosów to trochę przesada. Bo najpierw zapytam, kto nawet na 50 lvl jest w stanie ze swoich 20 silosów zrobić 6 silosów ? przy takim wyzysku surowców? I zamiast grę rozwijać pod względem wojskowym dalej się ją rozwija tylko wyłącznie gospodarczo i ekonomicznie. Alternatywy dla tego pomysłu nie ma bo jak dla mnie jest to i strata czasu i surowców. I szczerze, zadania dla, powiedzmy wybrańców. Ponieważ poniżej 50 lvl nie opłaca się robić takich manewrów ze silosami. To już jest dla maniaków, nie dla przeciętnego gracza który, gra dla zabawy a nie dla samego podnoszenia levelów. Jeden silos ulepszony aby robić rok to już jest przesada. Lepiej gdyby ktoś pomyślał aby ulepszony silos nie był dostępny tylko za klejki ale za fasole czy tam łodygi. Bo teraz to tylko już wstawia się budynki dla zarobku. Jeśli dalej pójdziemy tym tropem gra dla poziomów 50 już nie będzie taka darmowa, jak się to reklamuje. Bo aby zaliczać zadania będzie trzeba wydawać klejnoty. I albo będziesz zbierać przez rok na jakiś budynek albo wydasz kasę. Dajecie po prostu pomysły na przetrwanie a nie na rozwijanie.

  9. #19
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Robin76 Zobacz posta
    Bo najpierw zapytam, kto nawet na 50 lvl jest w stanie ze swoich 20 silosów zrobić 6 silosów ? przy takim wyzysku surowców?
    przy jakim wyzysku surowcow ? wg pierwszego postu 3 silosy + 16k monet -> 1 ulepszony, kupa ludzi gdyby nie bylo cooldownow moglaby cos takiego zrobic 10-20x z miejsca.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #20
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ gonzales7

    Mam produkcje desek liściastych około 11k na dobę, i nie mam zbyt wielu tartaków. Narzędzia rzędu 2k , brązu 6k na dobę. Nie są to jakieś zabójcze ilości, głownie są tworzone na własne potrzeby, aczkolwiek od dawna nie wykorzystuję desek liściastych i one się po prostu odkładają, podobnie narzędzia więcej produkuje niż wykorzystuje. Rynek jest przesycony dużymi ilościami tego towaru, nikogo nie dziwi wystawianie ofert rzędu 200k-300k, które de facto przez nasycenie rynku są mało wartościowe takie 100kj dech liściastych warte jest 1,5k-2k monet, gdzie obecnie robiąc krawca można zarobić 30k monet. Zrozum musi gdzieś zniknąć ten towar, aby ożywić rynek, aby gracze, których nie stać na produkcje złota opłacało im się wystawiać deski liściaste na sprzedaż.

    btw. ja bym osobiście zmienił nawet i dał 80k saletry i dodał kilka innych produktów, które obecnie nawet nie opłaca wystawiać, bo nikt tego nie kupuje tak rynek jest nasycony.

    @Robin76

    Nie zrozumiałeś. Łańcuch jest tylko po to aby odblokować funkcjonalność budynku dla Ulepszonego Silosu, robisz go tylko raz. Jeżeli BB wprowadzi przykładowo Ulepszony młyn wodny, zostanie wprowadzony inny łańcuch w celu ponownej regulacji ekonomicznej TSO.

    Przeczytaj także inne moje posty, pisałem jasno że jest to przeznaczone rozwiązanie dla potentatów gry, którzy wpływają na ekonomię gry, jednak jest to ważny aspekt dla osób z niższym poziomem. To że ktoś nie zrobi sobie Ulepszonego Silosu, ok... ale zamiast tego będzie płacił za silos 12k monet a nie 30k monet, bo gdy nie wypompujemy monet to cena innych przedmiotów wzrośnie.



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.